Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Uzupełnienie obsady alto i lamprologus 300 l

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next »  
Autor jebus_maximus
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Wrz 2013 15:55 
Witam serdecznie! Nigdy wczesnij nic ni pisalem na zadnym forum i nie bardzo wiem jak sie tu poruszac ale mam takie pytanie. Mam akwarium 300l 120x50x50 i nastepujaca obsade. L. Meleagris 3 szt, A. Calvus black pectoral 4 szt, A.compraciseps gold head 4 szt. Chcialbym cos dokupic bo zbiornik wydaje sie pusty. Dodam ze rybki maja okolo 5-6 cm. Myslalem nad cyprichromis lub paracyprichromis oraz nad lamprologus werneri lub jakimis neolamprologusami. Mozecie panstwo cos doradzic. Akwarium z ta obsadą mam od początku maja.

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Wrz 2013 16:02 
mam jeszcze jedno pytanie dwa dni temu zmieniałem aranżacje w akwarium, od tego czasu 2 gold head nie opuszczają muszli, widzę ze żyją bo czasem się poruszają w muszlach ale nie zauważyłem aby pobierały pokarm. Czy jest to normalna sytuacja? Zauważylem tez, że nabrały jakby ciemniejszych kolorów. Czy jest to niebezpieczna sytuacja? Ewentualnie co powinienem zrobić lub jak długo mogą nie przyjmować pokarmu zanim sytuacja stanie się niebezpieczna?

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 21 Wrz 2013 07:14 
Po pierwsze wg mnie masz zbyt mały zbiornik na tak dużą obsadę altolamprologusów. W takim litrażu powinien być jeden gatunek, a najlepiej para. Połączenie z meleagrisami jest dla mnie dość chybione.

Cyprichromisy nie nadaja sie do tego zbiornika, paracyprichromis juz lepiej pasuje, ale to zależy od aranżacji.

Zmianami w zbiorniku zestresowałeś ryby, teraz musisz czekać.

Wklej zdjęcie zbiornika.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Wrz 2013 10:26 
ryby kupowalem w takich ilosciach z tego wzgledu ze mialy okolo 3-4 jak dorosna i dobiora sie w pary będzie zrobiona selekcja, jesli cypri i paracypr sie nie nadaja to co innego proponujesz w gorne partie akwarium. Na chwile obecna skwa wydaje sie puste...
na innym forum znalazlem informacje ze kobieta ma nastepujaca obsade w takim akwa jak ja:
Cyprichromis Leptosoma Kigoma 15szt.
-Telmatochromis Vittatus WF 3+3
-exLamprologus Ocellatus Gold 1+2
-Altolamprologus Calvus Black 1+1
-Neolamprologus Leleupi 1+1
-exLamprologus Callipterus 1+1
ryby sa dorosle! wszystko jest w porządku i rozmnazaja się bez problemu wiec chyba im dobrze

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Wrz 2013 10:28 
a czemu meleagisy sie nie nadają? jakie inne muszlowce bys poleciła?

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Wrz 2013 10:31 
i jak tu sie wstawia fotkj ?:)

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 21 Wrz 2013 12:39 - Edytowany przez: admin 
jebus_maximus

Jeżeli uwazasz,że taka obsada jak "kogoś z innego forum" jest ok - to zrób sobie taką:) Cyprichromisy i to 15 sztuk w 120 cm? Tylko tak trzymać dalej!!

Jak dla mnie robienie misz maszu tylko dlatego, ze zbiornik ma wydawać Ci sie, że jest pełny, jest bezsensem. To odnośnie super obsady, która przedstawiłes dla 300 litrów.

A teraz:


Jak dla mnie Twój zbiornik jest zbyt mały na dwie dorosłe pary dwóch róznych gatunków Altolamprologus.

Muszlowce i Altolamprologusy to średnie połączenie, bo muszlowce są stresowane przez duze drapieżniki, a młode moga byc wyjadane. Koegzystencja gatunków ma polegać na takim ich dobraniu, aby wszystkie w miarę możliwosci miały dobre warunki.

