Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Proszę o pomoc .

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Sty 2009 10:07 
Witam

Mam problem …noga ze mnie jeśli chodzi o komputer
Mam taki mały problem
Jak się otwiera jakiś temat na forum np. otwieram to i owo czyli luźne rozmowy
Nad tabelą z okienkami tematów są numery stron 1,2,3,4 itd.
I tu mam problem raz na 5 pojawia mi się dostęp do tych stron ….nie wyświetlają mi się te
cyferki przez które mogę wejść na starsze tematy.

I drugi problem …robie ogromna ilość błędów ortograficznych
Więc zanim cos wysyłam na forum pisze w Wordzie który usuwa
me gafy…poczym podświetlam daje kopiuj i wklejam w okienko forumowe
naciskając wyślij … i tu nieraz w czasie wysyłki mnie wylogowuje , i znika mi
strona a wiadomość zostaje nadana na forum .


Używam przeglądarki Explorer


Może ktoś miał to samo co może być przyczyną ???
JacekK

Autor Marcin_M
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Sty 2009 10:54 
Witaj Jacku,

Ja wprawdzie na codzień korzystam z Mozilli Firefox v 3.0 i nie występują u mnie opisywane przez Ciebie problemy, niemniej jednak postanowiłem sprawdzić jak się zachowuje forum przy użyciu IE. Niestety muszę Cię zmartwić, ale również w Explorerze u mnie wszystko jest w porządku (korzystam z wersji przeglądarki - 6.0, system operacyjny Windows XP zaktualizowany Service Packiem 2).

Napisz proszę jaką wersję przeglądarki używasz oraz jaki masz system operacyjny ?

Zastanawiające jest - tak jak to zaznaczyłeś - że czasami Ci wyskakują pewne elementy strony, a czasami nie. Na początek sugeruję wyczyszczenie Temporary Internet Files (Tymczasowe Pliki Internetowe). Żeby to uczynić to najprościej będzie wejść w przeglądarce do Narzędzi na pasku zadań, a następnie wybranie: Opcje internetowe).

Jeżeli zaś chodzi o drugą kwestię to czy pisząc bezpośrednio na forum wiadomość opisywane przez Ciebie zdarzenie nie ma miejsca ???

pozdrawiam
marcin

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Sty 2009 10:57 
Zmień na firefoxa to przede wszystkim nie będziesz musiał pisać najpierw w wordzie. Co do wylogowywania to pewnie czasami piszesz zbyt długo i jest to jedno z zabezpieczeń na forum.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Marcin_M
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Sty 2009 11:06 - Edytowany przez: Marcin_M 
Co do wylogowywania to pewnie czasami piszesz zbyt długo i jest to jedno z zabezpieczeń na forum.

Nie wiem jak w Waszym przypadku, ale ja nie zauważyłem żeby na tym forum wygasała użytkownikowi sesja w związku z brakiem aktywności.

Poza tym zwróć uwagę, iż Jacek napisał, że go wylogowuje w trakcie wysyłki posta, a wiadomość zostaje wyświetlona na forum. Gdyby mu wygasła sesja tak jak sugerujesz, to w celu wysłania wiadomości system wymusiłby ponowne zalogowanie się na forum, a jak wynika z opisu Jacka tak nie jest.

pozdrawiam
marcin

PS. Jacku, niemniej jednak jak słusznie Łukasz zauważył, Mozilla ma wbudowany moduł automatycznego sprawdzania pisowni, więc jak również sugeruję zmianę przeglądarki :-)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Sty 2009 11:12 
Kiedyś pisałem posta poszedłem na kawę wróciłem coś dopisałem i nacisnąłem wyślij. Wiadomość poszła a ja zostałem wylogowany więc nie wiem jak to tam jest. W tej chwili gdy mam ustawione automatyczne zapamiętywanie hasła takiego problemu nie zauważyłem.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Sty 2009 11:19 - Edytowany przez: JacekK 
Witam

Panowie o połowie rzeczy które tu piszecie nie
mam zielonego pojęcia.

A czy przyczyną tego może być zainstalowanie
japońskiej i ukraińskiej Trzcionki ?

I może jakiś link na tą mozille i czy w niej będzie
możliwość zainstalowania japońskich znaków ?

Dzięki i pozdrawiam

JacekK

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Sty 2009 11:24 

Autor JacekK
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Sty 2009 08:55 
Witam

Zabrałem się wczoraj za ,,naprawę,, kompa…..

Potem już …nic nie działało poprawnie…

Około 22 zlitowała się …. córka /13 lat/

Zainstalowała na nowo Explorer …i wszystko działa jak talala…

Pozdrawiam
Starszy komputerowiec

JacekK

Autor Marcin_M
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Sty 2009 10:21 
Nie ma to jak zdolna młodzież :-)))

Niemniej jednak jeśli córka znajdzie chwilę czasu to rozważcie ewentualność zainstalowania Firefoxa. Mozilla to naprawdę bardzo fajna przeglądarka. Gorąco zachęcam do korzystania z niej.

pozdrawiam
marcin

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Proszę o pomoc . Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®