Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Xenotilapia Papilo Sunflower Mpimbwe - ikubacja

Autor yanik3
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Kwi 2011 15:46 
Witam,

Dawno już nie pisałem na forum :) Może dlatego że czasu coraz mniej...

Ale do rzeczy, czy młoda 6-7cm Xena może już inkubować ikrę ? ! Ostatnio zauważyłem ze jedna z nich ma wypchany pyszczek, czy to nie za szybko ?
Rybki kupiłem w styczniu miały 2-3cm ...

Czy jest szansa na odchowanie narybku w akwa ogólnym z Cyprichromisami ?

pozdrawiam
Piotr

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 13 Kwi 2011 20:37 - Edytowany przez: admin 
Młode ryby bez osobników dorosłych znacznie szybciej dojrzewają i mnożą się. Być może, ze u Ciebie tak właśnie jest.

W takim akwarium będzie Ci trudno odchować narybek.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Kwi 2011 21:03 
Może faktycznie tak jest.. Cała obsada była wpuszczana jednocześnie, i wszystkie były malutkie :) ( F1 ) xeny 2-3cm, cypri 3-4cm.


No cóż na razie nie będę nic robił, poczekamy dorosną i może wtedy... przynajmniej wiem że mam dobraną parę :)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Kwi 2011 06:05 
Bardzo jestem ciekawa czy przekażą sobie młode i donoszą je.

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Kwi 2011 09:18 
yanik3

Mamy ryby z tego samego źródła u mnie samiczka 6cm już inkubuje tzn aktualnie robi to już samiec. Trzymam 7szt w akwarium 150x50x40 razem z multikami.

Też się zdziwiłem ,że tak szybko podeszły do tarła.
Pozdrawiam Tomek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Kwi 2011 13:45 
Witam u nas w tej chwili dorosłe Papilo pływają z Cyprichromisami Kigoma i podejrzewam, że nie oddzielając inkubujących samic coś tam by się uchowało. Wcześniej pływały tam Red Princess i dwukrotnie gdy przegapiłem moment końca inkubacji to kilka sztuk się odchowało w zbiorniku ogólnym.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor yanik3
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Kwi 2011 15:11 
No to super, może coś się tam uchowa:) Jak długo trwa inkubacja ?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 14 Kwi 2011 17:24 
Coś by się uchowało, tylko "papilio" mają zwykle kilka sztuk maluchów, więc to coś......może oznacząć 1-2 sztuki. "Red Princess" mają minimum kilkanaście osobników maluchów.

Inkubacja trwa u samicy około 10-14 dni i tyle samo u samca. Zwykle tak inkubują odłowy.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Kwi 2011 19:38 
Coś by się uchowało, tylko "papilio" mają zwykle kilka sztuk maluchów,

U nas nigdy nie miały mniej niż 10 a najczęściej była to liczba 12 bynajmniej jak do tej pory.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 14 Kwi 2011 20:08 - Edytowany przez: admin 
U nas nigdy nie miały mniej niż 10 a najczęściej była to liczba 12 bynajmniej jak do tej pory.

Wasze są dorosłe, Yanika to maluchy:) U mnie papilio Tembwe max miały 11 sztuk, Isanga 9, a Red Princess 23.

Zresztą każdy robi jak uważa, ja jestem pewna, że cyprichromisy będą na nie polować.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Kwi 2011 20:18 
Wasze są dorosłe, Yanika to maluchy:) U mnie papilio Tembwe max miały 11 sztuk, Isanga 9, a Red Princess 23.

Dokładnie tak wszystko zależy od wieku i konkretnych osobników. U nas akurat Red Princess nigdy nie miały więcej niż 10 sztuk.

Zresztą każdy robi jak uważa, ja jestem pewna, że cyprichromisy będą na nie polować.


Z tym również się zgodzę ale Piotr pytał czy jest szansa a szansa jest;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor yanik3
Użytkownik
#12 - Posted: 15 Kwi 2011 12:16 
Zgadza sie , jak obserwuje samiczke, to wydaje sie ze ma kilka sztuk w pyszczku, zaryzykowalbym stwierdzenie ze gora 3-4 , moze mniej .
Z pewnoscia sa za male by osiagnac wieksza ilosc narybku, i tak sie dziwie ze tak szybko im to poszlo...

Autor JacekK
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Kwi 2011 22:12 
Witam

Cyprichromisy odbiorą maluchów jako składnik zooplanktonu … czyli dobre jedzonko.

