Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Akwarium Sandera

Strona  Strona 1 of 7:  1  2  3  4  5  6  7  Next »  
Autor susel95
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sty 2011 18:29 
Witam wszystkich :)

Bardzo Ciekawi mnie bo usłyszałem ,że Sander ma duże Malawi w salonie - czy mógłbym właściciela poprosić o foto ? Malawi to mój ulubiony biotop i sam mam 2 baniaki z malawką :)

Pozdrawiam - Piotr

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Sty 2011 19:32 - Edytowany przez: sander 
Akwarium nie jest duże ale robi takie wrażenie :-). Niestety mam ochotę zrobić większy zbiornik w tym samym miejscu i aktualnie obecny zawiesiłem na allegro.


Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Sty 2011 20:02 
Nie jest ogromne, ale jest dlugie - no i oczywiscie w kluczowym miejscu.

Autor pkubek
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Sty 2011 20:40 
jestem troche zaskoczony, myslalem, ze w tak centralnym miejscu masz jednak tanganike. czy wiekszy zbiornik tez bedzie Malawi?
jakie sa wymiary tego akwarium? Nie musze dodawac, ze wyglada pieknie!

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Sty 2011 21:13 
Tanganika jest również w centralnym miejscu ale piętro wyżej w większym zbiorniku, tylko niestety tam stoją tanki operacyjne. Akwarium na zdjęciu to 200x40x40 i już wszyscy naciskają na mnie o większy rozmiar. Nowe akwarium będzie tym razem z Tanganiką chociaż ja jestem miłośnikiem wszystkich ryb nie tylko afrykańskich ;-)

Autor pkubek
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Sty 2011 21:19 
czy wiesz juz jakie gatunki wpuścisz?

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Sty 2011 21:24 
Będzie tylko jeden gatunek

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Sty 2011 21:36 
Będzie tylko jeden gatunek

Odpowiedz wydaje sie prosta -
Bedzie to zapewne jaka wypasiona odmiana tropheusa, typu tr. kasablanca mambo x-red mbuana pro :-)

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Sty 2011 21:53 
Hehehehe no masz go, musiałeś mnie sprzedać?

Autor nechor
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Sty 2011 00:57 
No coz, jeden gatunek nasuwal tylko kilka rozwiazan - na ksiezniczki jestes za duzym rutyniarzem, drobnica w ogromnym akwarium w salonie odpada, musi sie podobac zonie... Zostaly jeszcze moze frontosy - wiem jednak, ze nie jestes fanem... :-)

Autor andzin44
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Sty 2011 01:02 
Bedzie to zapewne jaka wypasiona odmiana tropheusa, typu tr. kasablanca

???

Autor nechor
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Sty 2011 01:16 
???

Zlepek slow majacy na celu oddac szlachetnosc, unikalnosc i godne pochodzenie przyszlej odmiany tropheusow Sandera :-)

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Sty 2011 09:51 
a co za odmiananechor?

Autor nechor
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Sty 2011 11:52 
Zaczynam stawac sie ofiara wlasnego zarciku :-)

Nie mam pojecia jaka odmiana...

Autor michal1313
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Sty 2011 12:55 
nechor
tropheusa, typu tr. kasablanca mambo x-red mbuana pro

mogę prosić o zdjęcia:)

Autor Topielec
Użytkownik
#16 - Posted: 20 Sty 2011 13:12 
Czy te tropheusy są odławiane na Kasablance?

Autor nechor
Użytkownik
#17 - Posted: 20 Sty 2011 13:18 
Czy te tropheusy są odławiane na Kasablance?

Oczywiscie :D

Autor susel95
Użytkownik
#18 - Posted: 20 Sty 2011 15:56 
Akwarium ładne ale pływają tylko red-redy i maingano ?

Autor luki
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Sty 2011 16:38 
Casablanca to chyba gdzieś w Afryce ;-) ....

Autor fishfan
Użytkownik
#20 - Posted: 20 Sty 2011 18:17 
kasablanca mambo x-red mbuana pro
Jest to odmiana żyjąca na lewą flankę od dorzecza Nathumbe niedaleko Nkolo-Kolo a tam już prosto do jeziora.
Przy tej chacie z dziurawym dachem i juz chyba nie używaną łajbą.
Tylko nie mówcie że nie wiecie.

