Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Dzisiejsza dostawa

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor worton
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Lut 2009 06:07 
Okej jak juz wszscy wiemy dzisiaj dociera nowa dostawa.
Osobiscie nie moge sie doczekac z kilku powodow :) dlatego Marto i Robercie napiszcie, prosze, co i jak kiedy juz uporacie sie ze sprawami technicznymi :).

Chyba nigdy wczesniej nie bylo w jednej dostawie tyle, dotad niesprowadzanych ryb co dzisiaj :)))

Autor sengir
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Lut 2009 08:58 
Oo, super. Czekam na info o kondycji "Altolamprologus" fasciatus :)
Może jakieś zdjęcia.
Oczywiście uzbrajam się w cierpliwość :)

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 20 Lut 2009 09:22 
Na razie ryby są przygotowywane do zapakowania na samolot BA2774 z LONDON GATWICK do Krakowa. Planowy przylot do Krakowa to 12:35.

Liz Shickle Veterinary Officer -z Heathrow Airport dokonała wczoraj wieczorem odprawy weterynaryjnej, a potem ryby przewieziono specjalnym trackiem na Gatwick.

UFF - jak zwykle cała jestem w nerwach. Michelle zapakowała rybę odłowioną w Chituta, nie potrafiła jej oznaczyć. Trafia do mnie-:))

Trzymajcie kciuki.

Marta

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 20 Lut 2009 09:22 
Leci wszystko co jest w liście na naszej stronie głównej:))

Marta

Autor Rafa
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Lut 2009 09:44 
TRZYMAMY KCIUKI

napewno będzie wszystko ok. Pogoda też nie najgorsza więc pewno samolot nie będzie miał opóżnienia.

CZEKAMY NA DALSZE WIEŚCI
Joanna

Autor worton
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Lut 2009 16:07 
!!!!!
Jak moj Clarias/Tanganikallabes? Zyje???

AAAaaaa napiszcie cos :D

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 20 Lut 2009 18:51 
AAAAAAAAle fajne przyjechały mastacembalusy!!!! Ludzie - jeden z nich ma spokojnie 30 cm.
Coś fantastycznego. Postaramy się dać fotki - zrobione zrewsztą przez Vepsika, który obfotografował to wydarzenie.

Robert

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 21 Lut 2009 05:59 
Rozpakowywanie było długie i pracowite. Wiele ryb to bardzo delikatne gatunki, stąd i czas aklimatyzacji przed włożeniem do zbiornika. Mnie oczarowały Tylochromis polylepis, Xenotilapia caudafasciata i Oreochromis.

Więcej napiszę poźniej

Marta

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 21 Lut 2009 08:44 
A co to jest ten nieoznaczony takson?

Vepsik dawaj foty! :)

Autor Sendog
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Lut 2009 09:23 
no właśnie co z tym taksonem >:|
czekamy - ja jak zwykle nie wyrobiłem się na rozpakowywanie ech samo życie.

Vepsik dawaj foty! :)

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 21 Lut 2009 09:47 
A co to jest ten nieoznaczony takson?


Vepsik nie zrobil fotek ryb, raczej dostawy. Trudno było je robić. Teraz odpoczywa zapewne po imprezie. Od nas jechal zaraz na balangę.

Nieoznaczony? - nie widzę go dokładnie bo ciągle sie chowa, ale ...być moze jest to "Ctenochromis" benthicola. Nie mam pewności- nie widzę wszystkich cech...musi sie nieco oswoić. Nie bardzo mam jak mu zrobic fotki.....musimy poczekać.

Clarias...czy co to jest?? (oceni Daniel) jest rewelacyjny- cały jasno brązowy, nie ma plam.

Mastacembelus- Michelle podkreślila, ze zyją w piasku - maja piękne wzorki na ciałym ciele. Rewelacja. Największy z nich ma niebieskie kropeczki na dolnej części pyska.

Samce Callochromis macrops Ndole - juz się wybarwiły:)

Oreochromis tanganicae - sliczne młode rybki, maja wyraźną plamkę na płetwie grzbietowej w jej tylnej części - podobnie jak młode trigachromisy:)

Załuj Krzyśku - ekipa była wczoraj niezła do rozpakowywania.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Lut 2009 10:16 
Kurcze blade tyle zec moge. Zaluje, ze dopiero w przyszly weekend uda mi sie odwiedzic Krakow :/

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 21 Lut 2009 10:45 
Danielu

Ten największy to wg mnie M. moorii

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#14 - Posted: 21 Lut 2009 10:56 
Niestety - nie chciałem stresować ryb, tym bardziej że były zmęczone po podróży. Dodatkowo dochodził jeszcze brak naturalnego światła, a lampy z racji osłabienia ryb nie chciałem używać. Może jednak coś się znajdzie :)

Autor sue
Użytkownik
#15 - Posted: 21 Lut 2009 11:05 
Hej!
No to faktycznie była niezła ekipa na rozpakowywaniu tej dostawy ;)
Mam nadzieję, że rybki szybko sie zaaklimatyzują.
Czykam na dalszą relację i zdjęcia.
Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 21 Lut 2009 11:14 - Edytowany przez: admin 
Zdjęcia Vepsika:))

















Marta

Autor Rafa
Użytkownik
#17 - Posted: 21 Lut 2009 11:44 
JEST PIĘKNY . MOŻE MIESZKAĆ Z TROPHEUSAMI?
JOANNA

Autor worton
Użytkownik
#18 - Posted: 21 Lut 2009 12:08 
Hej,

nie bardzo. Znaczy inaczej. Moze po wczesniejszej, kilku miesiecznej aklimatyzaji w osobnym baniaku. Biorac pod uwage jego wielkosc taki baniak powinien miec minimum wymiary dna 100x50 cm.
Po co aklimatyzacja? Z kilku powodow - ten gatunek (M. moori) to drapieznik, potrzebowalabys czasu zeby nauczyc go pobierac pokarm z reki badz specjalnych szczypiec. Czasu trzeba na tyle duzo by wiedzial, ze gdy tylko pojawisz sie na dluzej przy baniaku on juz musi wyplynac po jedzenie.
Atak powinien wystapic w momencie zanurzenie pokarmu w wodzie - w ten tylko sposob bedziesz w stanie utrzymac te dwa gatunki razem.
Nie jest to jednak zabawa dla poczatkujacego akwarysty.

