Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Zoo-Botanica 2007 Wrocław

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Orange
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Wrz 2007 15:10 
Witam.
Kilka fotek z Zoo- Botanica 2007 Wrocław.
jeśli kogoś interesuje to zapraszam:

http://szopen.org/Album/index.php?folder=/Moje%20F oty/Zoo_Botanica%202007/

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Wrz 2007 19:32 
Obejrzalem. Fajne fotki.

Niestety, jak zauwazylem, Tanganika taka sobie, a jeden zbiornik z trofeusami dosc "odwazny" w polaczneniu gatunkow i odmian.

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Wrz 2007 20:39 
Witam,
A mnie sie najbardziej podoba zdjecie nr: P9150276 i "postac" druga z lewej, ze szpanerskim aparatem w dloni ;)))
Pzdr.
Fazi64
PS.
Kto to moze byc?
F64

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Wrz 2007 20:40 
Dzieki za fotki...
Dla tych ktorzy zostali w domu to prawdziwa frajda :)

Na jednym ze zdjec dopatrzylam sie Marka Winiarskiego z aparatem, wiec licze ze zdjec bedzie jeszcze wiecej ;)

Z niecierpliwoscia czekam na relacje z wykladow - zarowno Marty, jak i Marka (w ramach PT) :)

Pozdrawiam
Magda

Autor sue
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Wrz 2007 20:41 - Edytowany przez: sue 
Krzysku
widze, ze zwrociles uwage na tego samego osobnika... i aparat... ;))))

Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Wrz 2007 20:43 
Witam,
Czesc Magda!
Ale sie wstrzelilismy!
;))
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Wrz 2007 20:47 
No tak Winiar i wszystko jasne. I lampe zewnetrna kupil. To pewnie specjalnie na potrzeby tej foty zeby wygladac bardziej profi" ;)

P.

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Wrz 2007 20:51 
Witam,
Nie dolujmy juz Marka, bo jeszcze (po)rzuci fotografie (w nas) ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Wrz 2007 21:14 
A jak dobrze widzę to ma pod tym czerwonym polarkiem koszulkę PT ;)

Marcin.T <')))><

Autor Orange
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Wrz 2007 21:17 
Na Targach było całkiem nieźle, chociaż trochę sćiskało serce jak widziałem zdychające ryby. Piękne Dubois, które wpłyneły za tło strukturalne i tam zdychają a w pobliżu akwarium nie ma nikogo innego z obsługi. Druga sprawa. Ten taki duży zbiornik roślinny z dużą ilością neonów...tam to ciała dali ochroniarze. W nocy z piątku na sobotę wyłączyli zasilanie w jednej części sali i co za tym idzie kilkanaście rybek poszło...
Było jeszcze kilka takich błędów ,gdzie rybę (duch amazoński) ktoś z obsługi przycisnął do szyby filtrem i biedna ryba nic nie mogła zrobić.
Rozumiem, że dużo rzeczy jest na szybko robione, no ale chyba od tego są te osoby z obsługi danego stanowiska ,aby na takie rzeczy zwrócić uwagę.
Z milszych rzeczy to to,że kupiłem sobie Danichi poznałem osoby z Klubu Malawi no i oczywiście Marte z Robertem.

Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Wrz 2007 21:19 
A przecież takie imprezy maja promować akwarystykę a nie zniechęcać ;(

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Wrz 2007 05:42 
już wiem co należy zrobić ze starymi butami ....

Autor winiar
Użytkownik
#13 - Posted: 16 Wrz 2007 09:48 - Edytowany przez: winiar 
A mnie sie najbardziej podoba zdjecie nr: P9150276 i "postac" druga z lewej,
Śmieszny koleś, też na niego zwróciłem uwagę ;-))

To pewnie specjalnie na potrzeby tej foty zeby wygladac bardziej profi" ;)
Pożyczyłem aparat od przechodzącej osoby by na fotce fajnie wyglądało ;-))

Nie dolujmy juz Marka, bo jeszcze (po)rzuci fotografie (w nas) ;)))
Spoko - trzeba mieć torchę samokrytyki.

A jak dobrze widzę to ma pod tym czerwonym polarkiem koszulkę PT ;)
Owszem, owszem - limitowana edycja z nick'iem ;-))

Orange Szkoda że nie krzyknąłeś, porozmawialibyśmy sobie, poza tym poznałbym następnego forumowicza ;-))

Rzeczywiście był problem z podającymi rybami. nie dość, że wyłączyli filtry, to jeszcze w hali było w nocy 11 stopni a i akwaria się wychodziły, dlatego część obsady odeszło do krainy wiecznego tarła. Jak widzicie na fotach - część ma kolor zielonkawy - to od witamin i leków, poza tym sól w baniakach by ryby przeżyły... Panika.

