Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

W końcu nadszedł ten dzień :))))))))

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor Aska24
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Paź 2007 09:44 
Witam. Dawno nie pisalam ale wyprowadzke mialam i jeszcze zapalenie oskrzeli sie przytrafilo. Ale chcialam sie pochwalic

JUTRO JADE PO RYBKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radosc, ogromna. Obawy tez: czy dam rade z odłowami, czy bede umiala sie nimi dobrze opiekowac ..... Pełna obaw przepelnionych wiel;ka radoscia wyruszam po rybki.
Akwa stało ponad miesiac - co najsmieszniejsze moj starter glonojad, kt mam prawie 3 lata przez 3 tyg urosnal prawie 2 cm. oddalam go do sklepu niestety. Mam nadzieje ze znajdzie domek.

a jutro ryby, ryby, ryby, ...............

Autor worton
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Paź 2007 20:41 
Hehehe

bez obaw admini Cie dobrze pokieruja ;)

Wrzuc zdjecia jak juz nowosci po akwa troche poplywaja ;).

Pozdrawiam.

Autor Aska24
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Paź 2007 12:00 
Rybki piekne, oczywiscie nie musze nikomu tego pisac. Wizyta w Krakowie bardzo przyjemna. Oczywiscie wybor byl bardzo trudny, bo ryby poobaly mi sie prawie wszystkie. Oczywiscie z racji wielkosci idlugosci zbiornika 120 cm, wybor sie zawezil. Marta kobietka bardzo cierpliwa, dzielni znosila moje marudzenie i brak zdecydowania. W koncu:

Jestem włascicielka stadka 14 szt tropheusa Kasakalawe. Układ płci:
5 samców na 9 samic. Oprocz tego 2 eretmodusy kiku.

Ryby wpuszczalismy do akwa po godzinnym wyrownywaniu wody w wiadrze. UWAGA - wszystkie ryby przenoszone z wiadra do akwa RĘKOMA !!!!!!!!!!!!!!!! Cudowne uczucie kiedy zamykasz rybe w dloni a ona nawet sie nie szarpie i pozwala sie dotykac.

Ryby na poczatku plywaly w toni ale po jakis 30 min wariacko wzdłóż szyby w rogu akwarium. Kolory oczywiscie troszke zbledly ale podroz w stresie 4 godziny pewnie miala na to wplyw. Wszystkie ryby oprocz eretmodusów, ktore ganialy sie po calym akwa, co raz zatrzymujac sie i patrzac na mnie przez szybe swoimi cudownymi ryjkami (musze przyznac ze to chyba one sa według mnie najladniejsze). Potem lezaly na piasku i na kamieniach. Po akiej godzinie jeden trofcio 100% samiec bo taki bydlak spory, zaczal nabierac kolorow, dostal ciemniejsze cialo, ale plama zółtego byla bardzo wyrazna. Potem oddalil sie od stada o przeciwnego rogu i wyraznie sie zainteresowal jedyna grota jaka mam Wplywal do niej, nad nia i juz widac ze to bedzie jego miejsce. Oczywiscie dzielnie asystowaly mu kiku, plywajac za nim. Troche je fgonil na poczatku ale potem chyba sie przyzwyczail i pozwalal im plywac a nawet przeplywac przez grote. Wczoraj podalam tylko witaminy. Mimo ze bardzo zmeczona bylam siedzialam z nosem wlepionym w szybe przez dobre 3 godziny.

I najpiekniejszy widok jaki mozna miec ano. Otwieram oczy, przez okno padaja na akwarium 1 sze promienie slonca i moje trofcie. Dalej plywaja wzdluz szyby ale juz 3 szt widocznie zaczynaja zwiedzac akwa, oczywiscie oprocz wczorajszego samca ktory dostal imie Pudzian, bo dzisiaj przez dobre 40 min probowal rosline wyrwac (na szczescie zylka+kamien) z taka zloscia i energia ze szok. Ryby maja lepsze kolory juz wszystkie narazie zaczyna im sie przebijac zolta plama, u Pudziana widac kropeczki na glowie delkiatne. Ogolnie nie umiem okreslic jakie ryby maja kolory bo w kazdym swietle i z kazdej strony ogladane - wydaja sie inne.

