Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Polecam lekturę

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lis 2008 09:52 - Edytowany przez: Sendog 
cześć
Udało mi się zdobyć książkę holenderskiego profesora z Uniwersytetu w Leiden w Holandii Pana Tijs'a Goldschmidta pt." Wymarzone jezioro Darwina - dramat w jeziorze Wiktorii". Polecam jako lekturę nie tylko miłośnikom Furu (Haplochromisów) ale wszystkim miłośnikom pielęgnic z jezior wschodnioafrykańskich.

Wspaniałe opisy w podane w naukowy a zarazem litercki sposób. Po przeczytaniu tej książki na pewno zaczniecie się zastanawiać nad ewolucją, nad tym czym jest gatunek?, co to jest rój gatunków? oraz nad arcyciekawym sposobem odżywiania się przez pedofagi. Napawdę polecam.
Ja "połykam" właśnie tę książkę jak tylko mam wolny czas.

Krzysiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Lis 2008 12:13 
Krzyśku

Czytałam tę pozycje kilka lat temu - dla mnie rewelacja - szczerze polecam:))



Gdzie ją zdobyłeś? Ja niestety zagapiłam sie ostatnio

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lis 2008 12:40 
:) Cieszę się że Tobie również miło się to czytało. rzeczywiście doskonała książka.
Znalazłem ją w krakowskiej bibliotece głownej. niestety jest chyba nie do kupienia na tą chwilę.

Krzysiek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Lis 2008 13:05 
Ja też mam ją w swojej bibliotece uczelnianej- ale do kupienia??? nawet na allegro nie widzialam ostatnio.

Marta

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Polecam lekturę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®