Powiedziłam także, że Paracyprichromis pasuje lepiej, ale zależy od aranżacji w zbiorniku. Musi mieć wysokie pionowe skały! Czytaj ze zrozumieniem.

O wklejaniu zdjęc poczytaj tutaj http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=451


Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Wrz 2013 20:19 
Marto moje alto wyplynelyz muszli ale wciaz sa apatgczne leza na.dnie za muszlami prawie wcale sie nie.poruszaja dostaly bardzo ciemne kolory i chyba od tygodnia ni pobieraja pokarmu, moze powiniem je odlowic i przelozyc do innego zbiornika, moze to jednak nie stred tylko jakas choroba?

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 24 Wrz 2013 07:04 
Zmierz N03, N02 i NH3/NH$


Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#10 - Posted: 24 Wrz 2013 23:12 
WIEDZA PODSTAWOWA
=========================================
Rozmiary zbiornika: 120x50x50
Wiek zbiornika: 6msc

Obsada: 3x l. meleagris, 4x A. calvus black pestoral, 4 A.c. gold head

Jakie pokarmy: Osi cichlid flakes, mrozonki - oczlik, solowiec

Niepokojace objawy u ryb: apatia, lęk, zaciemnienie kolorów, brak apetytu

Parametry wody: NO2, NO3, PH, NH3/NH4, T:
=========================================
no3-25, no2-0,5, kh-15, ph-8 testów nh3/nh4 nie posiadam

temperatura 27/28 stopni C

WIEDZA POMOCNICZA
=======================================
Jakie filtry i jakie wklady w filtrach: jbl e900 zoolit, ceramika, wewnetrzny aqua clear70

Jakie dekoracje w zbiorniku:kamienie, muszle, anubias, cryptocoryna

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Wrz 2013 23:37 

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Wrz 2013 23:39 
Wybaczcie jakosc zdjec woda generalnie jest krystaliczna

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 25 Wrz 2013 07:03 
Czy nie wiedzisz jakie masz N02? na poziomie 0,5 - trucizna dla ryb!!

Kiedy podmieniałeś wodę? Co do niej dodajesz.

Zmiesz parametry wody w kranie

Podmień na teraz 15% wody!

Szukaj przyczyny tak złych parametrów wody.

Rób niewielkie podmiany wody codziennie, nie karm ryb, kontroluj codziennie parametry wody.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#14 - Posted: 25 Wrz 2013 08:06 
Ostatnio podmienialem w ubieglym tygodniu jakos sroda/czwartek. Generalnie staram sie podmieniac 20-25% raz w tygodniu. Do tej pory wydawało mi sie ze wszystko bylo ok. Nie wiem jak dokladne sa testy paskowe ktorych uzywam. Czy no2 musi byc zerowe? Jak dlugo nie powinienem karmic ryb? I czy powiniem podac jakis srodek do akwarium?

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#15 - Posted: 25 Wrz 2013 10:49 
tak sobie czytam rózne posty na forum i przyszło mi do głowy czy nie przesadziłem ostatnio z czyszczeniem, w trakcie zmiany aranżacji wymieniłem wszystkie kamienie, dosypałem piasku dołozyłem nowe muszle i wyczyściłem filtry, może to było za ostro, zbyt wiele w tak krótkim czasie??

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 25 Wrz 2013 13:59 
Czyli masz przyczynę. Teraz staraj sie jak najszybciej odbudować to. Rób małe podmiany wody - nie gwałtowne, bo biologie wypłukasz.

Nie karm ryb, obniż nieco temperaturę wody do 26 stopni. Dodaj soli kuchennej - 3 łyżki na każde 100 litrów wody. Dobrze natleniaj wodę.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#17 - Posted: 25 Wrz 2013 19:04 
Sol kuchenną? masz na mysli niejodowaną? Przez ile dni ich nie karmic? A co myslisz o takich preparatach jak aquasafe lub easybalance?

