Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Akwarium Sandera

Strona  Strona 3 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next »  
Autor admin
Admin
#61 - Posted: 6 Lut 2011 21:33 
Jeszcze ich nie mam, bo to zależy od pewnej osoby i planów, jakie ma:))

Jak na razie Daniel miał inne priorytety:) Był Kamerun, teraz ma być Sri Lanka, a potem... zobaczymy. Uparłam się na konkretną dostawę i poczekam cierpliwie. Zresztą u nas niedługo będzie nowa dostawa więc i zbiorniki mam nieco ograniczone:)

A channy mają być w marcu, nie mogłam się powstrzymać.

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#62 - Posted: 6 Lut 2011 21:43 
heheh no dobra, już Cię nie cisnę :)

ale serio, dopytywalem, bo wlasnie kompletuje zamowienie do mojego 450l i mam maly dylemat z oświetleniem, trudno, najwyżej wezmę lampę hailea i ustawię na szybie

Autor sander
Użytkownik
#63 - Posted: 6 Lut 2011 22:45 
Teraz za oknem więcej słońca więc możesz się wstrzymać z oświetleniem :-) ale raczej mój pomysł może nie przypaść Ci do gustu.

Autor pkubek
Użytkownik
#64 - Posted: 6 Lut 2011 23:02 
hmmm poczekam na Twoje zdjęcia, i tak najpierw musi przyjechac stelaz i zbiornik itd

Autor sander
Użytkownik
#65 - Posted: 9 Lut 2011 20:12 
Brrrr... jak ja tego nie lubię ale już spokój, najgorsza robota wykonana, w miarę prosto wyszło ;-) ale przecież to nie apteka.


Autor admin
Admin
#66 - Posted: 9 Lut 2011 20:19 
Jaki wymiar Kuba?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#67 - Posted: 9 Lut 2011 20:52 
No takie jak na zdjęciu ;-) 200x65x45h według mnie to takie minimum dla kulfoniastych.

Autor admin
Admin
#68 - Posted: 9 Lut 2011 20:56 
Na zdjęciu wymiarów nie podałeś- widać, ze spore:))

No to pierwszy krok zrobiony..

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#69 - Posted: 10 Lut 2011 00:44 
czym będziesz filtrował?

Autor sander
Użytkownik
#70 - Posted: 12 Lut 2011 12:29 - Edytowany przez: sander 
czym będziesz filtrował?

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

W poszukiwaniu aranżacji minimalistycznych ciągle najlepsze są muszlowcowe tanki.


Autor michal1313
Użytkownik
#71 - Posted: 12 Lut 2011 23:49 
no dobra sander to troszkę inaczej

jaki system filtracji planujesz?

Autor andzin44
Użytkownik
#72 - Posted: 13 Lut 2011 00:54 
Kuba mnie również podoba się tego typu aranż przedstawiony przez Ciebie powyżej - super fakturęi kolorystykę ma ta skała.
Z jakiej grubości szkła kleiłeś swój nowy zbiornik ?

Autor sander
Użytkownik
#73 - Posted: 13 Lut 2011 14:26 
Całość z 10mm szkła chociaż 8mm też było by ok. Co do filtrowania to naprawdę nic nie planuję, będzie jakaś gąbka z turbiną i może jeden z walających się w moim mieszkaniu kubłów chociaż tego ostatniego wolę uniknąć. Raczej położę miedzy szkło a styropian matę grzejną albo kabel. Myślę tylko o aranżu i tylko minimal wchodzi w grę, niestety pogoda znacznie ogranicza działanie :-(

Autor admin
Admin
#74 - Posted: 13 Lut 2011 15:25 
Gdybyś taką aranzację stworzył to wprost rewelacja.

Tylko kamień musiałby być spory? chyba, ze proporcji nie zamierzasz utrzymywać?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#75 - Posted: 13 Lut 2011 15:31 
Szukam inspiracji w zdjęciach krajobrazu podwodnego, lądowego jak i akwariów już istniejących co jest najprostsze. Co powiesz na taki:


Autor admin
Admin
#76 - Posted: 13 Lut 2011 15:37 
To znam dobrze:)

Zawsze zastanawia mnie czy ta muszelka na kamieniu.

Super...chociaż na pionie są chyba sinice.

Tutaj ryby miałby chyba więcej miejsca do pływania?

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#77 - Posted: 16 Lut 2011 00:49 
Hmm... Te zdjecie ma stosunkowo duza wysokosc w stosunku do dlugosci. Przy dlugim akwarium "groza" tego klifu bedzie znacznie zredukowana - nie bedzie efektu...

BTW - wlasnie wrocilem z "kanarow" - jak tylko sie ogarne, dam na forum zdjecia piasku, ktory znalazlem na jednej z plaz wyspy Lanzarote. Czuje, ze bedziemy wszyscy robili zrzute na sprowadzenie tego do Polski (o ile nie ma tam jakichs niekorzystnych substancji) :D

Autor sander
Użytkownik
#78 - Posted: 16 Lut 2011 09:12 
nechor

Szału nie będzie bo wiemy, że na Lanzarote jest czarny piasek. Jest on także miejscami w Izraelu. Pisałem o tym już dość dawno. Wycieczki natomiast zazdroszczę :-)

Autor sander
Użytkownik
#79 - Posted: 16 Lut 2011 09:14 

Autor nechor
Użytkownik
#80 - Posted: 16 Lut 2011 12:02 
Szału nie będzie bo wiemy, że na Lanzarote jest czarny piasek. Jest on także miejscami w Izraelu. Pisałem o tym już dość dawno.

