Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Projektu Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Forum Projektu Tanganika /

Dalsze losy PT

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor sue
Użytkownik
#31 - Posted: 25 Gru 2007 00:31 
W związku z tym poprosze Martę i Roberta o wpuszczenie Michała na forum PT. Zostanie on także dopisanych do listy członków PT na stronie.

Pozdrawiam
Magda

Autor sue
Użytkownik
#32 - Posted: 27 Gru 2007 17:31 
Witam!

Dopisałam Vepsika na stronie PT, od dzisiaj ma on również dostęp do forum PT.

Pozdrawiam
Magda

Autor Vepsik
Użytkownik
#33 - Posted: 27 Gru 2007 18:05 
Będzie miał chłopak prezent pod choinkę ;)

Oj miał chłopak, miał :) Dziękuję za okazane mi zaufanie, mam nadzieję, że was nie zawiodę. Tymczasem wracam do lektury opracowań na temat n.brevis, ponieważ jutro wyjeżdżam i boję się, że w czasie wyjazdu dużo czasu na to nie będzie.

Autor fazi64
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Gru 2007 18:07 
Witam,
Witam w gronie PT ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#35 - Posted: 27 Gru 2007 18:22 
Witaj!

Miło Cię gościć... Hm nie źle! witaj wśród nas ;-)

Marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#36 - Posted: 27 Gru 2007 18:56 
Po namowach zdecydowałem się także zająć stanowisko w dyskusji na temat punktów wymienionych przez winiara. Oto moje "głosy":


1. Kwestia głosowania.

Za, większością głosów

2.Kto chce nadal uczestniczyć w PT

Jako, że uczestniczę z nim od dzisiaj, to tak :)


0. Statut – czyli ramy działania PT .


Za

1. Czasem potrzebna jest szybka decyzja i czekanie aż wszyscy się wypowiedzą trwa bardzo długo.

Owszem, za. Ewentualnie można wytypować dodatkowe 2 osoby, z którymi taki "lider" kontaktowałby się telefonicznie i wtedy podejmował decyzję. (to tak dodatkowo do propozycji timusa)

2. Współpraca z wydawcami gazet

Jak najbardziej.

4. Rozwój strony http://www.projekttanganika.pl/ .

Oczywiście za.

4a

Taka osoba musi też znać podstawy języka "www"

4b

Takie rabaty można załatwić. Na przykład Klub Malawi dogadał się z kilkoma i dzięki temu uczestnicy mogą robić tańsze zakupy. Uczestnicy PT mogliby posiadać specjalne karty lub coś w tym stylu.

5. Propagowanie PT na zlotach – prelekcje i uczestnictwo w zlotach.

Za. To jedna z najważniejszych funkcji członka. Pamiętajmy jednak, aby nie ganić tych, którzy nie zawsze mogą zrezygnować z prywatnych obowiązków.

5c. Zlot w Krakowie u Marty i Roberta

Niestety w kwietniowym nie będę mógł uczestniczyć - przed maturą rodziciele nigdzie mnie nie wypuszczą.

6. Propagowanie logo PT na innych strona WWW

Taką działalność staram się już prowadzić. Na forach, w których uczestniczę mam w stopce logo.

8. Kalendarze na 2009 rok – może karki świąteczne???

Kalendarz byłby świetną opcją, szczególnie że mamy takich dobrych fotografów w gronie :)


Również (o ile jest to możliwe i ktokolwiek chce o tym wspominać) chciałbym dowiedzieć się co to za zła atmosfera, o której wspomina Magda panowała w PT ostatnimi czasy.

Autor winiar
Użytkownik
#37 - Posted: 27 Gru 2007 19:11 - Edytowany przez: winiar 
Również (o ile jest to możliwe i ktokolwiek chce o tym wspominać) chciałbym dowiedzieć się co to za zła atmosfera, o której wspomina Magda panowała w PT ostatnimi czasy.

Na forum ostatnio dużo się działo. Dostało powiedzianych i napisanych wiele słów... Nie wnikając w szczegóły Marta i Robert zdecydowali się na opuszczenie PT.

Tu fragment wypowiedzi Marty i Roberta:
...Jako pomysłowawcy idei PT i właściciele znaku graficznego Projektu Tanganika zostawiamy Wam więc wolną rękę w sprawie PT. Jesli tylko macie ochotę i czujecie się na siłach kontynuować prace sami, trzymamy kciuki. Propagujcie PT w każdy mozliwy sposób. Możliwości na prawdę są ogromne.
Tych, którzy nie chcieliby zrywać z nami kontaktu, zapraszamy do pisania i spotkań w realu.
Raz jeszcze dziękujemy za wspólną pracę w PT. ...


Marek

Autor winiar
Użytkownik
#38 - Posted: 27 Gru 2007 19:20 
Moi drodzy!

Termin spotkania nieuchronnie się zbliża - kiedy - jeszcze nie wie dokładnie ale jak będę wiedział na pewno się nim z wami podzielę i coś zaproponuje. Niemniej mam ogromną prośbę [pewnie się powtarzam] zbierajcie na kartce/ach swoje pomysły rozwoju PT w szerokim tego słowa znaczeniu. Później poproszę Was o przesłanie pomysłów do mnie. Chciałbym je zebrać w jeden dokument word'a, który rozesłabym do wszystkich zainteresowanych przed spotkaniem. Chcę byśmy byli przygotowani do dyskusji o rozwoju PT.

