Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

czy dobre jest to akwarium????

Autor Tyberjusz
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Kwi 2010 20:34 
mam takie do was kupilem akwarium 112 litrow z panoramiczna szyba przednia . i chodzi mi oto czemu mi sie dwa tropheusy dubosi nie cha rosnac . ma w akawrium jeszcz inne ryby jak :.
1pyszczaki pielegnice :
- pyszczak zebra (niebieski)
-pyszczak zlocisty
-pyszczak miedziany
-pyszczak szerszeń
-pyszczak zebra (niebieski)
2.pielegnica
-zebra
3. akary czerwono pletwe dwie mam jedna dorosla jedna mloda
4.gietkozab wielopłetwy rosna one do 20 cm
5. panzernik tygrysi ( glonojad )
tu wypisalem moje wszystkie ryby. i czy ktos moze na moje pytanie odpowiedziec .

1. http://www.youtube.com/watch?v=8j9Kv_oiato

2. http://www.youtube.com/watch?v=SxEPOAH17w4

do dalem tam wyrzej linki do filmikow moich na necie i tam sa wlsnie moje rybki ukochane . na ktore wydlaem juz troche gotowki

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Kwi 2010 21:11 
ehhhhh....szkoda mówić

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Kwi 2010 21:51 
Pierwszego kwietnia bym się pośmiał czytając taką wypowiedź.Dzisiaj jednak ogarnęło mnie zdziwienie,szok.

Tyberjusz

Akwarystyka to piękne hobby,ale też odpowiedzialne.Przyjmując do siebie żywe stworzenia mamy obowiązek zapewnić im dobre warunki bytowania,a do tego konieczna jest wiedza.By nie czynić rybom krzywdy,trzeba dużo o nich wiedzieć.Z Twojego opisu wynika,że jedyne co o nich wiesz,to to,że pływają i powinny rosnąć. Twoje akwarium przypomina mi trochę miesiąc marzec,bo jest jak garniec z zupą i niestety jest to zupa rybna i niestety z żywych jeszcze stworzeń.Mój błąd.Nie garniec,a garnuszek...
Oddaj wszystkie ryby.
Weź książkę,lub wpisz w wyszukiwarkę nazwy ryb,które chciałbyś trzymać i poczytaj na ich temat,a potem kup je i zabierz się do opieki nad nimi.

Pozdrawiam.Robert.

Autor luki
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Kwi 2010 22:08 
Pomieszanie z poplątaniam...
Popełniłeś całe mnustwo podstawowych błędów podczas zakładania akwarium!!!
Wrzuiłeś do jednego zbiornika ryby z różnych biotypów!!! Poza tym tropheusy to ryby stadne (2 osobniki tego gatunku w zbiorniku to porażka). Kto Ci to doradził, konsultowałeś to z kimś?
Poczytaj proszę trochę w necie o rybach, które umieściłeś w swoim zbiorniku jeśli nie chcesz doprowadzić to zagłady!!Bedziesz musiał zdecydować się na dość drastyczne zmiany!!!.
BTW jak sobie wyobrażasz 20cm ryby w 112l akwarium??

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 15 Kwi 2010 06:13 
Tak jak napisano szkoda mówić ....... jeden wielki koszmar. Pozbądź się tych ryb, oddaj je do sklepu, odpowiedzialnym znajomym. Potem poczytaj o ich wymaganiach i zaplanuj obsadę odpowiednią do 112 litrów.

Marta

Autor Kanaaoe
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Kwi 2010 12:28 
Mnie zastanawia jedna rzecz. Dlaczego większość nowych, początkujących akwarystów ślepo ufa obsłudze w sklepach zoologicznych, których intencje nie zawsze są dobre. Przecież wystarczy wejść na byle jakie forum akwarystyczne, nie mówię nawet o logowaniu się i zadaniu pytania, ale o zwykłym poszukaniu informacji na temat co można trzymać w takim a nie innym akwarium. Martwi mnie ta sytuacja, ponieważ pewna część dopiero co zaczynających swoją przygodę z akwarium ludzi może łatwo się zniechęcić, stracić zapał i zwyczajnie porzucić swoje marzenie o posiadaniu pięknego kawałka natury we własnym domu.

moje rybki ukochane . na ktore wydlaem juz troche gotowki

Nie dość, że cierpią ryby, to jeszcze wydajesz pieniądze nie na to co trzeba. Poszukaj, poczytaj i zacznij od nowa, a osiągniesz świetny efekt i satysfakcje.

Oskar

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Kwi 2010 13:18 
Proponuje zostawic same pielegnice zebry (parke). Poaczatkujacemu dostarcza mnostwo radosci, tego jestem pewien :-)

Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Kwi 2010 13:47 
Mnie zastanawia jedna rzecz. Dlaczego większość nowych, początkujących akwarystów ....

