Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Wrocławskie zoo-potrzebna pomoc

Autor worton
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Gru 2009 16:19 
Hejka,

kupilem ostatnio zwierzaki, ktore mialy byc Salamandra mandarynska (Tylototriton shanjing) ale prawdopodobnie sa to Traszki krokodylowe (Tylototriton verrucosus).

Dzwonilem do goscia, ktory mi zwierzaki sprzedal i twierdzil, ze to na 100% sa Salamandry mandarynskie jednakze zwierzaki wygladaja na traszki krokodylowe.

Gosciu mial mlode ponoc z wroclawskiego ogrodu zoologicznego.

Nie byloby w sumie duzego problemu bo juz przywyklem, ze na kazdym kroku ktos probuje Cie zaladowac w ... ale niestety te 2 gatunki mimo, ze ludzaco podobne (zwlaszcza mlode sa prawie nie do rozroznienia) to maja totalnie inne wymagania srodowiskowe.

Mlode i dorosle salamandry mandarynskie zyja na ladzie zas mlode i dorosle traszki krokodylowe sa typowo wodnymi stworami.

Konkluzja jest taka, ze jezeli nie zidentyfikuje poprawnie zwierzakow to po prostu mi zdechna gdyz niestety nie da sie wyciagnac jakiegos kompromisu srodowiskowego w przypadku tych 2 gatunkow.

Dlatego jezeli ktos byl w zoo we Wroclawiu i ma foty z terrarium prosilbym o info :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Gru 2009 17:20 - Edytowany przez: admin 
Moze to Ci cokolwiek pomoże
http://www.amphibia.boo.pl/forum/viewtopic.php?p=4 852

Ostatnio wybrałem się do wrocławskiego zoo, żeby zobaczyć, jak ogród rozwija się pod kierunkiem nowego dyrektora. Rozwija się bardzo ładnie, na przykład niedźwiedzie, od których się zaczęło, mają nowy, wielki wybieg, prawie wszystkie zwierzaki mają dużo miejsca i dobre wybiegi, tylko w dziale terraryjnym niektóre miały trochę małe terraria a płazy ogoniaste raczej złe warunki - ambystomy tygrysie były w zbiorniku aksolotli gdzie wszędzie była woda, najwyżej płytka, chociaż powinny mieć terraria pełne ziemi, w której mogą kopać. Niektóre traszki waltla były wychudłe i miały mały zbiornik, Tylototriton verrucosus były podpisane jako Tylototriton shanjing i miały o wiele za mały zbiornik wodny, traszki grzebieniaste wg. mojego ojca były w innym zbiorniku niż napisane i przegapiłem je zupełnie, ogólnie płazów prawie nie było widać, nawet kumaki były pochowane na lądzie. Były też terraria z polskimi płazami takimi jak salamandra plamista, ropucha paskówka, szara, zielona oraz żaba trawna. Było dużo tablic informacyjnych i ludzi niestety też. W każdym razie uważam, że zoo bardzo dobrze się rozwija. W dziale akwariowym było szczególnie pięknie, znalazło się też akwarium z Typhlonectes natans, jednak były schowane z tyłu, dało się je zobaczyć ale zdjęcie moim aparatem było niemożliwe.


Marta

Autor ikola1
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Gru 2009 18:22 
Witam

W niedziele bede w Zoo, moge sprawdzic. Tylko musisz mi przypomniec Sms-em co mam zrobic, albo zadzwonic w niedziele okolo 11 602106235

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Gru 2009 18:18 
Hej,

juz dotarlem do informacji :)

Dzieki wszystkim :)

Pozdrawiam.

Autor ikola1
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Gru 2009 20:08 
Witam

Przynajmniej sobie troche zdjec dzisiaj porobilem w Terrarium (pusto, cieplo, szyby malo obmacane, zwierzeta jekies takie bardziej wyluzowane) Same plusy.

Pozdrawiam
grzegorz

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 21 Gru 2009 07:55 
No to może coś pokaż:))

Marta

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Wrocławskie zoo-potrzebna pomoc Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®