Autor sander
Użytkownik
#21 - Posted: 20 Sty 2011 20:28 
Stare akwarium stoi na swoim miejscu a mi już rozsadza czaszkę od pomysłów jak zrobić nowe. Mocno zastanawiam się nad użyciem tylko jednego elementu, sporego kamlota i pospółki na podłoże. Nie wiem tylko jaki będzie wtedy odbiór widzów bo wyglądać to będzie strasznie surowo?

Autor nechor
Użytkownik
#22 - Posted: 20 Sty 2011 22:20 
Nie wiem tylko jaki będzie wtedy odbiór widzów bo wyglądać to będzie strasznie surowo?

Zbiornik pewnie bedziesz mial dlugi - jak wielki kamlot by nie byl, bedzie pustawo...

BTW - co to pospolka?

Autor pkubek
Użytkownik
#23 - Posted: 20 Sty 2011 23:34 
no wlasnie, pospolka... pamietam zbiorniki wklejane na tym forum, chyba Moliny, gdzie były pojedyncze kamienie ale takie akwaria byly krótsze. Troche ciezkie zadanie przy tej dlugosci, zeby urzadzic minimalistycznie. Zostaje kawal pustej powierzchni, no chyba, ze tylnią ścianę będziesz miał zagospodarowana tlem.

Autor sander
Użytkownik
#24 - Posted: 21 Sty 2011 10:03 
Tym razem chcę obyć się bez tła chociaż jak znam siebie to będzie ciężko. Pospółka to taki rodzaj kruszywa gdzie można znaleść piasek, żwir i różnej wielkości kamienie ale z przewagą piasku, wygląda to na sucho bardzo naturalnie. Muszę wymyślić coś czego nie ma w akwariach stąd pomysł z jednym kamlotem ale może zamiast jednego dwa lub trzy bo faktycznie łyso może być z drugiej jednak strony taka skalna, płaska skorupa o 1/3 długości zbiornika? he...?

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 21 Sty 2011 10:20 
No to może zdradź co planujesz wpuścić?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#26 - Posted: 21 Sty 2011 11:12 
Żadna tajemnica, nechor znając mnie i dedykując ustalił, że trofeusy i miał oczywiście rację :-) mam słabość do gębaczy to ogólnie widać po mnie podobno ;-). Jednak w związku z tym, że akwarium musi być dekoracyjne a jednocześnie chcę coś nowego czego jeszcze sam nie widziałem to ten jednokamienny pomysł chodzi mi mocno po głowie, wiesz.. takie stado ryb pływające w pobliżu głazu? co myślisz?

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 21 Sty 2011 11:17 
wiesz.. takie stado ryb pływające w pobliżu głazu? co myślisz?

Dlaczego nie? Ja w zbiornikach w firmie mam tylko pojedyncze głazy w akwarium. Zwykle nie są zbyt dużych rozmiarów, bo to wynika z pragmatycznych zależności- łatwo jest odławiać ryby.

Duża, ciekawa skała, obrośnięta glonami i osadami, dla mnie bajka:)

Ciekawa jestem kto zajmie to terytorium? czy raczej nie będzie ostrego problemu z tym. A ile trofci zamierzasz wpuścić?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#28 - Posted: 21 Sty 2011 11:27 
Minimaliz jest teraz dość modny i wygląda to nawet nieźle, najlepiej jednak z czarnym tłem co w przypadku Tropheus jest chybione bo one muszą mieć jasne tło :-( Szukam czegoś co mnie pchnie w jakimś kierunku:








Autor sander
Użytkownik
#29 - Posted: 21 Sty 2011 11:34 - Edytowany przez: sander 
Nie wiem jeszcze ile dokładnie ale docelowo chciałbym w akwarium ok. 30 osobników. Napewno w układzie zbliżonym do 1/1. Jak na początku będzie mniej to nie będę płakał bo przecież one się replikują :-)

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 21 Sty 2011 11:39 
To są te aranżacje, które mnie zupełnie "powalają" na kolana. Bardzo lubię taki minimalizm. Wtedy ryby stanowią główny element zbiornika, a nie są "tłem" dla całości.

Marta

Strona  Strona 1 of 7:  1  2  3  4  5  6  7  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Akwarium Sandera Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®