Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Odrobina karmi ryby:))

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 4 Lut 2010 18:12 

Autor jaosh
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Lut 2010 19:06 
nom, niesamowite, dużo wody tam jest, tylko jedna rzecz mnie zastanawia, jak na sklep zoologiczny to duże ryby tam mają na sprzedaż...

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 4 Lut 2010 19:42 
W Discusie część ryb to odłowy:)) Część ryb jest dorosłych, nieco młodzieży.

Warto oglądnąć, mają nieco ciekawostek.

Marta

Autor bernard
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lut 2010 20:19 
To prawda - w Discusie zawsze jest co pooglądać, a i zbiorniki mają spore, więc ryby ładnie się prezentują

Autor pkubek
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Lut 2010 22:23 
szkoda tylko, ze nie zawsze sa zdrowe

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 4 Lut 2010 22:31 - Edytowany przez: admin 
szkoda tylko, ze nie zawsze sa zdrowe

To, co napisałeś nie jest dobre. Niby nic wielkiego ale szpila wbita.
Tylko po co.

Na pl.rec.akwarium skończyła się (mam nadzieję) dyskusja w podobnej sprawie, tyle, że dotycząca MA Darka Firleja. Chwilami żenująca. Tylko tam sposób przedstawienia sprawy przez autora/kę był po prostu chamski do bólu.

Robert

Autor pkubek
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Lut 2010 23:29 
nie było moją intencją wbijać szpile i nie napisałem tego w złej wierze. fakty sa faktami. chciałbym móc napisac, że jest bodaj jeden sklep, w którym dba się o ryby tak jak nakazuje przyzwoitość. niestety ale przez zaniedbania ja takze mam teraz problemy z rybami.
Oczywiście, że mogę powiedzieć bardzo dużo dobrego na temat Discusa, robi ogromne wrażenie i ilość, i różnorodność ryb pozostawia w tyle wiele sklepow. Miejmy nadzieje, ze takze rzeczonym najbardziej traumatycznym aspekcie przescignie drogi Discus konkurencję. tego sobie i innym akwarystom życzę
Paweł

Autor nuroslaw
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Lut 2010 08:53 
szczerze mówiąc, nie sądzilem, że w Polsce znajdzie się taki duzy sklep akwarystyczny. A może jest jeszcze jakiś? Bo cos mi się wydaje, że przejadę sobie do W-wy pozwiedzać. A może się coś przywiezie ?

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 5 Lut 2010 09:02 
Byłam w Discusie 2 razy i za każdym razem widziałam co najmniej kilka bardzo, bardzo rzadkich ryb. Tam są dwa piętra z rybami. Nigdzie nie wiedziałam takiego sklepu:)) Ponadto właściciel ma ogromna wiedzę akwarystyczną.

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Lut 2010 10:22 
Witam.

Byłem w Discusie dwa dni temu.Robi wrażenie.Nie miałem dużo czasu,więc oglałem zbiorniki bardzo pobieżnie.Większość ryb jest w dobrej kondycji(na pierwszy rzut oka).Było kilka wychudzonych Tropheusów i jakieś zwłoki u muszlowców.Poza tym ok.Największe wrażenie zrobiły na mnie(mam do nich sentyment)Pawiookie i Managuańskie,oraz Frontozy.Pięknie tez prezentuje się olbrzymi zbiornik z Neonami(widoczny na filmie).Ogólnie wrażenia pozytywne.

Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 5 Lut 2010 10:40 
W wakacje w czasie naszej wizyty można było oglądnąć kilka gatunków Chana, Pseudoplatystoma tigrinum i Merodontotus tigrinus- rewelacja.


Marta

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Lut 2010 12:01 
Pseudoplatystoma tigrinum i Merodontotus tigrinus

Wymagają naprawdę dużych basenów szczególnie Pseudoplatystoma, który osiąga 130cm.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 5 Lut 2010 12:13 
To były młode osobniki:) Ale pierwszy raz widziałam na oczy te ryby.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Lut 2010 20:21 
A ja własnie kupuję tam Stomatepia pindu - rzadkość nie tylko w Europie ale też w rodzimym jeziorze Barombi Mbo w Kamerunie . Świetny sklep polecam wszystkim.
Krzysiek

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 6 Lut 2010 07:04 
Piękna rybeńka.

