Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Demotywatory.pl z nami:)

Autor makami
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Wrz 2010 13:46 

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Wrz 2010 23:26 
Zastanawialem sie w robocie, czy wklejac to tutaj. Wg mnie bardzo pozytywna sprawa.

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Wrz 2010 10:15 
Moja córka ogląda program dla dzieci (mini mini) gdzie w jednym z pionów występuje złota rybka Dorotka. Karaś ten umieszczony jest w amerykańskiej wersji kuli (bocznie spłaszczonej) nie widziałem żeby rybka choć raz się w tym obróciła. To samo dzieci oglądają u "świnki Peppy" gdzie na telewizorze stoi kula z karasiem. Przez obserwację tego typu obrazów dzieci mają wpojoną chęć posiadanie takiej kuli. Wydaje mi się, że edukacja powinna zaczynać się w przedszkolu gdzie powinno stać wzorowe akwarium lub panie powinny zabierać dzieci na umówioną wizytę w firmie zoologicznej. Nie można ganić ludzi za niewiedzę gdyż wina leży po stronie edukacji. W szkole podstawowej dzieci uczą się na biologii o podziałach komórek i replikacji DNA a nie mają pojęcia o cyklu azotowym. Włos mi się jeży na głowie jak słyszę ile kosztują szkolne podręczniki a ten sam włos mi wypada jak je przeglądam. Znacznie lepsze podręczniki były drukowane 100 lat temu.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Wrz 2010 10:37 
nie wiem jaki jest powód uczenia od szczegółu do ogółu, powinno być odwrotnie. Co z tego że człowiek zna na pamięć budowę komórki jak nie potrafi rozpoznać pospolitych gatunków drzew czy ryb.

Ale demotywator ok. Pobudza do myślenia.

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Wrz 2010 10:40 
nuroslaw dokładnie o to mi chodziło. Ująłeś to idealnie.

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Demotywatory.pl z nami:) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®