Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Heiko Bleher aresztowany

Autor worton
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Wrz 2008 16:31 
Hej,

nie wiem jak wielu z Was koledzy i kolezanki akwarysci jest zorientowana w temacie ale od jakiegos roku rzad Brazyli zaczal zachowywac sie bardzo dziwnie. Poczatek bezpodstawnych dzialan pokrywa sie mniej wiecej ze zmianami na gornych krzeslach IBAMA oraz z niedlugo potem wydanym zezwoleniem na uregulowanie i budowe poteznych tam m. in. na Rio Xingu i innych brazylijskich rzekach.
W skrocie - szybki ale krotkotrwaly zysk (soja, drewno, pola uprawne) wzial gore nad naukowym poznaniem lasow - rzad Brazyli zgodzil sie na niszczenie lasow tropikalnych. Jednoczesnie wyszedl zakaz eksportu jakichkolwiek nieopisanych naukowo gatunkow zwierzat (hodowcy L-numerkow - zbrojnikow juz dawno bili na alarm ale nikt ich nie sluchal) oraz wyszlo rozporzadzenie, ze nikt bez zgody IBAMY (tym samym i rzadu brazylijskiego) oraz bez obecnosci wskazanych przez IBAME naukowcow nie moze prowadzic badan na terenie Brazyli.
Podsumowujac - nie wiecie co wyginie - nie bedziecie tak sapac. Sprawe tuszuja media - wzieli przyklad ze stanow i europy :( szkoda, ze tak niechlubny.

Wracajac do tematu Pan Heiko Bleher zostal aresztowany za biopiractwo - posiadal kilka zakonserwowanych w alkoholu rybek. Nie wiadomo co sie z nim dzieje i gdzie jest w tym momencie. Mam nadzieje, ze nie trafil do brazylijskiego wiezienia :/

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Wrz 2008 17:36 
Danielu - skad masz te informacje?

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Wrz 2008 18:43 

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Wrz 2008 20:20 
Heh,

na maila dostalem od ziomow z wenezueli :)

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 1 Wrz 2008 20:28 
Czy coś wiadomo więcej co sie z nim dzieje? Moze cos wiedzą paletkarze?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Wrz 2008 20:41 
Nie wiem. Mozliwe. Zostal zabrany do siedziby tamtejszego "FBI" w Manaus to wszystko co wiem i chyba na razie wiecej nie wiadomo. Strasznie ciezko o informacje w jezyki innym niz hiszpanski. A ja nie hablam espanol ;).

Pewnie go troche potrzymaja i wypuszcza - ponoc "polowali" na niego rok no i w koncu popelnil blad (chodzi przede wszystkim o nieopisane gatunki, ktore mial przy sobie w momencie zatrzymania na lotnisku).
Wszystko to potrwa troche czasu bo ryby zostaly powysylane do jakis agencji w celu dalszej identyfikacji itd. itd. Watpie zeby akurat Heiko cos grozilo - za dobry w te klocki jest :). Mam nadzieje, ze srodowisko naukowcow szybko zareaguje.

Pozdrawiam.

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Wrz 2008 20:45 
Aha na stronie IBAMA jest ich oficjalne stanowisko - zarzuty nie sa zartobliwe. Brazylia wyraznie chce pokazac, ze nie zartuje.

http://www.ibama.gov.br/2008/08/pesquisador-alemao -e-preso-ao-tentar-embarcar-em-manaus-com-produto- da-fauna-brasileira-sem-licenca/

jak sie komus chce :)

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Wrz 2008 07:41 
Sorry za OT
Vepsik Ty zyjesz?

Autor Vepsik
Użytkownik
#9 - Posted: 2 Wrz 2008 07:59 
Owszem, tak jeszcze się dzieje :) Ciągle jednak jestem w rozjazdach i moja aktywność w Internecie nie jest zbyt duża.

Autor marti
Użytkownik
#10 - Posted: 2 Wrz 2008 09:02 
Krąży też wersja, że Vepsik razem z Heiko Bleherem przewoził nieopisane gatunki i teraz razem są "na wakacjach" :))

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 2 Wrz 2008 14:51 

Autor worton
Użytkownik
#12 - Posted: 2 Wrz 2008 15:55 
Hej,

hmm w sumie to nie chodzi tylko o Heiko. Mnie duzo, duzo bardziej martwi to, ze zaslaniajac sie "ochrona przyrody", na ktora juz dawno podpisali wyrok smierci zatrzymuja ludzi, ktorzy cos dla nauki robia.

Pozdrawiam.

Autor marti
Użytkownik
#13 - Posted: 2 Wrz 2008 17:37 
To smutne, ale niestety stało się codziennością, że ludzie tworzący "system" i czerpiący z niego profity robią co chcą i z kim chcą, żeby bronić swoich interesów :((

Autor worton
Użytkownik
#14 - Posted: 3 Wrz 2008 11:46 
Hej,

dziwi mnie zachowanie Brazylii glownie dlatego, ze przez lata IBAMA naprawde duzo zrobila dla ochrony przyrody i inne kraje mogly sie od Brazylii uczyc jak chronic naturalne zasoby. I nagle, w przeciagu niespelna roku wszystko to upadlo :(

Pozdrawiam.

Autor worton
Użytkownik
#15 - Posted: 5 Wrz 2008 06:05 

Autor arsik
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Wrz 2008 18:49 
A ja nie hablam espanol ;)

Toć w Brazylii portugalski jest ;-)

Autor worton
Użytkownik
#17 - Posted: 8 Wrz 2008 21:40 
No hiszpanski tez :)

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Heiko Bleher aresztowany Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®