Również Malawi miało problem - padła im grzałka i podgrzała wodę do 35 stopni, a to nie jest najlepsza temperatura wody dla ryb i cała również odeszła do krainy wiecznego tarła.

Dainichi wystawiło swoje produkty - Kupiłem sobie Primary Krill, dla mięsożerców.
Na stoisku malawi można było otrzymać gratis 4 numery polskiego wydania Chichlid news, które niestety nie jest już wydawane...
Poza tym mieli w ofercie również polskie wydania "Back to nature" w przystępnych cenach. Kupiłem, jako, że nie miałem, "Back to nature przewodnik po Świecie Pielęgnic z Tanganiki" za jedyne 65 zł.


Co do prelekcji - Bardzo fajna, pomimo problemów ze sprzętem komputerowym Adama Adamskiego i Artura Białosiewicza o fotografii - na przykładach fotek welonka w małym zbiorniku.
Co do mojej - nie mi to oceniać , ale pomimo, że mówiłem o niekiedy o rzeczach dość podstawowych przy zbiorniku, to widziałem duże zdziwienie na twarzy niektórych osób.
Prelekcja Marty - jak zwykle prelekcja pasjonatki [w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu] o paskówkach. Zachowania, sposoby rozrodu, wielkości akwarium, sposoby odkrycia - na tym skupiła się Marta i było jak zwykle ciekawie.

To na szybko tyle

Pozdrawiam

Marek

P.S. Osoba po lewej stronie ode mnie na zdjęciu yo Vepsik, z którym razem przyjechaliśmy.

Autor Orange
Użytkownik
#14 - Posted: 16 Wrz 2007 10:04 - Edytowany przez: Orange 
Dainichi wystawiło swoje produkty - Kupiłem sobie Primary Krill, dla mięsożerców.
Na stoisku malawi można było otrzymać gratis 4 numery polskiego wydania Chichlid news, które niestety nie jest już wydawane...


Tak wiem :) kupiłeś Krill 500g :) stałem w tym momencie obok i słuchałem kolegi który opowiadał o zaletach tego pokarmu :) A ty siedziałeś z Vepsikiem na krześle :)
Cóż nie wiedziałem, że ty to ty :) więc głupio by wyglądało jak bym w tym momencie krzyknął :)
Co do Cichlid News też udało mi się zdobyc kilka sztuk...

Pozdrawiam

Autor tasma
Użytkownik
#15 - Posted: 16 Wrz 2007 10:47 
Marek

A jak Twoja prelekcja. Taki skromny jestes. Nic sie nie chwalisz.

P.

P.S.
Gratuluje zakupu lampy. To 430 EX ?

Autor trzcinka
Użytkownik
#16 - Posted: 16 Wrz 2007 15:43 
niestety-większośc tych rzeczy-to skutek ludkiej bezmyślności-nie moge nawet tegoczytać.i dobrzeze tego nie widziałam
Oprócz oczywiście tych rzeczy -których żałuje je nie widziałam i ludzi z którymi sie nie spotkałam.Czy Vepsik założył już nareszcie duże akwa-wiecie?

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 16 Wrz 2007 15:46 
Witajcie

Tak, Marek miał referat na medal! Wniosek jest tylko jeden - zdziwienie wśród słuchaczy czym należy karmić trofeusy? Tematy parametrów i oświetlenia tez wyglądało na to, że nie były oczywiste. Nic tylko w przyszłym roku warsztaty kwietniowe u nas muszą chyba dokladniej omawiac te tematy!

Targi o niebo ciekawsze niż warszawski Zoo-Market.

Ryby padajace nie z winy organizatorów, tylko bezmyśłności nocnej ochrony. Wyłączyli prąd. Podobnie było w Warszawie! i w Łodzi.

Odbyły się w tym czasie mistrzostawa w hodowli gupików i mieczyków, wystawa kotów, myszy rasowych ( Robert zabronił mi dokładniejszego oglądania bo chciałam kupić, podobnie jak w Warszawie chciałam zakupić świnkę morską Skinny lun Aarowanę zielona w Diskus Zoo).

Wiele firm prrezentowało swoje produkty, Badis, Tropical. Aqua Shut, Dainichi itp.

Dla mnie bardzo miłe wrazenie - spotkalismy sporo osób znanych nam i nieznanych.

Marta

Autor trzcinka
Użytkownik
#18 - Posted: 16 Wrz 2007 15:51 
czy były wystawione aksolotle-widzieliście?