Dzisiaj zrobie im 1sze foty l nie wiem czy dobrze wyjda bo przez 3 dni nie swiece im swiatla. To tyle. Jestem juz zakochana w tych rybach.

Trzymajcie kciuki zeby sie szybko zaklimayzowaly, nie moge sie doczekac 1szego kamienia. Oczywiscie bede karmic z reki zeby sie do mnie przyzwyczaily szybciej.

Na marginesie - le ja zazdroszcze tym co maja petrochomisy. WOW co za ryba

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Paź 2007 13:00 
Witam,
Gratuluje wyboru - Kasakalawe sa przepiekne! A Kiku - wiadomo - clowny ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor Aska24
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Paź 2007 10:38 
Witam dawno nie pisalam, ale niesety po przeprowadzce nie dorobilam sie jeszcze netu. Wiec rybki - cudowne. Wybarwily sie juz pieknie. Mam 5 duzych samcow (kiedy je wybieralam u Marty, wydawaly sie duzo mniejsze) ktore sa najlepiej wybarwione, sa ciemnofioletowe z wyrazna, bardzo duza zółta plamą. "Pudzian" jest najwiekszy i to on gania wszystkie ryby ktore tylko probuja sie zblizyc na jego terytorium. Rybki narazie nie wygladaja na bardzo poobijane. 1 samiec ma troche ubytki w łuskach, bo podplywa do "pudziana" za blisko, ale Marta mnie pociesza ze nie ma sie co martwic narazie. Wczoraj zlikwidowalam jedyna grote ktora mialam w akwarium i to ona wlasnie byla schronieniem dla najwiekszego dzikusa. Teraz kamienie leza na plasko. Pudek wczoraj sie troche zdezorientowal i chowal sie przy prefiltrze, wiec moze teraz agresja sie skonczy, jak nie to bedzie lekki klopot.

Chcialam napisac pare słow o karmieniu. Dopiero przy tych rybach zrozumialam co to znaczy karmic trofy. Przez 3 dni aklimatyzacji w akwa i glodowki, kiedy wchodzilam do pokoju to ryby chowaly sie pokatach, az do chwili 1 szego karmienia. I tu przezylam szok. Myslalam ze rybki wyskocza z akwa, co sie dzialo, az nie moglam w to uwierzyc. Pomijam fakt ze pierwsze jadly platki Osi. Nie bede pisala co ryby robia jak wlewam im granulat (Osi + Hikari). Moi znajomi mnie wczoraj blagali zebym im jeszcze dala, bo nie wazne ile jedzenia wsypuje one i tak sa zawsze glodne i chca wiecej. Tu nastapilo przelamanie blokady u ryb na widok mojej osoby. Od momentu 1szego nakarmienia, kiedy wchodze do pokoju ryby reaguja od razu. Wystarczy sie na chwile pokazac a juz wszystkie sa w rogu akwarium i sie patrza blagalnym wzrokiem i prosza o jedzenie. Najlepiej kiedy siadam na krzesle przed akwa i je obserwuje. A one potrafia tak pol godziny tkwic przy szybie i patrzec sie na mnie. Planuje zrobic im zamiast 3 posilkow 4 mniejsze, skoro jedzenie sprawia im taka radosc. Nie przeraza mnie nawet ilosc kupek zalegajacych w akwa (na szczescie gromadza sie pod filtrem) poniewaz jezeli mam je porownywac z kupa glonojada ktory byl na poczatku w akwa, to sa super male i super cienkie. Ogolnie rybyki - Super !!!!!!!!!!!!!1 Ciesze sie ze wzielam Kasakalawe, a w swietle z pokrywy wygladaja jeszcze ladniej.

