Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Dzisiejsza dostawa

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 1 Mar 2009 14:06 
Zdjęcia "Ctenochromis" benthicola zamiesciłam w galerii...ciagle coś dodaję





Marta

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 1 Mar 2009 14:18 
Tanganikallabes mortiauxi



Marta

Autor Alex
Użytkownik
#33 - Posted: 1 Mar 2009 14:30 
Wspaniałe,dosłownie piękne foty i rybcie.Czekam na zdjęcia sexfasciatusów.

Maciek

Autor tasma
Użytkownik
#34 - Posted: 1 Mar 2009 15:36 
Magdo, Przemku jakas konkretna, najsmaczniejsza firma? Czy kupowac najtansze? Moglbym prosic o przeslanie kilku zdjec Tanganikallabesa? Wrzucilbym na Planet Catfish. Jakby Admin chcial to moze zamiescic w cat-elogu? :)


Daniel

My kupujemy koktajlowe firmy Frosta. Wystarczy rozmrozic i podac. Malze tez tej firmy. Nie wiem czy to najlepsza firma ani czy najtansza. Raz kupilismy, sprawdzily sie, to juz nie kombinujemy.
Mozesz tez kupic filet z mintaja. Rowniez mastacembalusowi smakuje.
Jeszcze jedno. Postaraj sie o jakies male ryby spiace na dnie (niestety z w/w powodu gupik odpada). Wiekszej radochy dlugiemu sprawic nie mozna. ;)
Acha nie i nie przesadzaj z tluczeniem go. Zeby sie nie okazalo ze w przekroju bedzie szerszy niz Tanganikallabes ;)

Przemek

Autor tasma
Użytkownik
#35 - Posted: 1 Mar 2009 15:38 
Czekam na zdjęcia sexfasciatusów.

Niestety nie starczylo czasu i nie zalapaly sie. Moze nastepnym razem.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 1 Mar 2009 16:43 - Edytowany przez: admin 

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 1 Mar 2009 17:32 
No i moi ulubieńcy:

Tylochromis polylepis







Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#38 - Posted: 1 Mar 2009 17:33 
Tanganikallabes mortiauxi jest wyjątkowo paskudny ale mastacembelusy mają to coś.

Pozdr
Krzysiek

Autor worton
Użytkownik
#39 - Posted: 1 Mar 2009 18:18 
tak dlatego uleglem pokusie i plywa u mnie piekny m. moori. Oczywiscie odpowiedz dotyczyla opinii o mastacembelusach gdyz Tanganikallabes ma rowniez to "cos" nawet bardziej :)))))

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 6 Mar 2009 19:42 
Danielu

Jak Twój Tanganikallabes? Jak sie zachowuję? Opisz takze zachowania mastacembelus moorii po tych kilku dniach. Bardzo jestem ciekawa czy nieco sie uspokoił?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#41 - Posted: 6 Mar 2009 23:14 
Hej,

tanganikallabes jest bardzo fajny :). Zre jak glupi i generalnie sprawia mi tylko frajde. Karmienie go to tez czysta przyjemnosc, a emocje jakie przy tym powstaja sa tylko pozytywne :). Ostatnio byl szwagier poogladac rybki i nie mogl sie od akwarium odkleic :D.

Z Mastacembelusem czuje sie tak jakbym wlasnie zaczal przygode z akwarystyla :]. Troche kurcze trzeba przy tej rybie pomyslec.
Zrec nie chce dalej ani krewetek ani mintaja. Dalem mu bodajze w srode dwie zywe ryby do jedzenia - zjadl blyskawicznie wiec jest zdrowy :), apetyt bynajmniej ma. Po takim jedzonku siedzial do dzisiaj w doniczce i nic nie robil. Teraz znowu zaczal aktywnie plywac wiec pewnie zglodnial.
Mialem zamiar przeglodzic go z tydzien czasu i dac do jedzenia wspomniane wczesniej owoce morza :) ale zauwazylem ze tam gdzie zaczyna sie pletwa grzbietowa jest jakby jasniejszy. Przyjrzalem sie bardziej i ma tam jakas zmiane na skorze. Male nie jest bo ma z 1cm dlugosci i z pol szerokosci. Troche wyglada jakby babel? Byc moze poparzyl sie o grzalke wiec poki co nie panikuje ale mam zle przeczucia...

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 7 Mar 2009 07:25 
Nie wiem czy widziałeś, że i u nas stał czasami pionowo przy grzałce.

Czy jest to uszkodzenie emchaniczne? czy raczej zmiana skórna. Poglądaj. Ciekawa jestem dlaczego nie reaguje na mrożonki? Czy wtedy jak go karmiłeś u nas krylem, a Magda robiła zdjęcia to zjadł ten kawalek?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#43 - Posted: 7 Mar 2009 08:28 
Marto ciezko powiedziec - wydaje mi sie, ze czysto mechaniczne :).
Poza tym ma tez przyspieszony nieco oddech.
Popatrze jeszcze dokladniej co sie dzieje.

Nie jadl kryla - wachal ale nie jadl :). Reakcja na mrozonki jest taka, ze podplywa, powacha i plynie sobie dalej :).

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 7 Mar 2009 08:33 
Czyli lubi polować

Czy mastacembelusy są wrażliwe na leki tak jak sumowate i zbrojnikowate?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#45 - Posted: 7 Mar 2009 08:50 
Podejrzewam, ze nie mniej a pewnie nawet bardziej.

