Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

sumiki.info

Autor worton
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Lis 2009 20:05 
Hejka,

poniwaz forum to odwiedzaja w miare powazni ludzie dlatego prosilbym wszystkich chetnych o udzial w malym tescie.
Po jego zakonczeniu wszystko zostanie usuniete :) ale bardzo bym prosil o poswiecenie mi chwilki czasu.

Zapraszam na wejscie na strone www.sumiki.info i o rejestracje na forum oraz o testowe wyczynianie wszystkiego co przyjdzie Wam do glowy i w miare rzeczowy opis co jest ok, czego nie czaicie i co zmienic :)

Pozdrawiam.

Autor marti
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lis 2009 00:03 
Bardzo fajny serwis Daniel.
Ze względu na późną porę jeszcze nic nie zdążyłem nawyczyniać :)
Tylko sie zarejestrowałem, poszło gładko.
Obejrzałem fotki, superowe.
Wydaje mi sie że wszystko jest przejrzyste i czytelne.
Pozdrawiam.

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lis 2009 07:48 
Bardzo dobra stronka. Rejestracja: prosta, szybka, bezproblemowa. Forum działa bardzo fajnie i prosto, i tak powinno być. Awatary wgrywają się bez potrzeby wcześniejszego korygowania rozmiaru obrazków. Strona estetyczna i czytelna. Moja jedyna uwaga - nazwy łacińskie piszemy zawsze kursywą (nie dotyczy to forum ale już na samej stronie tak powinno być).

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Lis 2009 08:50 - Edytowany przez: nechor 
W opisie gatunkow jest naglowek "Firma". Wystepuje po nim opis gatunkow jakie mozna trzxymac z gatunkiem opisywanym. Albo jest to slang, albo poczatkowo pole w bazie bylo przeznaczone do czegos innego i zostala nazwa naglowka.

Przy rejestracji checkbox akceptowania regulaminu jest praktycznie niewidoczny (Opera).

Przy rejestracji haslo i email wpisuje sie tylko raz. Przyjete jest wpisywanie jednej z tych wartosci podwojnie na wypadek pomylki.

Po rejestracji system nie loguje automatycznie uzytkownika, chociaz nie jest wymagane potwierdzenie rejestracji. Z jednej strony mozna zarejestrowac usera wpisujac czyjs adres email. Z drugiej strony jest szybciej i prosciej - jednak system moglby logowac automatycznie.

Przy zmianie danych odnosnie konta usera strona nie wyswietla zadnego komunikatu typu "dane zaktualizowane" / "dane niepoprawne". Na skutek tego trzeba wyjsc z tej opcji i wejsc w nia jeszcze raz zeby sprawdzic czy zmiany odniosly pozadany skutek.

Istnieje mozliwosc zapisania nie swojego adresu email przy rejestracji - o tym juz mowilem (brak potwierdzenia rejestracji). Brak mozliwosci skasowania konta (przynajmniej ja nie widzialem). Dodatkowo mozna zmienic adres email - wtedy email z powitaniem, userem i haslem nie jest wysylany. Czyli teoretycznie moge zarejestrowac konto na swoj adres email, zmienic go na email kolegi i on nie bedzie mial pojecia jak sie zalogowac i skad w ogole wzielo sie jego uczestnictwo w forum. To wg mnie najpowazniejszy blad.

O stylach strony sie nie dyskutuje - najwazniejsze ze mozna sie szybko dostac do potrzebnych informacji. Wg mnie jest czysto przejrzyscie i praktycznie.

Sorry, ze wymienilem glownie minusy, ale wg mnie to jest najistotniejsze.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 5 Lis 2009 08:58 
Danielu,

Rejestracja prosta, wręcz banalna:)) Super.

Stronka jak wiesz jest niesamowicie potrzebna.

Nazwy łacińskie gatunków i rodzajów piszemy kursywą (jak napisał Ci Kuba).

Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Lis 2009 10:29 
Zarejestrowałem się i dostałem maila zwrotnego ze swoim loginem i hasłem.
Widzę jednak, że tego maila dostała też niejaka izabela.dziadura@gmail.com
Czy tak powinno być...?

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Lis 2009 14:19 
Hejka,

Topielec:
tak :)), Iza czuwa nad wszystkim razem ze mna.

Sander i Marto: co do kursywy to wiem :) zapomnialem o tym :P.

Nechor: dzieki za uwagi :). Minusy sa w tym momencie nawazniejsze. Ze sporej ich czesci zdaje sobie sprawe i sa pozostawione w wersji testowej, dla wygody, potem to wszystko zmienie aby dopasowac sie bardziej do ogolnie dostepnych standardow :) i obslugi i bezpieczenstwa.

Pozdro i dzieki :)

Autor sue
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Lis 2009 20:13 
Cześć!
Ja zarejestrowałam się już wczoraj, ale ponieważ cierpię na ustawiczny brak wolnego czasu, nie zdążyłam napisać...
Po przeczytaniu uwag przedmówców, zastanawiam sie jeszcze nad jednym, czy nie dałoby się "przewijać" zdjęć klikając na zdjęciu a nie pod nim? Obecna opcja - lewy dolny róg pod zdjęciem jest mało widoczna, a po kliknieciu na zdjęciu (tak z przyzwyczajenia ;)) nastepuje zamkniecie zdjęcia i powrót do strony z opisem gatunku. To oczywiście tylko propozycja...
Pozdrawiam
Magda

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Lis 2009 21:39 
Hej,

:) a co o przewijaniu zdjec w sposob wspomniany przez Magde mysla inni? :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 6 Lis 2009 05:43 
Pomysł Magdy jest chyba lepszy, ja wczoraj tego dokładnie nie sprawdziłam.....ale trochę niewygodny jest obecny sposób.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Lis 2009 07:50 
Mnie osobiście nie przeszkadza. Uważam, że galeria jest kwestią pomniejszą. Kiedy byłem małym chłopcem to dostępne książki o rybach akwariowych nie posiadały zdjęć tylko ryciny a i tak były o niebo lepsze niż napakowane "niczym" do granic możliwości, współczesne i kolorowe www. Czytając serwis o rybach szukamy informacji, których nie znamy, wiadomości pozwalających kompletnie opiekować się, rozmnażać i prowadzić podchów danego gatunku. Przy opisie gatunku wolę poczytać o jego tempie wzrostu o pokarmie jaki najlepiej preferuje i jak go zrobić lub pozyskać, o stymulacji tarłowej i sposobach przygotowania tarliska. Ważne informacje to także opis pokarmów narybkowych ich przygotowanie oraz chów.

Autor luki
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Maj 2010 22:28 
Co się dzieje ze stonką www.sumiki.info ? Dawno tam nie zaglądałem a dzisiaj zonk. Czyżby jakieś problemy z domeną?

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / sumiki.info Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®