Na moje nieszczescie rybki zlapaly jakas infekcje skorna, mysle ze plesniawka, ale Marta mnie uspokaja ze to normalne przy nowym zbiorniku ( biologia jeszcze niestety nie do konca rozwinieta ). Ale sol podana, witaminy, podmiana. Mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Paź 2007 04:32 
Czekamy na zdjęcia !!! (0:

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Paź 2007 10:53 
o ryby robia jak wlewam im granulat

jak to wlewam?

o nie wazne ile jedzenia wsypuje one i tak sa zawsze glodne i chca wiecej

Asiu jest bardzo wazne ile podajesz im karmy. Njagorsze jest przekarmianiane ryb.

Autor Aska24
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Paź 2007 13:45 
Leszku

Widze ze napisalam niejasno, granulat wlewam, po uprzednim 30 min namoczeniu go w strzykawce i moze nie wlewam ale wciskam :)

Jezeli chodzi o porcje jedzeniewe to podaje naprawde malutko tzn platkow szczypte, a granulatu 1,5 ml wsypuje do strzykawki suchego i namaczam. Ryby zjadaja wszystko w locie i nic nie zdazy spasc na dno.

Zrobie zdjecia podczas karmienia. :)

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Paź 2007 16:18 
hehehe

no to widac wpadlas jak sliwka w kompot. Nie ma juz odwrotu :)

Witaj wsrod akwa-maniakow! :)))

Czekamy na zdjecia.

Pozdrawiam.

Autor barey
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Paź 2007 16:32 
podłączając się do tematu,
czy konieczne jest to "przecedzanie" przez strzykawkę? ja namaczam w kieliszku dodając witamin i że tak się wyrażę wrzucam zawartość, czy taki sposób karmienia jest ok czy powinienem zmienić?
pozdrawiam Adam

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Paź 2007 16:47 
Nic prawie nie trzeba zmieniac.

Po napecznieniu pokarmu proponuje calosc wylac na sitko zeby ta woda w ktorej byl moczony pokarm zostala odsaczona i wylana do zlewu a nie do akwarium, nastepnie mozna delikatnie "odpowietrzyc" pokarm lekko naciskajac go na sitku palcem, ponownie troche wody wyplynie i tak przygotowany pokarm spokojnie mozna podawac. "Odpowietrzenie" powoduje ze pokarm tonie.
Mocniej naciskajac pokarm rozdrobni sie na sitku i mozna wowczas zebrac taka papke z sitka lyzeczka i podawac rybom preferujacym mniejsze kawalki pokarmu lub narybkowi.

Autor Aska24
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Paź 2007 08:55 - Edytowany przez: Aska24 
Ok wiec zdjecia wrzucam, ale teraz proby wiec troche to potrwa. Z gory przepraszam za ich jakosc ale sfotografowanie tych ryb z pelna ostroscia graniczy z cudem, wiec dopoki mam jeszcze statyw u rodzicow, to beda lekko rozmazane, poruszone i nieostre. Ale ryby widac:


PUDZIAN


Kiku, to juz wogole tak szybki jak blyskawica, to najlepsze zdj jakie mi sie udalo zrobic, ale bede sie starac, robic coraz lepsze :)


P.S.
To nasz Chico, ktory jest bardzo zainteresowany rybami i od 2 dni siedzi przy akwa i namietnie straszy ryby przyklejajac nos do szyby. Ma niecale 6 miesiecy :)

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Paź 2007 10:45 
Oczy u Kasakalawe zawsze robiły na mnie piorunujące wrażenie.

Super ryby, ładne akwarium, a psia morda to już w ogóle prześliczna ;o)

Przy okazji zapytam:
Co to za cryptocoryne przy tle w akwarium (chodzi mi o pełną nazwę)?
Czy ta widoczna wysokość tych roślin, jest maksymalna?

