Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Seria artukułów dla początkujących!

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Paź 2006 13:38 - Edytowany przez: timus 
Ja już kiedyś napominałem o tym Marcie że dla takich osób które ciągle pytają czy można to czy tamto stworzyć coś w stylu dekalogu.

Widze to jako zbiór wiadomości podstawowych o danym gatunku pisany przez osoby hodujące je u siebie.

I tak jak teraz na forum kolega pisze że poradzono mu lelupi i naskalniaki w ilości 15 szt na 100L akwarium powinien dostać link do sztywnych wytycznych.

I tak przy kazdym z gatunków jakie posiadamy bądź posiadaliśmy.

Co Wy na to?

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Paź 2006 13:46 
Pomysl brdzo fajny.

Mam propozycje aby spojrzec na pytanie okiem poczatkujacych - czyli "mam akwarium 100l i chciałbym w nim trzymac...." i w zależniści od wielkości zbiornika [na pewno uzależniłbym od wszystkich parametrów - długość, szerokość wysokość] polecać obsade.
A pózniej dlaczego - zachowania, teretiorializm, kwestje żywnościowe...
Moze w formie ikonek? tak jak to jest w przypadku Aqualexu lub atlasu Axelroda.

Pozdrawiam

Marek

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Paź 2006 13:57 
Każda forma będzie dobra jeśli tylko otworzy oczy tym początkującym.

Marcin.T <')))><

Autor drozd
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Paź 2006 14:39 
w archiwum serwisu tanganikańskiego u tooolda znalazłem coś takiego... http://tooold.superhost.pl/akwarium/wielkosc_akwar ium.html

moze też by stworzyć kilka "żelaznych" propozycji obsady dla niezdecydowanych i na pytanie w stylu "co do 60 litrów" odsyłać tam...

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Paź 2006 14:47 
Witam,
Był tez swietny artykul Mai Prusinskiej w jednym z numerow NA (nie pamietam juz ktorym, ale postaram sie odgrzebac w archiwum), na temat obsad i odpowiedniego do nich litrazu
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Paź 2006 15:13 
Nie koncetrujcie się na pojemności zbiornika. Te artykuły mają być zbiorem podstawowych zasad jakich należy sie trzymać przy hodowli któregoś z gatunków (stado,pokarm,warunki itd..) z zaznaczeniem tych nie do złamania.

Marcin.T <')))><

Ps. Ja wiem że o tym jest mnustwo artykułów. Ale jak nie podetkniemy czasami takiego gotowca pod nos to ucierpią na tym ryby.

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Paź 2006 15:27 
A moze rozwinac?
"Rozne wymagania rozne zbiorniki" na stronie http://tooold.superhost.pl/default.htm - zakladka akwarium -> Zbiornik.

Baza jest dolaczyc wiecej informacji i powinno hulac

Pozrdrawaim

Marek

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Paź 2006 15:36 
Jeżeli Tooold się zgodzi to czemu nie. Przegadamy jutro w Krakowie;)

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Paź 2006 18:02 
ja nie muszę się zgadzać - wszelkie linki do bazy artykułów dawnego ST są jak najbardzij porządane, po to jest to archiwum

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Seria artukułów dla początkujących! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®