Jacek Krawczyk

Autor yanik3
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Kwi 2011 11:47 
Cyprichromisy odbiorą maluchów jako składnik zooplanktonu … czyli dobre jedzonko.


raczej nie, dzis juz nie inkubuje ikry, penie zostala polknieta... :(

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 19 Kwi 2011 07:55 
Czy aby cyprichromisy nie niepokoją xen?

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#16 - Posted: 19 Kwi 2011 14:11 
Nie zauwazylem, by tak bylo, sa caly czas zajete soba, opanowaly gorna i srodkowa czesc akwa, do dna schodza jedynie gdy podaje pokarm.
Para xen ktora sie dobrala, opanowala rewir posrod skal i otwartej przestrzeni , gdzie inne xeny sie nie zapuszczaja...
Wygladalo to tak , ze samiec plywal na obrebie rewiru zas samica spokojnie plywala w srodku...
Moze sa jeszcze za mlode ?
jak zauwazylem u swoich leleupi, ich pierwsze tarlo tez bylo nie udane, dopiero z kolejnych doczekalem sie potomstwa...

A tak na marginesie, zauwazylem u siebie w akwa mlode krewetki AMANO, podobno sie nie rozmnazaja w niewoli ?! Dorosle maja okolo 5-6cm, mlode 1,5 -2cm ...

Jakos nigdy nie zwracalem wiekszej uwagi na nie, a tu raptem taka niespodzianka !

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 19 Kwi 2011 16:21 
Zapewne są zbyt młode. Niedługo przy odpowiednim karmieniu powinny podejść znowu do tarła.

Czy jesteś pewien, że masz Amano? Amano wymagają zmiany warunków zasolenia.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#18 - Posted: 20 Kwi 2011 13:45 
Amano wymagają zmiany warunków zasolenia. Dokładnie, to właśnie miałem na myśli ...

Tak jestem pewien ze mam Amano , młode szybko rosną, zresztą dorosłe tez co jakiś czas maja wylinkę , nauczyły się polować na żywy pokarm ! Bardzo ciekawe zachowania w akwa ! Ryby nie zwracają na nie uwagi , leleupom wchodzą wręcz na głowę !:) Xeny już sobie na to nie pozwalają :) Cypri w zasadzie olewają wszystko, zajęte tylko sobą:)
Jeszcze raz dokładnie liczyłem krewetki, jest ich więcej, a małych znalazłem 3szt ! Niby nic 3szt, ale dla mnie to sensacja ! :) Młode pokazały się właśnie w akwa z leleupami ...

p.s.
oczywiście leleupy są o osobnym jednogatunkowym akwa :)

Autor Beliar
Użytkownik
#19 - Posted: 2 Maj 2011 21:16 
Amano wymagają zmiany warunków zasolenia. Dokładnie, to właśnie miałem na myśli

No właśnie
Opiekuje sie paroma zbiornikami ozdobnymi i w 1 z nich tez zauwarzyłem małe amano ( dorosłe wpuszczałem osobiscie jakies 3 miesiace wczesniej)
Moze natura znalazła sposób?
Jarek

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 2 Maj 2011 21:32 

Autor Beliar
Użytkownik
#21 - Posted: 2 Maj 2011 21:49 - Edytowany przez: Beliar 
Troche dziwny ten link:)
Ale ok
Ja kupowalem te krewetki w hurtowni i tam mnie zapewniano ze to amano
ale moze sami nie wiedzieli co sprzedaja
Jarek

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 2 Maj 2011 21:53 

Autor yanik3
Użytkownik
#23 - Posted: 7 Maj 2011 12:17 
Bardzo ciekawy artykul, patrzac na swoje krewetki uwazam nadal ze sa to Amano...
Fakt ze przezyly tylko 3szt , z drugiej strony w akwa z leleupi to i tak sukces...

Czy podmiany wody z dodatkiem soli , moga miec wpolyw na zasolenie? chyba jednak nie taki duzy, w koncu to tylko 1-20% wody z calego akwa..

Moze tez to byc jakis gatunek krewetki, ktora jest nie do odroznienia od amanao, i rozmnaza sie w wodzie slodkiej....

W kjazdym badz razie , byla to dla mnie spora niespodzianka :)

To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Xenotilapia Papilo Sunflower Mpimbwe - ikubacja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®