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 16 Wrz 2007 15:54 
Nie nie było - mnóstwo węży, pająków, psy, konie itp

Marta

Autor trzcinka
Użytkownik
#20 - Posted: 16 Wrz 2007 16:02 
Kiedy i gdzie są jakieś targi-jeszcze zimą.Wiecie może?
Czy aby wystawić zwierzęta -trzeba mieć firmę,zgłoszoną działalnośc-lub być członkiem jakiegoś klubu?
Chyba powinnam kiedyś się zebrac i ze swoimi smokami pojechać.
I chyba wziełabym ze sobą swój agregat-jak kurcze -organizatorzy takie numery robią.Przecież ludzie na pewno płaca za miejsce-i chyba warunki też są określone.
Zaden akwarysta przecież wiedząc-że jest opcja wyłączania prądu na noc-nie przywiózłby swoich zwierząt.Kolejny raz-niestety-polska rzeczywistośc i bezmyślność.

Autor winiar
Użytkownik
#21 - Posted: 16 Wrz 2007 17:33 
Po prelekcji rozmawiałem z kilkoma uczestnikami i to co usłyszałem od jednego z nich zjeżyło mi włos na głowie. Jeden ze słuchaczy powiedział, że "jego ryby malawi i trofeusy są agresywne po tym jak karmi je sercem wołowym" sic!
Za mało tej edukacji o rybach, oj za mało...

Gratuluje zakupu lampy. To 430 EX ?
Dziekuje, nie lampę kupiłem 420 EX.

Marek

P.S. Te fotoradary na 8'-ce to naprawdę przekleństwo ;-)

Autor Orange
Użytkownik
#22 - Posted: 16 Wrz 2007 18:23 
Ryby padajace nie z winy organizatorów, tylko bezmyśłności nocnej ochrony. Wyłączyli prąd. Podobnie było w Warszawie! i w Łodzi.

No tu do końca sie nie zgodzę. Nie wiem czy widziałaś stoisko przy samym wejściu na płyte główną. Po lewej stronie stoisko z pokarmem Argo a po prawej stał taki baniaczek z Dubois woda mętna i na niebiesko podświetlony. A za tłem strukturalnym dwie duże dubois...jedna już bez kolorów zaczynająca się rozkładac, a druga ledwo żywa. Kolejna sprawa to tam w środku gdzie pływały wasze trofcie...w jednym z rogów stał baniak z tymi wielkimi rybami z którymi miał pływac duch amazoński...napisałem miał ,bo nie dano mu szansy gdyż któryś z mądrych pracowników czy opiekunów tym zbiornikiem przycisnął go filtrem do szyby i jedyne co mu zostało to falowanie płetwą.

Poza tym targi całkiem fajne. Nie wspominając o słynnej ochronie.


Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 16 Wrz 2007 18:30 
Woda metna - bo jak zwykle trudno w jeden dzień ustabilizować wszystko, ale oczywiscie...tak nie powinno byc, by wlaścieciele nie reagowali. Ale WTA ma dyżury do akwariów i niestety nie każdy z pilnujących wszystko widzi i dogąłdnie. Dzisiaj tam juz był porządek.

Jedna uwaga - wystawianie ryb to bardzo trudna sprawa. Dlatego my nie wystawiamy ryb. Te ryby, o których mówisz były kupione u nas, ale juz nie nasze -:))) Zreszta strasznie zestresowane, nie mogłam na to patrzeć.

Marta

Autor trzcinka
Użytkownik
#24 - Posted: 16 Wrz 2007 19:32 
Właśnie-jaki jest cel -wystawiania ryb-powszechnie -wiadomychże są bardzo podatne na stres.
My po przewiezieniu ryb-zaciemniamy akwaria-chychamy i dmuchamy,
A tu przywozisz na targi stado-wpuszczasz je do nieustabilizowanego zbiornika-palą sie swiatła-no i setki ludzi-pukających w szyby.
Nie mówiąc już o głupocie-i wypadkach losowych.
To wszystko wliczane jest w koszta-no właśnie -tylko czego..
Co innego-zawody-przygotowywane przez profesjonalistów-i gatunki ryb-które do tego się nadają.
Uważam że pewne gatunki ryb-nie powinny być wystawiane-i już samo pokazywanie ich-świadczy o nieodpowiedzialności właścicieli.którzy w dodatku ,nie wiem na co licza.
Z pewnością laicy,i zwiedzający ,nie zauważyli tych "drobiazgów"i może któryś z nich zachwyci sie trofeusami i postanowi je mieć.
Ale wątpię.Bo o trofeusie-trzeba troszke więcej wiedzieć -niż go tylko widzieć -by zachwycić się nim -tak od 1-szego razu.
W dalszym ciągu-jako pierwsze szkiełka w domach-pojawiają sie przecież złote rybki w kulach-czy bojowniki w mikroakwariach-i piękniczkowate,czy też kąsaczowate.
.
Nie widzę więc sensu wystawiania-trofeusów choćby. i innych wrażliwych na stres ryb.