Ten drugi gatunek to imho: Mastacembelus ophidium.
Jakiej one sa wielkosci? Powyzej 10 cm?

Pozdrawiam.

Autor Rafa
Użytkownik
#19 - Posted: 21 Lut 2009 12:17 
Musze to przemyśleć. Wpadl mi na tyle w oko że może waro by kupić takie akwa jak piszesz. Po wakacjach będe zakładać większe tzn 820 litrów. Planuje tam przenieść moje lufubu i może jeszcze coś ale niewiele np. M.moori. Albo dostałby ten po lufubu niecałe 300 litrów - tylko co wtedy jeszcze może tam pływac ?
Joanna

Autor aki
Użytkownik
#20 - Posted: 21 Lut 2009 12:27 
Ja tez na pewno wpadnę zobaczyć dostawę tylko rybki trochę ochłoną :) Na pewno będzie to coś ok. 14 marca :)

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 21 Lut 2009 12:34 
Ten drugi gatunek to imho: Mastacembelus ophidium.
Jakiej one sa wielkosci? Powyzej 10 cm?



Danielu te mają około 15-16 cm

Marta

Autor worton
Użytkownik
#22 - Posted: 21 Lut 2009 14:17 
no to na 99% ophidium :)

Rafa: cokolwiek duzego na tyle, zeby nie zmiescilo mu sie do pyska :).

Ja bym celowal w dorosle altolamprologusy.

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 21 Lut 2009 15:10 
Danielu

To jest to;)




Marta

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 22 Lut 2009 09:34 
Zamieścilam w galerii kilka fotek Vepsika z rozpakowywania dostawy:))

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-102

Marta

Autor worton
Użytkownik
#25 - Posted: 22 Lut 2009 14:01 
Wow slicznosci!!!!
Niestety sam sobie ze 100% identyfikacja nie poradze.
Moge fote wrzucic na planet catfish?

Pozdro 500 :)

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 22 Lut 2009 14:19 
Moge fote wrzucic na planet catfish?


No pewnie:))

Marta

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 23 Lut 2009 08:15 
Danielu

"Twój łobuziak" objadał się dzisiaj krewetkami. Sam sie nie ruszył, ale jak pod pysk mu podłożyłam, to...

Marta

Autor worton
Użytkownik
#28 - Posted: 23 Lut 2009 22:01 
Zostal wstepnie zidentyfikowany jako Tanganikallabes.
Biorac pod uwage obecny stan wiedzy na temat tego roadzaju Clariidae jest to wiec prawdopodobnie Tanganikallabes mortiauxi.

Jednak bez dokladniejszych fotek nie da rady powiedziec na 100%.

Z ksiazki Seegersa opis leci tak: "The head appears clearly separate from the more powerful anterior body. The eye is small and the skull capsule is strongly reduced. The pectoral-fin spines are not serrated. The dorsal fin, like the anal fin, ends immediately before the caudal fin, and both are partially united with the caudal fin base. The caudal fin itself is round. The skin is somewhat warty and creased. The coloration of this catfish is uniform blackish-brown. The dorsal fin has 70-72, the anal fin 50-53 fin rays. According to Poll(1953), uniform blackish brown in colour, lighter towards the belly."

Marto podejrzewam, ze on po aklimatyzacji bedzie zrec wszystko jak popadnie ;)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 1 Mar 2009 10:05 
Zamieszczam pierwsze zdjęcia ryb z ostatniej dostawy

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-102



Marta

Autor worton
Użytkownik
#30 - Posted: 1 Mar 2009 13:47 
:) Ok moge pisac nieskladnie gdyz od nocy z czwartku na piatek do teraz spalem 4 godziny :).

Dzieki Makami za wycieczke - wizyta u Marty i Roberta jak zwykle byla bardziej niz klawa :).

Ryby tj. Mastacembelus moori oraz Tanganikallabes mortiauxi wyprowadzily z doniczki synodontisa i postanowily zamieszkac razem. Pewnie ich obslizle ciala jakos sie lubia :D. Wielkich ekscesow nie zaobserwowalem poza tym, ze wszystkie ryby byly tak podekscytowane nowymi mieszkancami, ze nie chcialy jesc :).

Poki co wszystko zostawiam jak jest. Wieczorkiem strzele niewielka podmianke i ide do tesco po malze i krewetki koktajlowe.

Magdo, Przemku jakas konkretna, najsmaczniejsza firma? Czy kupowac najtansze? Moglbym prosic o przeslanie kilku zdjec Tanganikallabesa? Wrzucilbym na Planet Catfish. Jakby Admin chcial to moze zamiescic w cat-elogu? :)

Pozdrawiam :).
P.S.
Dzieki za ksiazke Makami :).
Jutro jak sie wyspie to pewnie wymysle cos ambitniejszego.
P.S.2.
Do naszej wiochy kolo warszawy :D tez dzisiaj zajrzala wiosna :).

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Dzisiejsza dostawa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®