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Paź 2007 10:59 - Edytowany przez: timus 
Co to za cryptocoryne przy tle w akwarium (chodzi mi o pełną nazwę)?

To raczej Microzorium ;) Nie wiem czy dobrze napisałem nazwę.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Paź 2007 11:29 
Ryby piekne, akwarium tez, no i Chico dla mnie super bestia :-).
Moj Rufus rybami sie raczej nie intersuje , ale muchami tak. Biega i lapie je do pyszczka, a ma w co. Fakt, jak cos robie przy rybach to siedzi i bacznie obserwuje.

Asiu podawaj sol do akwarium, ale o tym pisalismy juz na gg. Pudzian widze ze juz z kims sie troche poprzepychal. Kolory ryb swiadcza wedlug mnie ze wszystko jest w porzadku w akwarium. Wlasnie na tym polega urok tej odmiany, musi byc pokazane ich cale piekne w kazdym szczegole.

Co do roslin to ja widze Microzorium i aniubiasa (nana)

Leszek

Autor py1szczak2
Użytkownik
#16 - Posted: 17 Paź 2007 12:03 
Rybki śliczne,bardzo fajnie oświetlony zbiornik,(naturalne kolory roślin,podłoża i ryb) jeśli możesz napisz jakich lamp używasz.

Piotr

Autor Aska24
Użytkownik
#17 - Posted: 17 Paź 2007 12:19 
KatarzynaR

Kasiu ta roslina to mikrozorium tak jak napisal Timus. Tu jest zdjecie na kt widac ja lepiej. Roslinke kupilam wychodowana na korzeniu wiec nie bylo problemu przelozyc ja na kamien. W sumie liście maja wysokosc ok 12-15 cm. Bardzo szybko rosnie, jak kupilam mialy ok 8-10 cm. Dodam ze do wody nie leje zadnych nawozów, a trofcie ja mocno atakuja, ale narazie (odpukac) jeszcze jej nie zjadly.


Jezeli chodzi o wysokosc roslin to sa jeszcze malutkie. Tu jest zdjecie na kt widac wszystkie rosliny:



W lewym rogu (kolo filtra wewn) jest cryptokoryna (pisownia ??? - sorry jesli byk), co najdziwniejsze wkopana tylko w pisasek i trofcie jej nie atakuja a kiku uwielbiaja na nich siedziec. Tak na marginesie kiedy ja kupowalalm miala zaledwie 10 listkow. To ona rosnie najszybciej tzn. wypuscila juz ze srodka okolo 15 listkow i caly czas pojawiaja sie nowe. Ma wysokosc ok 10 cm. Tu ja widac jak kiku w niej siedzi :)



Kolo grzalki tzn roslina jest przed grzalka jest anubias (wybacz ale nie znam dokladnie nazwy odmiany). To jest gatunek ktory rozrasta sie w wysokosc, podobno moze osiagnac 40 cm wys. Tak bylo napisane w koszyczku w ktorym byl. Narazie nie urusl w zwyz, ale puscil 2 listki nowe.

A tu na 1szym planie jest anubias, kt sie rozrasta w szerz. I tu sie zgodze bo jest duzo szerszy niz byl na poczatku. Tu jest w miare dobre zblizenie



Roslin nie nawoze, pale swiatlo od 14 do 23 żarowki power glo i teraz kupilam jakas na wzrost roslin o rozowej barwie swiatła ale swieci dopiero od wczoraj. Nie chce zapeszac, ale narazie rosna rewelacyjnie . Ale akwa ma dopiero niecaly miesiac wiec mam nadzieje ze dalej beda tak rosly.

