Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

zielona woda

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor wiola75
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Paź 2007 21:16 
witam wszystkich mam problem z zielona woda akwarium ma 375 l pierwszy raz mam taki przypadek stosowalam cristala ale nic nie pomoglo ,naswietlanie mam tylko z pokrywy poradzcie cos prosze

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Paź 2007 21:23 
Opisz swoją filtracje, obsadę ,jakie świetlówki masz w pokrywie,parametry wody, jak stary jest zbiornik.

Dla czego od razu w ciemno podajesz cristal?

Marcin.T <')))><

Autor wiola75
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Paź 2007 21:26 
niewiem jakie mam swietlowki w akwarium moze to dziwne ale sie nie znam ,wiem ze rosliny dobrze rosna po nich.A w akwarium mam gupiki,molinezje,platki i gurami oraz dwa glonojady

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Paź 2007 14:57 - Edytowany przez: worton 
:))

szczesciara!

Mi nie udalo sie wyhodowac zielonej wody mimo, ze bralem "zaszczepki" z kilku zrodel :(.

Trzeba zlikwidowac przyczyne, a nie skutek. Zmniejsz karmienie i podmieniaj okolo 10-15% wody co dwa dni przez nastepne 2 tygodnie a gwarantuje, ze glony znikna bez uzywania chemii. No chyba, ze masz tych zyworodek ze 400.

Aha sciagaj tez jak najwiecej rybich kupek z dna przy kazdej podmianie.

Pozdrawiam.

Autor wiola75
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Paź 2007 15:25 
woda jest tak zielona ze nic nie widac,ale dzieki za rade

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Paź 2007 18:25 
woda jest tak zielona ze nic nie widac,ale dzieki za radewoda jest tak zielona ze nic nie widac,ale dzieki za rade

A jaką masz filtracje??? Odpowiedz na resztę moich pytań powyżej!

Marcin.T <')))><

Autor wiola75
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Paź 2007 20:18 
filtracje mam dobra ale z zielona woda spotkalam sie pierwszy raz?zbiornik mam kupiony na alegro ale ma niecaly rok.,rybki to molinezje,gupiki,gurami,platki,a parametry wody niewiem,na swietlowkach sie nie znam

Autor wojtek123
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Paź 2007 23:32 
1) Bez informacji o filtracji (zbiornik jest spory więc jak rozumiem masz solidny filtr biologiczny i solidny filtr mechaniczny) trudno jest cokolwiek doradzić, ale spróbuję po omacku
2) Zmniejszenie karmienia, podmiany itd - jw.
3) Ogranicz czas używania oświetlenia do max 2-3 godzin, jeżeli przez pierwsze 2-4 dni nie będzie widocznej zmiany wręcz zasłoń szczelnie akwarium. Przy okazji - czy światło słoneczne dociera do zbiornika?

Autor wiola75
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Paź 2007 23:41 
swiatlo sloneczne niewiele dociera do akwarium ,ale pewien pan doradzil abym nakryla akwarium ciemnym kocem i zgasila swietlowki w akwarium a rybki karimilam jak zawsze raz dziennie,moze zrobilam blad ze oswietlenie z pokrywy swiecilo 24 na dobe,kocem akwarium nakrylam wczoraj tj piatek 5 .10.

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Paź 2007 23:51 
Witam,
A ja proponuje zakonczyc przygode z akwarium - szkoda ryb ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Paź 2007 13:27 
Hej,

e nie no Fazi troche optymizmu - kazdy kiedys zaczynal :).

Kilka rad:

1. rybki najlepiej karmic 3-4 razy dziennie bardzo malymi porcjami (musza zjesc jedzonko w przeciagu 15-20 sekund). Naprawde malymi porcjami - szczypta pokarmu w zupelnosci wystarczy.
2. rybki jak ludzie przyzwyczajone sa do mniej wiecej 12 godzinnego cylku swietlnego. Musza miec noc - na noc wylaczamy swiatlo. Tylko swiatlo, filtry i pompki musza dzialac.
3. nakrycie kocem i zgaszenie swiatla pewnie pomoze ale na troche. Musisz pozbyc sie powodu wynikiem, ktorego bylo "zazielenienie" wody. Prawdopodobnie za duzo karmisz ryby i zbyt rzadko zmieniasz wode.
4. czy obok akwarium stoi jakies takie pudelko z wezykami, ktore ida do zbiornika? :)
5. "dobra filtracja" to pojecie wzgledne. Napisz dokladnie jaka to filtracja.
Glowica z gabka? Jezeli tak to napisz to co masz napisane na glowicy (ile watow pradu ciagnie) i podaj mniej wiecej rozmiary gabki.

Moze masz aparat i moglabys wkleic zdjecie calego baniaka i jego okolicy?

