Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Ancistrus aff. - przymiarki do tarla w akwarium z piaskowkami

Autor rufus1
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lut 2008 20:40 
Witam!
W zbiornikach z moimi piaskowkami mam rozmwniez "higienistów", czyli po kilka sztuk Ancistrus' ów, czyli inaczej popularnie zwanych glonojadami. Czsami bywa tak ze tym glonojadom cos sie w glowie przestawia i chca sie rozmnazac. Pozniej z tego otrzymuje "skutek uboczny" hodowli piaskówek, czyli mlode glonojady.
Dzisiaj udalo mi sie zrobic kilka fotek z pierwszych podejsc do tarla Ancistrus. Nie wiem kiedy i gdzie zakoncza sie te filgle, ale narazie brykaja na bocznej szybie zbiornika.
Moze nie sa to ryby typowo tanganickie, ale.........., coz zrobic.
Zapraszam do obejrzenia kilku fotek. milego ogladania!!

Samica


samiec


para





a te piekne oczy wszystko to widzialy



Leszek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lut 2008 21:02 
U mnie enantiopusy bardzo skutecznie sobie radzą z narybkiem glonojadów, który średnio co miesiąc pojawia się w mojej piaskownicy ale czasami przeżywają 2-3 sztuki;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor piotrek w
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Lut 2008 22:46 - Edytowany przez: piotrek w 
rufus1 - to wina aparatu czy Twój samiec ma takie dziwne przebarwienia na porożu (pierwsze od lewej z tych podpisanych SAMIEC) ???
Jakiej wielkości jest samiczka ???
Troszkę już się tymi rybami zajmuję i to, że hasają razem po szybie wierz mi, że nie oznacza, że będą z tego młode (chociaż oczywiście życzę jak najlepiej, bo to piękne ryby).
Jak długo para jest "ze sobą" ?

Pozdrawiam
Piotrek.

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Lut 2008 22:51 
U nas ancistrusy mieszkają w akwarium z A. sp. "Compressiceps Shell", L. similis oraz P. brieni Kitumba. Wybrały sobie dużą muszlę (Brown Snail) i ciągle wachlują. Maluszki mają jednak problemy z przetrwaniem...

Pozdrawiam
Magda

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Lut 2008 22:57 
czy Twój samiec ma takie dziwne przebarwienia na porożu

tak, jego kolce sa lekko przyciemnione i nie tylko tego samca, bo w zbiorniku sa jeszcze dwa.

Jakiej wielkości jest samiczka ???

samczyk ma dokladnie 10,5 cm (latwo zmierzyc na szybie ;-)), samiczka jest od niego o ok. 2 cm mniejsza.

i to, że hasają razem po szybie wierz mi, że nie oznacza, że będą z tego młode

po cichu licze na to, bo ja nie chce mlodych w tym zbiorniku. W sumie w tym akwarium byly juz wielokrotnie mlauchy, ale nie wiem czy od tej pary czy od innej bao jak pisalem wczesnie ryb jest wiecej.

Jak długo para jest "ze sobą" ?

upsss, tego dobrze nie pamietam, ale moze to byc jakies 2 lata lub ciut wiecej. Ryby sa u mnie od maluszkow.
W tym zbiorniku sa 3 samce i 2 samiczki. Wszystkie podobnej wielkosci.

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Ancistrus aff. - przymiarki do tarla w akwarium z piaskowkami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®