Autor rufus1
Użytkownik
#25 - Posted: 16 Wrz 2007 20:08 
Za mało tej edukacji o rybach, oj za mało...

chyba nie do konca tak jest.

Marku moim zdaniem za malo jest checi jest pozyskania wiedzy z roznych zrodel (czsopisma, ksiazki, internet, fora akwarystyczne, spotkania z akwarystami itd itd...)

Jak przesledzisz sobie np. poruszane tematy czasami na forum i pozniej "skojarzysz" to z dostepna wiedza np. w ksiazkach, czasopismach to wedlug mnie mozna zauwazyc ze wszystkie podstawowe informacje sa ogolnie dostepne, tylko trzeba chciec szukac i czytac.

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#26 - Posted: 16 Wrz 2007 20:13 
Marku moim zdaniem za malo jest checi jest pozyskania wiedzy z roznych zrodel (czsopisma, ksiazki, internet, fora akwarystyczne, spotkania z akwarystami itd itd...)
Masz całkowitą rację Leszku - z różnych źródeł. O tym również mówiłem na prezentacji. Opinia kolegi, czy też informacja z jednej książki to stanowczo za mało - trzeba zaciągnąć informacji z różnych źródeł a wówczas można spojrzeć na zagadnienie z różnych stron i znaleźć złoty środek.

Masz rację - chyba ludziom się po prostu nie chce...

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#27 - Posted: 16 Wrz 2007 20:20 
Opinia kolegi, czy też informacja z jednej książki to stanowczo za mało

z tym sie zgadzam w 100%.
Akwarysta kupi jedna ksiazke (dobrze jak to jest pozycja zwiazana po czesci z Tanganika, w naszym przypadku) i niestety mysli sie ze to wystarczy. Jak widac czasami po pytaniach to za malo.
Wedlug mnie bardzo mala i slaba wiedza jest na temat profilaktyki u ryb, schorzen. Jak widac na forum wiekszosc z nas hoduje trofeusy, a ci nasi pupile sa chyba najbardziej narazeni na takie przypadlosci. To powinno sugerowac ze sa to jednak ryby wymagajace odpowiedniego przygotowania przed ich hodowla i pozniej dbania o nie w kilku kwestiach. Pozostale ryby po prawidlowej aklimatyzacji nie sprawiaja problemow, przynajmniej ja sie z takimi nie spotkalem.

Leszek

Autor Vepsik
Użytkownik
#28 - Posted: 16 Wrz 2007 21:08 - Edytowany przez: Vepsik 
Nie wiem, jak winiara ale mnie "zabił" jeden tekst, który posłyszeliśmy od wystawcy ciekawego akwarium z brzankami. Rano, po przyjściu na wystawę wystawca ten usłyszał następujące słowa od ochroniarza:

"Zapomnieliście wyłączyć filtry, więc zrobiliśmy to za was", z dumą skwitował ochroniarz. Dziękuję za uwagę temu panu....

(Marku - pamiętasz to akwarium, prawda? Aż się skrzywiłeś na jego słowa - z resztą moja reakcja była identyczna. A tak btw masz moje CN :( )

Trzcinka
- Moje akwarium w 85% jest skończone. Problem polega na tym, że przed wyjazdem na targi nie miałem możliwości podjechania z mamą po piasek do zbiornika i przeciągnęło się to na ten tydzień. Konstrukcja z kamieni jest już ustawiona i pozostało tylko wsypać piasek i zalać. Mam 2 filterki Aquael Unimax 700 z lampą UV oraz Eheim 2013, który zostanie wypełniony keramzytem. Ma sporą wysokość do pokonania, więc będzie bardzo mały przepływ - uzyskam coś na zasadzie ciekawego biologa :)

Orange - mój nick można odmieniać - naprawdę ;). Vepsikiem to też poprawna forma :)

Autor Orange
Użytkownik
#29 - Posted: 16 Wrz 2007 21:23 
Orange - mój nick można odmieniać - naprawdę ;). Vepsikiem to też poprawna forma :)

Hehe poprawiłem ;)

Autor Vepsik
Użytkownik
#30 - Posted: 16 Wrz 2007 21:26 
Oczywiście nie roszczę sobie żadnych pretesji :). Tak tylko na przyszłość wspomniałem.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Zoo-Botanica 2007 Wrocław Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®