A na koniec zdjecie naszego Chickena jak tak sie podoba w calej okazalosci:

Autor timus
Użytkownik
#18 - Posted: 17 Paź 2007 13:00 
Wszyscy tu chwalicie akwarium a ja nieco sie przyczepie ;)

Ale oczywiście z humorem bo każdy ma inne poczucie estetyki. Ja ukrył bym tę grzałkę na bocznej szybie koło wlotu do kubełka i skierował na nią strumień z filtra wewnętrznego. Wężyki od kamieni puścił w rogach zbiornika i ukrył pod podłożem. Deszczownice umieścił na krótszym boku zbiornika i skierował pod kątem do góry by robiła fale.

Moim zdaniem nie potrzebnie rozpraszają walory estetyczne zbiornika ;)

Marcin.T <')))><

Autor Aska24
Użytkownik
#19 - Posted: 17 Paź 2007 13:25 
timus
Dzieki za rade, chetnie skozystam z twoich porad:
Ja ukrył bym tę grzałkę na bocznej szybie koło wlotu do kubełka i skierował na nią strumień z filtra wewnętrznego.
Ni kumam, tzn mam ja przesunac tu gdzie pre filtr czy gdzie. Wezyki do napowietrzacza chetnie bym ukryla, ale nie wiem jak je przyczepic do szyby i nie bardzo widze jak je puscic pod piaskiem. Moze jakies rady??

Jezeli chodzi o deszczownice to tez myslalam zeby ja dac w szerokosc a nie w dlugoisc, timus a na ktorym boku, tu gdzie jest wewn filtr czy na przeciwko.

Lubie ludziu co sie przyczepiaja, a rady osob z tego forum sa dla mnie bardzo cenne, wiec jak ktos ma jeszcze jakies sugestie to chetnie z nich skorzystam.

Pozdrawiam Aska

Autor fazi64
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Paź 2007 13:37 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Sa specjalne, malutkie przyssawki z uchwytami na wezyk, ktore swietnie sie nadaja do tego celu. na dnie najlepiej wezyk przysypac piaskiem i dodatkowo, co paredziesiat centymetrow polozyc na wierzchu kamien, zeby ryby go nie odkopaly i po sprawie.
Pzdr.
Fazi64
PS.
Obawiam sie, ze Twoja radosc z posiadania roslin w akwarium z trofeusami nie bedzie trwala dlugo... ;((
Pzdr.
F64
PS. 2
Prosba - fotki sa bardzo duzej rozdzielczosci i dlugo sie laduja nawet przy szybkim laczu. Na przyszlosc mozesz w imageshack'u umiescic zdjecia o duzo mniejszej "wadze" - i tak wszystko zobaczymy ;)
F64

Autor Aska24
Użytkownik
#21 - Posted: 17 Paź 2007 13:54 
fazi64
Wybacz ze taka duza rozdzielczosc ale fotki robilam na szybko i nie przestawilam aparatu, a na forum chcialam jak najszy6bciej wrzucic stad brak obróbki. Na przyszlasc napewno zmniejsze.

Dzisiaj jade szukac przyssawek :)

Autor timus
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Paź 2007 14:53 
Obawiam sie, ze Twoja radosc z posiadania roslin w akwarium z trofeusami nie bedzie trwala dlugo... ;((

Jestem tego samego zdania ;) Ale nie chciałem nic mówić ;)

Ni kumam, tzn mam ja przesunac tu gdzie pre filtr czy gdzie.

Ja dał bym ja na bocznej szybie za pre filtrem.

timus a na ktorym boku, tu gdzie jest wewn filtr czy na przeciwko.

Na przeciwko wlotu. Czyli nad filtrem wewnętrznym ;)

wiec jak ktos ma jeszcze jakies sugestie to chetnie z nich skorzystam.

Skoro prosisz to masz ;)

Z tych kamieni zrobił bym choć ze dwie grotki dla tych bardziej nękanych w stadzie. Z czasem zawsze takie się znajdą. Choćby inkubujące samice.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 17 Paź 2007 14:55 
Wybacz ze taka duza rozdzielczosc ale fotki robilam na szybko i nie przestawilam aparatu, a na forum chcialam jak najszy6bciej wrzucic stad brak obróbki

Można przecież je podmienić ;) Opcja edytuj ;) Bo faktycznie strasznie zamula ten wątek. To taka moja prośba.