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 25 Wrz 2013 19:45 
Sól kuchenna, jod jest ważny dla ryb. Poczytaj, posaliśmy już o tym na forum.

Ryb nie karmisz do ustabilizowania parametrów wody.

A co ma wg Ciebie zmienić aquasafe lub easybalance? Bakterii nie namnożą!

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Wrz 2013 20:30 
Marto nie traktuj moich wypowiedzi jakbym podwazal twoje zdanie lub wchodzil w jakas polemike. Ja po prostu pytam zeby nie walnac zadnej gafy, a o preparaty pytale, bo troche czytalem i wydawalo mi sie ze moze moga pomoc "Tetra AquaSafe szybko się rozpuszcza i błyskawicznie zmienia wodę z kranu w niemal naturalną, bezpieczną dla ryb wodę akwariową.     uzdatnia wodę wodociągową tworzy bezpieczne środowisko wodne w akwarium natychmiast neutralizuje szkodliwe dla ryb substancje zawarte w wodzie z kranu: chlor i chloraminę, wiąże metale ciężkie, takie jak miedź, cynk i ołów zapewnia czystą i zdrową wodę zawiera naturalne biolokoidy wspomagające rozwój pożytecznych bakterii wzbogaca wodę w naturalne substancje niezbędne dla życia ryb, takie jak witalizujący jod oraz magnez wspomagający wzrost i dobre samopoczucie ryb zoptymalizowana formuła z witaminami redukuje stres i wspomaga zdrowie wszystkich ryb zimnolubnych łatwo wyczuwalne koloidy chronią i pielęgnują skrzela i błony śluzowe działa już po kilku sekundach od aplikacji odpowiedni dla wszystkich akwariów słodkowodnych i morskich.Tak na marginesie to bardzo dxiekuje za pomoc

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 25 Wrz 2013 20:46 
aquasafe - uzdatnia wodę kranową poprzez usunięcie chloru i związanie metali cieżkich. Twoim problemem jest wysokie N02. Musisz odbudować biologię!

Podmieniłęś wodę? Jakie masz N03 i N03?

Testy pakowe nie nadaja sie do mierzenia parametrów wody. Zakup testy kropelkowe.

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#21 - Posted: 25 Wrz 2013 21:01 
Tak tez zauwazylem, ze paskowe to jest troche strzelanie w ciemno, nie mniej po podmianie wody i kolejnym tescie wydaje sie ze jest troche lepiej. No2 po kolorze wydaje sie blizej 0 niz 0,5 no3 miedzy 20a25. Nie wie czy to wazne ale ostatnio zwiekszylo mi sie rowniez gh z >14d na >
21d, kh 20d a ph 8,4

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 26 Wrz 2013 07:10 - Edytowany przez: admin 
Działaj wg instrukcji. Dodałeś sól?

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Wrz 2013 09:01 
Tak sol dodalem wczoraj, zaraz zrobie delikatna podmianke wody. Temperatura 26 stopni

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#24 - Posted: 26 Wrz 2013 22:58 
Tak uzupełniając całą historie i te wszystkie kiepskie dane, czuję się zobowiązany do wstawienia zdjęc poszkodowanych gold head. Na pierwszym zdjęciu Alto w formie na drugim w obecnym stanie

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#25 - Posted: 26 Wrz 2013 22:59 

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#26 - Posted: 26 Wrz 2013 23:01 

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#27 - Posted: 26 Wrz 2013 23:04 
marto rozumiem ze przy każdej podmianie wody dosypywać soli?

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 27 Wrz 2013 07:18 
Ja nie widzę zdjęć. Czy ktoś je widzi?

Sól uzupełniasz tylko, czyli dosypujesz niewielkie dawki.

Kupiłeś testy?

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#29 - Posted: 27 Wrz 2013 17:14 

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#30 - Posted: 27 Wrz 2013 17:16 

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next » 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Uzupełnienie obsady alto i lamprologus 300 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®