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=3443&page=0#msg54196

Dokladnie o tym miejscu pisalem :-) Jest w nim czarny piasek o kazdej mozliwej granulacji, bez ostrych krawedzi i lekko matowy. Porobilem troche zblizen "glupim jasiem" - zobaczymy co z tego wyszlo. Ale piasek cudo - lopata mozna do akwarium nakladac... :-)

Na tej wyspie jest chyba tez kazdy inny mozliwy rodzaj koloru piasku. Az do jasnobialego (niemniej z ciemnymi granulkami).

Autor pkubek
Użytkownik
#81 - Posted: 16 Lut 2011 12:16 
no więc przynajmniej wiemy już, gdzie spędzamy urlopy tego lata:
nechor, zawsze mozna zabrac trochę mniej rzeczy i nabrać piachu do wora, na szczęscie nie mamy już ceł w Europie :) w lotach czarterowych przymykają oko na nadbagaż

Autor sander
Użytkownik
#82 - Posted: 16 Lut 2011 12:19 
Niestety ta wyspa jest rezerwatem i nic z niej nie można zabierać :-/

Autor nechor
Użytkownik
#83 - Posted: 16 Lut 2011 21:43 
sander
Niestety ta wyspa jest rezerwatem i nic z niej nie można zabierać :-/

No, niestety, rezerwatem jest :( Mialem lekkie podejrzenia, ale garstke wzialem - bedzie widac na zdjeciu

pkubek
w lotach czarterowych przymykają oko na nadbagaż

:-)

U nas sprawdzali co do kilograma.

Autor Topielec
Użytkownik
#84 - Posted: 16 Lut 2011 21:54 
sander
Niestety ta wyspa jest rezerwatem i nic z niej nie można zabierać :-/

No, niestety, rezerwatem jest :( Mialem lekkie podejrzenia, ale garstke wzialem - bedzie widac na zdjeciu


To chyba nawet dobrze, bo zaraz akwarystyczna brać wyczyściłaby plaże do czysta :) Już pewnie kilka osób zabukowało sobie bilety :P

Autor pkubek
Użytkownik
#85 - Posted: 16 Lut 2011 23:48 
U nas sprawdzali co do kilograma
ja zwykle w drodze powrotnej przekraczam a w ub roku roku wracając przekroczylem o ponad 5kg i również machnęli ręką wiec może mam szczęście

Autor Jarud
Użytkownik
#86 - Posted: 3 Mar 2011 23:01 
Witam
Czytam, patrzę, podziwiam i myślę..... Eh! Ciężko będzie.....
Ale trudno. Trzeba spróbować.

Kuba! Rozumiem, że to o czym myślimy to już następny po tym, kolejny etap - raczej prawda?

Autor sander
Użytkownik
#87 - Posted: 3 Mar 2011 23:30 
Tak, Janusz dokładnie :-). Myślę, że stanąłeś między szable potężnych szermierzy ale widziałem na co Cię stać więc bez obawy czekam co będzie się działo. Pamiętam jak pokazałem na forum tą betonową skarpę z atrapą na studzienkę, wbiła nas w fotele.

Autor Jarud
Użytkownik
#88 - Posted: 12 Mar 2011 12:51 
Robota przy mojej ostatniej skałce ma się ku końcowi. Jeszcze parę dni. W przyszłym tygodniu płukanie i kosmetyka. Tymczasem przygotowałem próbki do badania kwasowości wody. Za dwa, trzy dni zrobię pierwszy pomiar.
Myślę, że dobrze byłoby jednak abym najpierw zrobił wirtualny model tej aranżacji. To pozwoli nam złapać wspólny mianownik w krótszym czasie. A więc potrzebowałbym wymiar przestrzeni do zagospodarowania.
Pozdro J.

Autor admin
Admin
#89 - Posted: 12 Mar 2011 20:30 
Fajnie by było abyś zaprojektował standardowe zbiorniku typu 150 x 50 x 50 (60) cm i 200 x 50 x 50 (60) cm.

Takie zbiorniki ma wiele osób.


Marta

Autor Jarud
Użytkownik
#90 - Posted: 13 Mar 2011 09:58 
Umówiłem się z Kubą, że zrobię coś takiego dla niego. Zobaczymy jak to wyjdzie i czy nie będzie rozczarowany. Spróbujmy to najpierw zjeść mała łyżeczką a potem się zobaczy.

Inne zagadnienie: podobają mi się takie rozwiązania gdzie przestrzeń aranżacji wykracza poza samo akwarium. A nawet gdzie akwarium jest częścią większej kompozycji skalnej. Można takie obrazki zaleźć w sieci ale ciekawi mnie czy ktoś u nas posiada coś takiego?

Pozdrowionka
J.

Strona  Strona 3 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Akwarium Sandera Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®