Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

klasyfikacja

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Wrz 2010 22:41 
czy mamy gdzieś na forum tabelę z podziałem gatunków roślinożernych i mięsożernych?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Wrz 2010 07:27 
Nie mamy czegoś takiego.

Zresztą to nie jest tak do końca - gatunków czysto roślinożernych tak naprawdę jest bardzo niewiele:)


Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Wrz 2010 08:36 - Edytowany przez: michal1313 
więc może troszkę inaczej, a jakie są jeszcze sprawdzone łączenia gatunków z trofkami oprócz takich sztamp jak z: eretmoni, synodontisy?

chodzi mi o gatunki, które są nie większe niż przeciętne trofki i nie trzymają się stref dennych (chyba, że takich niema). oczywiście mają bardzo zbliżone wręcz takie same nawyki żywieniowe.

michał

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Wrz 2010 08:55 - Edytowany przez: admin 
Obawiam się, ze będzie Ci trudno znaleźć takie gatunki, bo oprócz preferencji żywieniowych musisz brać także inne czynniki pod uwagę, takie jak stopień agresji itp. Przy łączeniu musisz brać pod uwagę także wielkość zbiornika, to co możesz połączyć w 1000 i więcej litrach nie zawsze sprawdza się w mniejszych zbiornikach.

Roślinożerna jest Xenotilapia leptura ale jak dla mnie jest zbyt delikatna na łaczenie z "ciężkimi" trofeusami.

Za roslinożernego uważa się Variabilichromis moorii ale tak naprawdę to ryba planktonożerna czyli i "mięsko i roślinki".

Z małymi gatunkami będziesz miał problem przy łączeniu.

Marta

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 14 Wrz 2010 09:03 
Dodam jeszcze,że trofeusy żywia sie aufwuchs, a to nie tylko glony, ale i bezkręgowce i osady naniesione na to wszystko.

Ten typ pokarmu jest preferowany przez Telmatochromis temporalis i gatunki Ophthalmotilapia. Połączenie z Ophthalmotilapia kiedyś miałam w 1000 l zbiorniku. Było ok, ale zawsze trzeba brać pod uwagę stopień agresji obu gatunków (wysoki) i spory terytorializm.

Z Telmatochromis nigdy nie łączyłam trofeusów.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Wrz 2010 09:13 
dziękuję Marto za szybką i precyzyjną informację.

michał

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Wrz 2010 11:22 
ophthalmotilapia do jakiej wielkości dorasta i w jakim czasie w zbiorniku 160 dł.?

może ktoś jescze z forum ma sprawdzone łączenia?

michał

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 14 Wrz 2010 11:45 
ophthalmotilapia do jakiej wielkości dorasta i w jakim czasie w zbiorniku 160 dł.?


Wyraźnie napisałam Ci ze takie połaczenie ma racje bytu tylko w bardzo dużych zbiornikach. Ja miałam te ryby w zbiorniku 200 x 80 x 80 cm.

Dodatkowo wszystkie ryby, czyli i trofeusy i oftalmotilapie były dorosłymi rybami z odlowu i zostały wpuszczone w jednym czasie!

Łączenie ryb jest zawsze obwarowane jakimiś zastrzeżeniami. Takie połączenia są dla bardzo doświadczonych akwarystów z dużymi zbiornikami!


Ophthalmotilapia mają od 12-16 cm zależnie od gatunku (samce), samiczki są nieco mniejsze.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Wrz 2010 11:51 
ach te ograniczenia, więc sobie odpuszczę ponieważ upychanie na siłę to już przerost formy nad treścią :(

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 14 Wrz 2010 12:27 
przerost formy nad treścią :


Ja napisałabym, że to stres i dla ryb i dla ich właściciela.:))

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Wrz 2010 21:00 
a może dobrze byłoby zrobić tabelę bezpiecznych łączeń ze wskazaniem poziomu agresji, terytorialności, budowy gniazd, pożywienia? z podziałem na tanganikę roślinną i mięsożerną

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 15 Wrz 2010 21:08 
To proszę przygotujcie to.

Ja służę pomocą

Marta

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / klasyfikacja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®