I wiesz to nie jest tak, ze sobie wymyslamy jezeli zalezy Ci na rybach na prawde powinnas zastosowac sie do rad wyzej wymienionych - podmiany wody to podstawa podstaw jezeli nie chce Ci sie tego robic to bedzie koszmar i dla Ciebie i dla rybkow.

Pozdrawiam.

Autor wiola75
Użytkownik
#12 - Posted: 7 Paź 2007 20:22 
filtr mam z gabka i to dosc spora ,wode podmieniam dosc czesto czyli raz na 2 tygodnie,obok akwarium nie stoi zadne pudelko z zadnymi rurkami ,jest to glowica z gabka,gabka dosc spora ,ale ja pierwszy raz mam zielona wode a akwarium mam od ponad roku i to nie jest pierwsze akwarium

Autor michu
Użytkownik
#13 - Posted: 7 Paź 2007 21:10 
No to rzeczywiscie podmieniasz czesto wode . Nie ma co sie dziwic ze kwitnie skoro podmieniasz raz na 2 tygodnie i filtracje masz kiepska. Proponuje podmiane conajmniej raz na tydzien i to jakies 25 - 30 % i lepsza filtracje a problem zniknie. Po podmianie mozesz dodawac np aquasafe uzdatniacz do wody.

Autor wiola75
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Paź 2007 21:14 
ale podmieniam cale akwarium czyszcze tak robilam zawsze i nigdy nie mialam zielonej wody

Autor michu
Użytkownik
#15 - Posted: 7 Paź 2007 21:36 
Całe akwarium ! Tak nie wolno robic zreszta zle zabrałas sie do przygody z akwarystyka najpierw trzeba poznac jej podstawy dopiero pozniej zakładac akwarium . Szkoda tylko twoich rybek ktore zyja cały czas w kranowce a to im nic dobrego nie wrozy.

Autor wiola75
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Paź 2007 21:45 
nie wlewa kranowki tylko mam preparat do uzdatniania wody i mam wode odstana nie wlewam nigdy z kranu,napisz co mam robic dokladnie a sie dostosuje,rybki pokarm wyjadaja max do 15 sekund

Autor worton
Użytkownik
#17 - Posted: 7 Paź 2007 21:47 
Hej,

:)))

raz na dwa tygodnie to bardzo rzadko. Podmieniac jednorazowo tez nie powinno sie wiecej niz 50%.

Podsumujmy zatem co musisz zrobic zeby rybom bylo lepiej i przeszlosc jakos niespecjalnie mnie interesuje.
1. przez najblizsze dwa tygodnie podmiana co dwa dni 20% objetosci akwarium (tj. jakies 70 litrow). Podmiany mozesz robic woda kranowa.
2. przez najblizsze 2 tygodnie karmisz ryby bardzo skapo. Najlepiej szczypte (na prawde szczypte) pokarmu raz na 2 dni.
3. po 2 tygodniach zaczynasz podmieniac po 25-30% wody raz w tygodniu zbierajac przy tym osady z dna. Lepiej tez rozbic te podmiany na 15% dwa razy w tygodniu.
4. zastanow sie nad dokupieniem filtra zewnetrznego. Jezeli ta opcja odpada to dorzuc kolejna glowice z gabka.
5. po tych 2 tygodniach karm rybki dwa razy dziennie ale znacznie mniejszymi porcjami niz do tej pory.

Mam nadzieje, ze przyszlas tu po rady a nie szukac poparcia na swoje dotychczasowe czyny :P. Jakos mnie bawi ta cala sytuacja, nie wiem w sumie czemu. Dziwi mnie strasznie, ze ryby jeszcze w ogole zyja :))).

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia i nieco wytrwalosci.

Autor wiola75
Użytkownik
#18 - Posted: 7 Paź 2007 21:55 
dzieki za pomoc ja naprawde przyszlam po porade a nie po poparcie bo zalezy mi bardzo na rybkach wiec dostosuje sie do twoich rad z gory dziekuje,a ile taki zewnetrzy filt kosztuje to go kupie jutro i jutro podmienie tyle wody ile piszesz,jeszcze jedno zniknie ta zielona woda i jak dlugo zajmujesz sie akwarystyka ty?

Autor worton
Użytkownik
#19 - Posted: 8 Paź 2007 07:18 
Hej,

koszt takiego filtra zewnetrznego dla Twojego akwarium to jakies 250-300 zlotych.

Co do tego kiedy zniknie zielona woda - ciezko powiedziec poniewaz niezbyt duzo wiem o warunkach jakie panuja w Twoim akwarium. Parametry wody nie sa mi znane a to od nich duzo zalezy.

A jestem akwarysta cale zycie ;). Do starych nie naleze wiec nie jest to jakos specjalnie dlugo. Mysle tez, ze o powaznej akwarystyce w moim wypadku mozna zaczac mowic jakies 10 lat temu kiedy to kupilem sobie pierwsze duze akwarium i grupe dyskowcow ;).