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 7 Mar 2009 09:03 
A sól? czy jest dla nich szkodliwa?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#47 - Posted: 7 Mar 2009 09:42 - Edytowany przez: worton 
Nie wiem, pewnie nie jest. Ale wyglada to to coraz gorzej. Pewnie jakas infekcja bakteryjna. Nie jestem zwolennikiem lekow, a raczej wspomagania systemu immunologicznego wiec zabieram sie za duza podmiane i dam mu jakies sledzie do jedzenia z innego baniaka.
Niech sie szkrabik kuruje. Jak w ciagu 2-3 dni nie bede pewien co to jest idzie do kwarantanny i zaczne sie powazniej bawic juz medykamentami.
Martwi mnie jednak ten przyspieszony oddech duzo bardziej niz te zmiany na skorze. Siedzi tez ewidentnie przy filtrze, gdzie woda jest lepiej natleniona.
Aha jeszcze jedno. Poniewaz nic mi nie chorowalo od jakis 5-6 lat troche "wylecialem z obiegu". Soli to 1 lyzka stolowa na 100l wody? I mozna ja laczyc z innymi lekami? Przy okazji jaki najlepszy srodek antybakteryjny znacie?

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 7 Mar 2009 10:19 
Wiesz - tak naprawdę to połączyłeś biologię i to oddychanie może wynikać z tego, jak i z infekcji skórnej.
Nie wiem jaka jest wytrzymałość na leki. Możesz zacząć od soli - 3 łyżki na każde 100l wody w zbiorniku lub podać mu np. Bactopur w płynie. Opisz zmiany jakie ma na skórze w tym miejscu?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#49 - Posted: 7 Mar 2009 10:51 - Edytowany przez: worton 
No jest jasniejsza ta skora (nie biala ale jasniejsza) i ewidentnie troche napuchnieta :).
Te lyzki to stolowe czy od herbaty? I moge jednoczesnie lac bactopur?
Dzisiaj dalbym soli tak profilaktycznie a jak sie nie poprawi do bactopur za 2-3 dni :).
Aha mysle tez nad dodaniem jednego filtra. Zabralbym z drugiej 240 do tej z wegorzykiem - tamtym rybom nic sie nie stanie a tutaj natlenienie by wyraznie wzroslo :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 7 Mar 2009 10:53 
Sól -łyżki stołowe od zupy. leki mozna mieszać ze solą.

Dodaj soli i zobacz.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#51 - Posted: 7 Mar 2009 12:29 
Nie wyglada to to wszystko zbyt pieknie :/.
Ale musi byc poparzenie - ogladalem go codziennie dokladnie, nie przegapilbym powoli rozwijajacej sie infekcji. Mam przynajmniej taka nadzieje :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 7 Mar 2009 12:34 
Zobacz z tą solą i witaminami.

Jak coś dodaj Bactopur.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#53 - Posted: 7 Mar 2009 12:52 
Dalem sol, z bactopurem sie poki co wstrzymam.
Z jednej strony ciala jest totalna masakra, z drugiej troche lepiej. Zeby sie tam tylko zadne ustrojstwo nie wdalo i powinien sie wylizac :). Mam nadzieje, bo jest naprawde superancka ryba :) i byloby mi go bardzo szkoda.
Robie mu tez kryjowke z PCV zeby mial wygodnie i bezpiecznie :) i nie pchal sie miedzy grzalki :).

Pozdrawiam.

Autor Rafa
Użytkownik
#54 - Posted: 7 Mar 2009 15:15 
Mam nadzieje że nic mu nie będzie !!! Trzymam kciuki!!!!

Mój ma się dobrze. Siedzi w piasku z wyciągniętym nosem i obserwuje.
Miałam też moment w którym wydawało mi się że nie je, ale.......
je krewerke z pincety już dwa wieczory, więc mam pewność że ma pełny brzuch.


Joanna

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 7 Mar 2009 15:32 
Miejsze mastacembellusy są raczej mnie kłopotliwe w uczeniu jedzenia. Gorzej z dużymi, a takiego ma Daniel. One maja juz wiele nawyków, i czasami są z nimi problemy.

Marta

Autor zabir
Użytkownik
#56 - Posted: 7 Mar 2009 16:08 - Edytowany przez: zabir 
Gdzie mozna poczytac cos wiecej o Tylochromis polylepis i Xenotilapia caudafasciata ? przeszukalem internet i niestety sa tylko zdawkowe informacje

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 7 Mar 2009 16:32 
Niestety informacji na temat tych gatunkow w zbiornikach jest niewiele. Prawdopodobnie o caudafasciata będzie mówił Thomas na Spotkaniu Tanganickim. Tylochromis to gatunek estuariów i płycizn zwykle przy ujściu rzek. Żywi sie skorupiakami, ale prawdopodobnie cos z pokarmów roślinnych ma w diecie, bo stosunek RIL wynosi 1,6: 1.

Marta

Autor zabir
Użytkownik
#58 - Posted: 7 Mar 2009 16:36 
hehe czyli pytanie standardowe z mojej strony jakie akwarium dla Tylochromis polylepis?

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 7 Mar 2009 16:48 
To spore ryby - dorastają do 42-43 cm. Zbiornik musi byc więc bardzo, bardzo duży:))

Marta

Autor worton
Użytkownik
#60 - Posted: 7 Mar 2009 16:57 
Jak nie koifnie do jutra to bede bardzo zdziwiony :(

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Dzisiejsza dostawa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®