Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

przeklete no3

Autor kumotra
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Mar 2008 23:28 
Witam jestem tu nowy a problem stary.Jak zminiejszyc no3 w moim akwa, ,mialem spokoj dopuki nie podlaczyli sie do studni glebinowych ,oczywiscie mowie o dostawcach wody na naszym osiedlu teraz w kranie wiecej no3 niz w akwarium. podmieniam dwa razy w tygodniu okolo 40 procent wody w akwa,moze ktos ma jakis pomysl....z gory dzieki....

Autor salmo70
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Mar 2008 00:24 
Witam.U mnie od ok 3 miesięcy działa filtr hydroponiczny.Dopóki roślinki w nim się nie ukorzeniły azotany były na poziomie 50-60,przy podmianach co ok trzy dni.Teraz podmieniam co ok pięć dni,a azotany przed podmianą nie przekraczają 30.W kranie mam azotany 10.Na razie się sprawdza.Jestem jednak na etapie obserwacji(trzy miechy to trochę mało,by mieć ugruntowane zdanie na temat tego systemu filtracji).Pozdrawiam.Robert.

Autor kumotra
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Mar 2008 10:27 
Witam ale umnie w krani nie kiedy no3 w granicach40 -50 i co z tym zrobic...

Autor barey
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Mar 2008 13:40 
A jakie powinny być parametry ? Co na to wodociągi?

Autor kumotra
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Mar 2008 14:26 
co na to wodociagi ze dopuszcza sie do 50..a mam jeszcze pytanie ,czt ktos spradzal wode w akwa, paskami z tropicala na ph,no3 ,no2.kh,gh.

Autor rafi201
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Mar 2008 19:11 
Musisz znaleźć "źródło" wody do podmian o bliskim zera poziomiemie NO3 - inaczej kicha :(((

Autor wojtek123
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Mar 2008 08:54 
ktos spradzal wode w akwa, paskami z tropicala na ph,no3 ,no2.kh,gh.

Jeżeli to jedyne testy jakimi sprawdzałeś parametry to jak najprędzej wykonaj test na "odrębnym" testerze NO3 (zresztą pozostałe parametry również polecam badać na takich testach). Testy paskowe mają bardzo dużą "tolerancję" i ich wyniki są niezawsze adekwatne. Nie mówię że się nie przydają. Można je stosowac pomiędzy regularnymi testami. Aha i byle nie zoolek'a. Lepiej Fluval/Hagen, Sera lub JBL.

Autor topik
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Mar 2008 11:32 
Aha i byle nie zoolek'a. Lepiej Fluval/Hagen, Sera lub JBL
.
Z moich doswiadczen Wyniki testow z zooleka pokrywaly sie z wynikami testow z tetry i dlatego nie widze sensu by przeplacac za testy innych firm skoro zoolek sie sprawdzil w mojej praktyce

Autor kumotra
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Mar 2008 12:13 
Witam wszystkich chcialem powiedziec ze roznica miedzy testami paskowym tropicala pokazuje 20 a testem kropelkowym zoolek40,rano dzisiaj podmienilem 40 procent wody wiec cos zbilem azotany bo mialem duzo przed podmiana wedlug testu zoolek wskazywalo miedzy 60 a 80 no3....dzieki za porady co do testow musze kupic jeszcze jakis jedentest i porownac pomiary,co do reszty jest wszystko w porzadku.....

Autor salmo70
Użytkownik
#10 - Posted: 26 Mar 2008 14:29 
Witam.U mnie testy zooleku się nie sprawdziły.Przekłamywały bardzo wyraźnie.Teraz używam testów sery i jestem zadowolony.Pozdrawiam.Robert.

Autor wojtek123
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Mar 2008 16:00 
U mnie testy zooleku się nie sprawdziły.Przekłamywały bardzo wyraźnie.Teraz używam testów sery i jestem zadowolony
Mam dokładnie takie same doświadczenia. I słyszałem również o innych przypadkach. Może to kwestia przypadku, na pewno nie chciałbym deprecjonować producenta. W Twoim jednak powiedzmy ważnym przypadku dobrze byłoby oprzeć się na czymś co daje nie 100 ale nawet 150% gwarancję że są szanse na prawidłowy odczyt. Dlatego uważam że podjąleś dobrą decyzję aby wykonac porównaie na innym teście

Autor rambowskixx
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Mar 2008 18:13 - Edytowany przez: rambowskixx 
Ja używam testów zooleka i po sprawdzeniu z innymi tzw. testami kropelkowymi nie zauważyłem jakiś przekłamań. Bardzo ważna sprawa to zwracać uwagę przy zakupie jakich kolwiek testów na datę ważności. Poza tym najbardziej przekłamuję różnego rodzaju testy 5 w jednym oraz paskowe.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor kumotra
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Kwi 2008 12:34 
Witam chcialem poinformowac zainteresowanyzh leczenie mojego samca mpulungu sie udalo wyglada z dnia na dzien coraz lepiej jest duzo zywszy plywa jak by mu nic niebylo,sama radosc,pozdrawiam.

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / przeklete no3 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®