Pozdrawiam.

Autor kjarek22
Użytkownik
#20 - Posted: 14 Lut 2009 13:56 
Witam
Ja mam podobny problem z wodą w akwarium jak "wiola75"
Kupilem akwarium rok temu 200l caly czas stoi w tym samym miejscu takie same oswietlenie taka sama filtracja takie samo karmienie a miesiac temu zaczela mi sie robic zielona woda.
Co jest jej przyczyną, dlaczego zawsze bylo ok a teraz taki problem?

Z góry dziękuję za pomoc

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 14 Lut 2009 15:53 
A może ryby Ci urosły? Jaką masz obsadę?

Marta

Autor FIHU
Użytkownik
#22 - Posted: 8 Paź 2011 10:17 - Edytowany przez: FIHU 
Witam
Mam zieloną wodę i nie mam pojęcia czemu. Po wymianie wody na 2 lub 3 dzień woda robi się znowu zielona. Mam filtr, grzałkę i akwarium 60 litrów. Rybki to w większości gupiki, 2 glonojady, 2 sumiki, 4 neonki.
Chciałem zaznaczyć ze akwarium mam od ponad pół roku i nigdy woda nie robiła mi się zielona, dopiero drugi tydzień tak mam, w tym czasie nic nie zmieniałem w akwarium (oprócz włożenia grzałki bo wcześniej nie wkładałem), nie posiadam także zadnych roślin.
Filtr włączam zawsze na całą noc, światło jest wyłączone, natomiast na dzień wyłączam filtr, a światło świeci się do wieczora. Światło dzienne nie pada na akwarium.
Pozdrawiam i czekam na radę.

ps. facet w sklepie powiedział mi że może to być przyczyna że stara jest świetlówka i od niej woda robi sie zielona, co uważam za banalne raczej

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 8 Paź 2011 17:21 - Edytowany przez: admin 
Zakwit jest spowodowany namnożeniem się wiciowców z grupy Euglenophyta.

Zakwit zwykle pojawia się przy nadmiarze azotu i fosforu.

Jak dla mnie to jesteś hardcorowcem- masz 2 glonojady, 2 sumiki i.......

Nie dziwi mnie to co się dzieje w Twoim zbiorniku.

A tego: Filtr włączam zawsze na całą noc, światło jest wyłączone, natomiast na dzień wyłączam filtr, a światło świeci się do wieczora. Światło dzienne nie pada na akwarium. to kto Cię nauczył?

Zacznij czytać !



Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#24 - Posted: 8 Paź 2011 18:04 
makabra jakas

Autor starszny_dran
Użytkownik
#25 - Posted: 9 Paź 2011 08:29 
to ja chyba jakiś dziwny jestem, zanim kupiłem akwarium, spędziłem z miesiąc na czytaniu różnych banialukw, bardziej i mniej pożytecznych, na temat zakładania, obsad, warunków, parametrów ...

a tu się okazuje że ludzie po kilka lat mają akwaria i nie znają podstaw ...

pozdrawiam
i życzę szczęścia

Autor FIHU
Użytkownik
#26 - Posted: 9 Paź 2011 10:34 
dziękuję ;]

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 9 Paź 2011 13:29 
Ciekawa jestem czy chociaż wiesz co źle robisz? Czy nadal będziesz włączał i wyłączał filtr, a potem dziwił się, że masz zieloną wodę? Czy nadal uważasz, że masz odpowiednią obsadę?

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#28 - Posted: 9 Paź 2011 19:32 
FIHU
kjarek22
wiola75


Przepraszam, że się wtrącę, ale czy chociaż jedno z Was, choć raz wyczyściło filtr??

Problem, tak jak większość, widzę w braku podmiany wody. Nienależytym dbaniu o inwentarz i jego najbliższe otoczenie. Strasznego niedbalstwa i brak oczytania. Cud, że akwaria stoją u Was od roku!!!

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#29 - Posted: 22 Paź 2011 19:39 
witam
ja jak zaczynałem swoja przygode z akwarium to z 60l pozniej 120 375 a teraz 720 w ktorym pracyja cały czas 3 filtry, 2 eihem zew o pezepływie 1050lna godzine i gabka w seodku 1500l na godzine troche to pradu zżera ale jak sie chce miec akwarium a nie staw z zakwitem zielonej wody to nie trzeba oszczedzac pozdrawiam

zmniejsz litraz akwarium beda mniejsze koszy utrzymania

Autor janas1970
Użytkownik
#30 - Posted: 22 Paź 2011 21:16 - Edytowany przez: janas1970 
poczatkujacy zależy jakie i ile masz ryb czasami te 3150 litrów na godzinę a rzeczywiście sporo mniej niewiele da przy tym litrażu.

Krzysiek

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / zielona woda Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®