Wydaje mi się, że tak w akwarystyce, jak i w każdym innym hobby, są pewne stałe etapy do przejścia i nie da się ich ominąć. Można je skrócić, poprzez korzystanie z wiedzy innych, ale całkiem ominąć nie da się. Każdy musi je przejść, a jeśli wytrwa w swoim zainteresowaniu dostatecznie długo, osiągnie odpowiedni efekt i zadowolenie (swoje i ryb).

Autor Kanaaoe
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Kwi 2010 15:18 
Marti

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Ryby traktowane są jak zwierzęta "drugiej" kategorii, tak to odbieram. Psa, kota czy jakiekolwiek inne zwierzę możemy dotknąć, pogłaskać, przytulić, a ryby nie, one mieszkają za szklaną barierą. To ona właśnie powoduje pewien dystans u początkujących akwarystów, którzy chcieli by mieć piękne akwarium z jak największą ilością kolorowych i dużych ryb, osiągając w ten sposób satysfakcję. Ryby możemy jedynie (a może aż?) obserwować, co powinno zapełnić pustkę powstałą w wyniku braku fizycznego kontaktu ze swoim pupilem. Pomyśl sobie, gdy umiera pies to wszyscy sie w domu smucą, bo traktowany był jak członek rodziny. Ryb tak się nie traktuje. Ryby się poprostu wymienia, kupuje następną i znowu mamy ładne akwarium. Takie jest podejście młodych akwarystów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że ryby cierpią mieszkając w złych warunkach i w złym towarzystwie, chociaż nie potrafią tego okazać jak pies czy kot gdy coś im dolega. Na początku przygody z rybami i akwarium, każdy powinien zapoznać się z czym ma do czyniena, jakie obowiązki są z tym związane i czego będziemy musieli od siebie wymagać, aby zapewnić naszym pupilom jak najlepsze warunki bytowania. Przykro czyta się takie tematy jak ten, ponieważ przez niewiedzę cierpią zwierzęta, a przecież wystarczy wpisać w google "obasada 112l" i mamy praktycznie podane jak na tacy wszystko, co powinniśmy wiedzieć. To temat rzeka i nic się w nim nie zmieni dopóki nie powstaną sklepy zoologiczne, w których będą pracować prawdziwi pasjonaci, którzy kierują się dobrem ryb, a nie zyskiem.

Oskar

Autor michal1313
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Kwi 2010 15:55 
eee tam gadu gadu Kanaaoe ja stoję za opcją marti a porównanie psa i rybek? tutaj chodzi o kase rybka do cena od 1 zł do no wiadomo nawet i kilku tysięcy za sztukę (lecz takich wariatów mało), a pies to juz kilkaset zł. pewnie gdyby pies kosztował też 1 zł to wymieniany byłby jak te rybki do kibla i następna do akwarium

kiedyś nie było for internetu i specjalistów a wiedza nabywana była metoda prób i błędów

Autor marti
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Kwi 2010 17:19 
Nie do końca się z Tobą zgodzę.

Kanaaoe to co napisałeś jest faktem, ale mam wrażenie że piszemy o dwóch zupełnie różnych sprawach.
Nie widzę między nimi związku.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#12 - Posted: 15 Kwi 2010 18:01 
pewnie gdyby pies kosztował też 1 zł to wymieniany byłby jak te rybki do kibla i następna do akwarium

hm, to skąd te psy w schroniskach?

Autor salmo70
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Kwi 2010 22:00 
pewnie gdyby pies kosztował też 1 zł to wymieniany byłby jak te rybki do kibla i następna do akwarium

Najbardziej kochane są te znajdy,które kosztują tyle co ich utrzymanie,bo przygarnięte z serca.Te zaś,co "kosztują" nie raz kończą w schroniskach,bo kupowane pod wpływem emocji.

Tak na marginesie,to mój pies kosztował dużo mniej niż ryby.

Pozdrawiam.Robert.

Autor michal1313
Użytkownik
#14 - Posted: 15 Kwi 2010 22:47 
oj łapiesz za słówkanuroslaw chodzi mi o psy drogie rasowe a nie kundelki

Autor marti
Użytkownik
#15 - Posted: 16 Kwi 2010 00:05 
Widzę, że dyskusja teraz będzie zmierzała w stronę licytacji, kto ma lepsze serce dla zwierząt.
Chyba nikogo z nas by tu nie było, gdyby nie kochał przyrody, więc czy jest sens spierać się o to ?

Autor michal1313
Użytkownik
#16 - Posted: 16 Kwi 2010 08:49 
racja w sumie jak napisałeś chodzi przede wszystkim o dobro podopiecznych

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / czy dobre jest to akwarium???? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®