Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Działania w ramach Projektu Tanganika - zestawienie

Autor sue
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lis 2006 17:30 - Edytowany przez: sue 
Witam,
Jak już pewnie widzieliście przygotowałam podsumowanie naszych działań w ramach PT, które Marta umieściła na stronie (odpowiednia zakładka na stronie głównej). Oczywiście mam zamiar aktualizować zawarte tam informacje na bieżąco...

Chciałabym znać Wasze zdanie na temat formy takiego zestawienia? Czy powinniśmy umieszczać jedynie tekst, czy również zdjęcia? Czy będziemy tam informować tylko np.: o kolejnym artykule, o spotkaniu, o odznakach itd. Czy umieszczać relację?

Czekam na Wasze pomysły, sugestie, rady...

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Lis 2006 19:02 
Hej Sue!

Dla mnie zbyt cukierkowo opisy numerow NA. Natomiast zmiana koloru nazwiska autora i nazwy artykulu przypadla mi do gustu. Na pewno z czasem zrobilbym cos w stylu wyszukiwarki artykulow.
Zalaczenie zdjec do artykulu wg mnie to dobra zacheta do zaglebienia sie w artykul.
Nowe artykuly majace sie ukazac wyroznilbym w jakis sposob - np w ramce? inny kolor calego tekstu? ciekawe zdjecie? ktorka "zajawka"?
Informacja o planowanych spotkaniach - zdecydowanie tak - Niech wszyscy widza i czuja sie zaproszeni. Po takim spotkaniu krotka relacja z tego co sie dzialo i jak sie dzialo ;-)

Tak na gotaco to tyle

pozdrawiam

Marek

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Lis 2006 19:38 
Dla mnie okejowo.

Co ze strona www.projekttanganika.pl? [:

Pozdrawiam.

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Lis 2006 21:15 
Czekam na Wasze pomysły, sugestie, rady

jak dla mnie to możesz jeszcze na samym dole dodać :
Jerzy Chiliński - "Pora na muszlowce" NR56 / maj 2004

Autor sue
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Lis 2006 21:31 
Dziękuję
za uzupełnienie i zgodę na dołączenie Twojego artykułu

Magda

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Lis 2006 21:48 - Edytowany przez: sue 
Mój pomysł był taki, żeby w części "Czasy przed Projektem" umieścić dane dotyczące wszystkich artykułów związanych ogólnie z tematyką tanganicką. Miało powstać swoiste zestawinie dostępnej literatury. Takie zestawinie miało nie tylko ułatwić szukanie, ale i pokazać, że od czasu powstania PT wiele się zmieniło, a osób interesujących się i piszących o Tanganice jest coraz więcej. Okazało się to nie możliwe, ponieważ prawdopodobnie konieczna byłaby zgoda autorów na umieszczenie na stronie firmy Tropheus Tanganika urywków ich artykułów...

Magda

Autor drozd
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lis 2006 22:22 
prawdopodobnie konieczna byłaby zgoda autorów na umieszczenie na stronie firmy Tropheus Tanganika urywków ich artykułów...

z tą zgodą w tym przypadku to chyba niestety masz rację... ale gdyby sporządzić poprostu spis artykułów, najzwyklejszą w świecie bibliografię z dokładnym wskazaniem wszystkich namiarów na tekst? wg mnie na coś takiego nie potrzeba niczyjej zgody a walory poznawcze takiej bibliografi są wg mnie duże...

Marek

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 9 Lis 2006 22:27 
nie szalejmy zbytnio :-)
Piszmy o tym, co wiemy, że było naszym/Waszym udziałem.
Robert

Autor sue
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Lis 2006 22:41 
nie szalejmy zbytnio

Do części "Czasy przed Projektem" planuję dołączyć jeszcze tylko kilka słów o książce Marty i informację o artykule Tooolda. Chyba, że jeszcze o czymś zapomniałam - to proszę podpowiedzcie...

Magda

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Lis 2006 07:21 - Edytowany przez: timus 
Te zestawiaenie to dobry pomysł!