Marcin.T <')))><

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#24 - Posted: 17 Paź 2007 18:33 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Wszyscy tu chwalicie akwarium a ja nieco sie przyczepie ;)
Ale oczywiście z humorem bo każdy ma inne poczucie estetyki. Ja ukrył bym tę grzałkę na bocznej szybie koło wlotu do kubełka i skierował na nią strumień z filtra wewnętrznego...


Ja, tak dla równowagi, na miejscu Timusa wstawiłabym sobie jakieś tło. No, ale Timus to ma zupełnie ,,inne poczucie estetyki'', i na tło namówić się nie da ;o)
A tak na poważnie, to Marcin ma rację - trochę te ,,graty'' zaburzają tą naturalną estetykę wyglądu. Można je jakoś po kątach upchać. Nie zgodziłabym się tylko z jednym:

Z tych kamieni zrobił bym choć ze dwie grotki dla tych bardziej nękanych w stadzie. Z czasem zawsze takie się znajdą. Choćby inkubujące samice.


Od kiedy to nękane ryby zajmują najbardziej atrakcyjne miejsca jakim są ,,grotki''? Hmm.. Marcin, może mały zakładzik? Bo ja stawiam na tego Pudzina jako pierwszego lokatora ;o)

Odn. Microzorium to popatrzyłam zbyt opieszale na zdjęcia i nie dostrzegłam kłączy. Dzięki za podpowiedzi w tym temacie. A czy ktoś ma pozytywne doświadczenia z tą rośliną? Oczywiście mowa o akwarium z tropheusami. Już kiedyś zastanawiałam się nad instalacją tej rośliny, ale raczej opinie były negatywne.

Kurczak jak wyżej wspomniałam to śliczny pies ;o) ...trzeba mu tylko szepnąć na ucho, że palenie szkodzi zdrowiu, i rybom i jemu... no i jego Pani rzecz jasna ;o)

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#25 - Posted: 17 Paź 2007 18:47 - Edytowany przez: rufus1 
Troche te kabelki widac.
Rzeczywiscie mozna to jakos ukryc, ale trzeba zrobic dobrze przemyslane (umieszczenie grzalki, kostek napowietrzajacych). Deszczownice umiescilbym po drugiej stronie co filtr wewnetrzny.

Ja nie robilbym zadnych grot. Obecny uklad wyglada bardziej naturalnie, ale to kwestia gustu i tworzenia ew. terytorium dla dominanta (niepotrzebna wzmozona agresja).

Chico piekny piesek i widze ze ma tatuaz w tym samym uchu co moj, tylko w innym kolorze ;-). Oj, chyba nastepny bedzie owczarek chociaz juz kiedys tak mialo byc, ale wypadlo na labradora :-) z czego sie bardzo ciesze :-).
Jezeli moge doradzic. Takie zabawy jak widac na fotce trzeba dozowac (szczegolnie u samcow) poniewaz to czasami wzbudza u psow niepotrzebna agresje i pobudzenie w pozniejszym okresie. Wazne jest to kto taka zabawe zaczyna i kto ja konczy. Zawsze to powinnien byc przewodnik stada. Moja bestia uwielbia takie przeciaganie i szarpanie, ale dosc szybko koncze jak za mocno sie rozkreci ;-).

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 17 Paź 2007 20:31 
No, ale Timus to ma zupełnie ,,inne poczucie estetyki'', i na tło namówić się nie da ;o)

Timus na tło się nigdy nie da namówić choć by było ze złota ;) Więcej z nim kłopotów jak pożytku. Można świetnie zrobić tło za akwarium.