Mam ślimaki dla Ciebie:))

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Lut 2010 12:38 
A ja dla Ciebie Twoje ulubione Haplo :) Odbiorę ślimaki jak przywiozę ryby. Tylko ciągle kłopot z czasem...

Bardzo przeżywam Stomatepie - totalnie inne zachowania. Czy wiesz że ikra zanim trafi do pysków rodzica jest składana na podłożu i tam kilka dni chroniona przez rodziców ! Muszę to zobaczyć.

Pozdr
Krzysiek

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 6 Lut 2010 12:43 
Czy masz już stomatepie?

Marta

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 6 Lut 2010 12:43 
A po ślimaki przyjedź szybko bo mam ich full.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#19 - Posted: 7 Lut 2010 20:45 
Stomatepia przyjeżdża do mnie w tym tygodniu.
Krzysiek

Autor marti
Użytkownik
#20 - Posted: 30 Mar 2010 20:55 - Edytowany przez: marti 
nie sądzilem, że w Polsce znajdzie się taki duzy sklep akwarystyczny.

Też odwiedziłem wczoraj Discusa.
Faktycznie duży i bardzo liczne zbiorniki robią ważenie.
Dużo sprzętu i ceny przyzwoite.
W układzie sklepu jest nawet podział na biotopy.
Dość dużo ryb z Tanganiki.
Było kilka raczej rzadko spotykanych w sklepach gatunków, np : Pertochromisy czy Enantiopus melanogenys Kilesa, Triglachromis otostigma i kilka innych.
Chociaż jak zauważył salmo70, fakycznie nieco chudawe niektóre ;)

Kilka lat temu był tez duży sklep w Lublinie, powierzchnią dorównujący Discusowi, też dwupiętrowy. Z tym że Tanganiki było tam mało.
Sklep już nie istnieje, strony w necie też już nie ma, ale można zobaczyć cząstkę tego sklepu na stronie Thewalda , gdyż on właśnie kleił kilka zbiorników dla tego sklepu : http://www.thewald.pl/ - jest to pierwszy zbiornik w galerii "akwaria" z opisem "Około 3800 litrów, morski zbiornik znajdujący się w sklepie Zoo Hit w Lublinie, float 19mm"
Szkoda że już ten sklep zlikwidowano :(

Marcin

Autor Topielec
Użytkownik
#21 - Posted: 31 Mar 2010 07:44 
Mam wrażenie, że im lepszy sklep tym chyba ciężej go utrzymać. Trzymają się za to sklepy w hipermarketach, które mają jedynie popularną, chodliwą rybę. Discus w Warszawie znajdzie klientów, ale w mniejszych miastach dobre sklepy padają :(

Autor nuroslaw
Użytkownik
#22 - Posted: 31 Mar 2010 08:29 
Wielu właścicieli sklepów zoo, twierdzi że sprzedaż ryb jest niedochodowa. Na samych rybkach nie mają interesu.... Ale, jak już ktoś kupi rybkę to potrzebuje osprzęt: szkło, filtry, preparaty, pokarmy.....
A potem to już choroba. Każdy zbiornik mały.....

Autor marti
Użytkownik
#23 - Posted: 31 Mar 2010 10:49 
To fakt że "żywe" przyciąga do sklepu i trzeba dokupić kilka rzeczy gdy chcemy mieć u siebie w domu np. rybki.
Jednak z rozmów z właścicielami sklepów zoologicznych wynika, że głównym źródłem ich utrzymania są obecnie suche pokarmy dla psów i kotów.
Czyli produkty kupowane dość często przez stałych klientów.
Chyba faktycznie sklepy w hipermarketach mają największe szanse na przetrwanie i rozwój ze względu na duży ruch klientów, często też przypadkowych.
Dużo zależy od pomysłu właściciela na swój sklep oraz fachowości i pasji zatrudnionych pracowników w tych sklepach.

Autor sander
Użytkownik
#24 - Posted: 2 Kwi 2010 00:21 
Niestety w Polsce obecnie jest mało akwarystów szukających jakości. Większość szuka taniości, która z jakością zwykle w parze nie idzie. Potrzeby społeczeństwa, dotyczące nie tylko artykułów zoologicznych, świetnie zaspokajają marketowe towary stąd i marketowe sklepy są w modzie gdyż ludzie tam właśnie szukają "taniości". Nieco to smutne ale w biednym kraju biedne sklepy :-(

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Odrobina karmi ryby:)) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®