Tylko jak pisze Robert nie szalejmy zbytnio

Ma to byc zestawienie PT i jeśli Tooold sie zgodził na podciągnięcie swojego artykułu z 2004 to tylko podziękować. Jak by nie było członek PT ;)

Oczywiście wzmianka o książce Marty jak najbardziej (o ile sie zgodzi ;) )

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Lis 2006 12:41 
A ja mysle tak.
Zeby fajny pomysl Magdy i jej podsumowanie dzialań PT w polskiej literaturze akwarystycznej ;-) było widoczne nalezy pisac i jeszcze raz pisać o naszych rybach i wszystkim co jest z tym zwiazane.
Magda na pewno odpowiednio te informacjwe przygotuje, co zreszta widac. My musimy jej dostarczyc materialow do takiego opracowania.
Sama forma przedstawienia tych informacji wedlug mnie jest w porzadku.

Leszek
ps. ten rożowy w czasach przed PT jest boski !!! ;-)

Autor sue
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Lis 2006 13:51 
ten rożowy w czasach przed PT jest boski !!! ;-)

zdecydowanie tak :)))))

rok 2007 w podsumowaniu będzie granatowo - żółty więc namawiam do pisania...

Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Lis 2006 14:02 
Witam,
Przegladajac same wstepy, poszczegolnych artykulow, w glowie ukladaja mi sie one w rozdzialy ksiazki (ale by to byl bestseller na rynku). A co!!!
Pzdr.
Fazi64

Autor sue
Użytkownik
#14 - Posted: 11 Lis 2006 11:29 
w glowie ukladaja mi sie one w rozdzialy ksiazki (ale by to byl bestseller na rynku)

Mam nadzieję, że na książkę też przyjdzie pora...
Chyba jest jeszcze za wcześnie, potrzebujemy więcej artykułów i zdjęć.

Pozdrawiam
Magda

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 11 Lis 2006 11:33 
Tak brakuje mi książki na rynku traktującej o tym jak hodowac dane ryby. Ale pisana nie przez naukowców tylko hodowców z sercem do pasji ;)

Była by to perełka ;)

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#16 - Posted: 11 Lis 2006 16:09 
No no ksiazka musi byc - jak w innym watku napisaliscie, ze nie ma w sumie ich tak duzo to wczesniej czy pozniej i tak dojdzie do tego, ze ona powstanie ;) - a my jestesmy na najlepszej drodze :D. Podejrzewam, ze jak beda warunki to samo sie za nas wszystko zrobi ;)). Narazie piszmy, piszmy, piszmy i bedzie git :)) - moze jakis szalony wydawca sam sie zglosi? :P

Autor sue
Użytkownik
#17 - Posted: 12 Lis 2006 10:11 
Witam,

Ukazało się już uaktualnienie naszego zestawienia oraz zostały wprowadzone pewne poprawki...

Nowe artykuly majace sie ukazac wyroznilbym w jakis sposob - np w ramce? inny kolor calego tekstu? ciekawe zdjecie? ktorka "zajawka"?

Winiar - to bardzo dobry pomysł, ale może dopiero na stronie Projektu (która mam nadzieję niedługo zacznie działać, bo czas płynie ;) lata lecą ;) Wtedy takie newsy i zapowiedzi można by było wpisywać nawet na stronie głównej, nie sądzicie?

Pozdrawiam
Magda

Autor drozd
Użytkownik
#18 - Posted: 12 Lis 2006 10:48 
Wtedy takie newsy i zapowiedzi można by było wpisywać nawet na stronie głównej, nie sądzicie?

pewnie że tak... tam od razu będą się rzucać w oczy a przecież o to chodzi... świetny pomysł :-)

jakby co to u mnie nie wyświetla się zdjęcie małej odznaki PT...]

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Lis 2006 20:16 
moi drodzy, dlaczego tego nie ma na stronie
www.projekttanganika.pl
???????????

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 21 Lis 2006 09:12 
Czekamy na ostatnie ustalenia o hostingu....

Marta

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Działania w ramach Projektu Tanganika - zestawienie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®