Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy /

Uzupełnienie obsady alto i lamprologus 300 l

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor admin
Admin
#91 - Posted: 17 Paź 2013 17:32 
Jak wiedzę cały czas coś mieszasz w tym zbiorniku. Czy nie możesz zostawić go w spokoju, aby wszystko wróciło do normy?

Nie wiem co to jest? Czy to przytwierdzone jest mocno do szyb i innych ozdób? Czy coś dolewałeś do zbiornika?

Postaraj sie to delikatnie pozbierać z szyby. Rób niewielkie podmiany wody.

Czym ostatnio karmiłeś?

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#92 - Posted: 17 Paź 2013 18:19 
Podawalem Kryl, oczlik, solowiec
anubiasa wyrzucilem bo uwżałem, że psująca się roslina to nic dobrego. Dorzuciłem kamienie żeby alto miały wiecej kryjówek bo część z nich chowala sie za filtr.

Zastanawiam sie czy to nie jest niezjedzony pokarm...
Poki co nie będę im nic podawał

Autor admin
Admin
#93 - Posted: 17 Paź 2013 19:48 
Z czegoś to powstało, albo jedzenia nie dopłukałeś...albo...nie wiem coś dodałeś.

Czy to sie rusza, czy to tylko śmieci? Bo jak dla mnie to wygląda na śmieci. Tylko z czego? Poogladaj dokłądnie. Płukałeś ostatnio filtr mechaniczny? Prefiltr, bo nie pamiętam co masz?


Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#94 - Posted: 17 Paź 2013 20:50 
Zamrożone kostki zawsze wkładam do sitka i płukam gorącą wodą, nic do jedzenia nie dodawałem. Nie wiem może ryby drobizny nie zjadają i stad te resztki.
Właściwie to nie zauważyłem żeby te ryby same żerowały. Zjadają pokarm tylko kiedy im podaję same nic nie szukają.
Jak miałem tropheusy to woda w akwarium aż sie gotowała jak podawalem pokarm a ryby też same ciagle szukały jedzenia, no ale moze to taki gatunek.
Filtr mechaniczny wyczyscilem wczoraj, kubełka nie ruszałem od około 3-4 tygodni

Autor admin
Admin
#95 - Posted: 18 Paź 2013 08:31 
Nie karm przez kilka dni ryb. Podmieniaj po 5% wody dziennie i czekamy na rozwój wydarzeń.

Przyglądałeś sie dokładnie temu? Czy to są jakieś resztki? czy żywe organizmy?

Marta

Autor jebus_maximus
Użytkownik
#96 - Posted: 25 Sty 2014 21:56 
Witaj Marto!
Mam okazje kupic paracyprichromis brieni isanga czy moglabys mi doradzic ile powinienem kupic sztuk tak zeby rybki czuły sie dobrze? Jesli to w ogole mozliwe w moim zbiorniku. Ewentualnie kogo powinienem wyeksmitowac z akwa, zeby stworzyc jakąs charmonię. Przypominam akwarium 120*50*50. Obsada 2l. Meleagris 2 A.calvusy, 2 Ac gold head, rybki nie sparowane na obecną chwilę. Kilka pionowych skal, muszle, usypiska skalne, anubiad cryptocoryna.

Autor admin
Admin
#97 - Posted: 26 Sty 2014 09:47 
Ja na samym początku napisałam Ci, że ten zbiornik jest zbyt mały dla takiej ilości Alto.

Dla tych paracyprichromisów także jest zbyt mały.

Marta.

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
To i owo - czyli luźne rozmowy Forum Tropheus Tanganika / To i owo - czyli luźne rozmowy / Uzupełnienie obsady alto i lamprologus 300 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®