Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Taki inny tropheus

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Maj 2009 16:34 
W sobotę trafiło do mnie stado 16 sztuk Neochromis rufocaudalis Saa Nane Island. To taki tropheus z Jeziora Wiktorii. Piękna ryba i bardzo podobna w zachowaniu. Młode i samice bardzo przypominają T. sp. Mpimbwe. Grupa roślinożerców jest mocno reprezentowana w tym jeziorze.

http://www.haplochromis.unl.pl/index.php?option=co m_content&task=view&id=56&Itemid=43

Krzysiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 4 Maj 2009 16:41 
Czyżbyyś dostawił kolejny zbiornik?:))

Czy masz moze zbliżenie pyska tych ryb? Interesuje mnie w jaki sposób zeskubują one glony ze skał? Czy sa to glony jednokomórkowe, czy nitkowate? Wiesz cos o tym? Pysk jest nieco wydłużony i zaostrzony i przypomina pysk Oreochromis tanganicae.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Maj 2009 21:04 
odżywiają się glonami epifitycznymi. nie wiem niestety czy nitkowatymi czy jednokomórkowymi.
skubią glony bardzo podobnie do trofeusów.

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Maj 2009 22:43 - Edytowany przez: marti 
Dobrze Krzyśku, że sie przypomniałeś ze swoim serwisem :)
Jakiś czas już tam nie zaglądałem, a widzę że przybyło sporo ciekawych informacji i fotek.

Pozdrawiam.

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Taki inny tropheus Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®