Od kiedy to nękane ryby zajmują najbardziej atrakcyjne miejsca jakim są ,,grotki''? Hmm.. Marcin, może mały zakładzik? Bo ja stawiam na tego Pudzina jako pierwszego lokatora ;o)


OK! Zakład przyjęty ;) Czas pokaże. Zobaczymy co będzie się działo jak Pudzianowi najdzie ochota na amory a część panienek będzie już inkubować. Obym się mylił. Ale faktycznie tak jak mówi Leszek dopuki nie m takiej potrzeby nic nie rób. ?Na to zawsze przyjdzie czas.

Marcin.T <')))><

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#27 - Posted: 18 Paź 2007 09:02 
Z tym że przy tropheusach nie utrzymają sie rośliny się nie zgodzę. W swoim baniaku (Ilangi orange) mam zarówno microsorium ( 3 odmiany) amazonki i anubiasy. Nic im nie robią nie jedzą itp.

Domyślam się iż zaraz będzie mi zarzucone robienie z Tanganiki baniaka roślinnego ale kilka roślinek zawsze mi się podobało :), a i NO3 zawsze troszke mniej :)

Autor Aska24
Użytkownik
#28 - Posted: 18 Paź 2007 09:16 
timus

Jezeli chodzi o kamienie, to groty byly, ale niestety pudzian zajal wtedy cala polowe akwarium i nikomu nie dal przeplynac kolo grot, wiec musialam je zlikwidowac, dlatego kamienie leza na plasko. Teraz sie troche uspokoilo i juz tak nie goni ryb innych.

Mam teraz duzy klopot z kiku samcem, bo tak goni samice ze ta siedzi pod tafla wody, wcisnieta za termometr. Ma calego ciemnego ryjka i boi sie wyplynac. Parametry jak najbardzioej ok. Dzisiaj zrobie im glodowke, moze to ostudzi zapaly tego wstretnego, malego agresora. Poza tym musze dzisiaj kupic kotnik i go odłowic, troche mnie to przeraza znajac jego szybkosc, ale musze. Mam nadzieje ze nie zameczy mi tej samiczki. Kurde tyle czytalam o tym ze kiku nie mozna na sile laczyc w pary. Teraz najgorsza wersja bedzie jak mi 1 szt kiku zostanie. Tragedia. Nie pale im dzisiaj swiatła.

A co do fajek, to marze zeby rzucic, ale niestety nie potrafie. Ale szczerze mowiac nie wiedzialam ze w pomieszczeniu w kt jest akwa nie mozna palic, wiec dzieki za uwage. Przeniose sie z tym na korytarz.

Co do zdjec, napiszcie prosze jak je zmniejszyc najszybciej, bo nie mam w pracy photoshopa niestety.

Autor fazi64
Użytkownik
#29 - Posted: 18 Paź 2007 10:10 
Z tym że przy tropheusach nie utrzymają sie rośliny się nie zgodzę

Witam,
Tez tak kiedys myslalem ;)
Jak duze sa Twoje ryby? Zapewniam Cie, ze stoujac np. cotygodniowe glodowki, predzej czy pozniej dojdziesz do podobnych wnioskow co ja. Nie musisz sie bac o postawienie zarzutow (tu nie IV RP) - ja tez mam w akwa z trofeusami rosliny (a raczej ich resztki). Stale odrastaja i stale sa wyzerane (traktuje to jako suplement diety ryb).
Pzdr.
Fazi64

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#30 - Posted: 18 Paź 2007 10:23 
:)

Tropheusy mam w sumie około 4 lata. Obecne ilangi mają około roku (7-9) cm. Kiedyś tylko przy bembie obserwowałem skubanie anubiasów. Obecne Ilangi f1), duboisi (odłów) tego nie robią :) przynajmniej u mnie.

btw. poza tematem wstyd mi obecnie za IV RP ("elity" walczące o żłób) ale to taka marginalna dygresja

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / W końcu nadszedł ten dzień :)))))))) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®