Pozdrawiam

Marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#39 - Posted: 27 Gru 2007 20:01 
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. A czy jeszcze może ktoś wie co się dzieje z Sendogiem? Wysłałem mu maila na adres podany na forum (ten z @pt) i niestety nie uzyskałem odpowiedzi. A była to dla mnie rzecz bardzo istotna :/

Autor timus
Użytkownik
#40 - Posted: 27 Gru 2007 20:43 
A czy jeszcze może ktoś wie co się dzieje z Sendogiem?

Jest okres świąteczny Michał ;))) A poza tym Krzyśka tata ostatnio chorował i może jego nieobecność jest tym spowodowana. Próbuj na tel.

Marcin.T <')))><

Autor Vepsik
Użytkownik
#41 - Posted: 27 Gru 2007 21:07 
Maila wysyłałem 13 grudnia i niestety do dzisiaj brak odpowiedzi. A chodziło o materiały dotyczące muszlowców.

Autor worton
Użytkownik
#42 - Posted: 29 Gru 2007 20:40 
Hej,

ja mam prosbe. Moglby ktos w miare zorientowany w terminach imprez akwarystycznych w nadchodzacym roku podac spis nazw i terminy?

Mysle, ze warto by bylo popisac do organizatorow i wyznaczyc biedakow, ktorzy pojada jako przedstawiciele tak zeby na zadnym nie zabraklo kogos z bialo-niebieskim logo na koszulce ;).

Mozna by tez powpraszac sie na jakies prelekcje ;).

Pozdrawiam.

Autor winiar
Użytkownik
#43 - Posted: 30 Gru 2007 18:46 
Daniel, pracuje już nad tym ;-)


Marek

Autor winiar
Użytkownik
#44 - Posted: 3 Sty 2008 22:54 
Witam!

Po ostatnich wydarzeniach na forum, wystąpieniem Marty i Roberta oraz Przemka z PT rozmawiałem z kilkoma osobami związanymi PT i nie tylko, i doszedłem do pewnych wniosków, przemyśleń. Przeleje je na ekran, tak aby wszyscy uczestnicy PT mogli je przeczytać.

Chciałbym aby moje hobby i pasja rozwijała się tak samo jak mam marzenie, by PT dalej rozwijał się i był pomocą w nagłych przypadkach dla akwarystów, oraz aby zawierał o wymianę doświadczeń i obserwacji hodowców, a nie był tylko grupką ludzi którzy piszą artykuły.
Sympatycy a także niektórzy uczestnicy PT chcą dalej propagować nasza pasję. Ta pasja i business nie mogą iść razem w parze, o czym świadczą ostatnie wydarzenia na forum. Dlatego uważam, że PT nie powinien dalej funkcjonować pod egidą, ani na stronie "Tropheus Tanganika".

Przez szacunek do Was chciałbym zapytać czy wyrażacie zgodę by nowa organizacja/stowarzyszenie mogła używać nazwy Projekt Tanganika czy też nie.


Pozdrawiam

Marek

P.S. Organizuje spotkanie robocze w celu określenia dalszych zasad działalności PT.
Zainteresowanych proszę o kontakt e-mail do mnie. Mój e-mail adres to: szuwarek07@o2.pl

Autor sue
Użytkownik
#45 - Posted: 3 Sty 2008 23:24 
przyznam, że jestem ogromnie zdziwiona, zniesmaczona i ... szkoda gadać :(

rozmawiałem z kilkoma osobami związanymi PT i nie tylko
czyli niektórzy wystąpili z PT sami (Marta, Robert, Przemek, Grzesiek), a innych wyeliminowaliście... hmmm...

Przez szacunek do Was chciałbym zapytać czy wyrażacie zgodę by nowa organizacja/stowarzyszenie mogła używać nazwy Projekt Tanganika czy też nie.
???

nie tędy droga Panowie, nie tędy :(

Magda

Autor rufus1
Użytkownik
#46 - Posted: 3 Sty 2008 23:46 - Edytowany przez: rufus1 
Przyznam sie ze Marek ze mna rozmawial na ten temat i powiem szczerze ze nie rozumiem Madziu o co chodzi. To chyba dobrze ze ktos chce to kontynowac.


Teraz to ja tez juz nie rozumiem.

Posluze sie powiedzeniem z "Konopielki" : " czy my sa chwalone czy ganione.

Z tego co wiem to Marta, Robert i Przemek zadeklarowali wyjscie z PT sami. Grzesiej zreszta tez. Szanuje ich decyzje, szkoda, ale nic na sile. Uwazasz ze bylo inaczej?

Nie rozumiem dlaczego twierdzisz ze inni zostali wyeliminowani. chyba nie o to chodzilo Markowi, tak mi sie wydaje.

Skoro jest to pisane na FW to ja to rozmumiem ze post Marka jest adresowany do pozostalych chetnych chcachych ciagnac PT dalej. Moze rzeczywiscie Marek powienien napisac maile do kazdego z nas, ale jak widze chcial tez poinformowac o zaistnialek sytuacji Marte i Roberta powiedzmy to publicznei, bez tajemnic. Co w tym zlego?

nie tędy droga Panowie, nie tędy :(

a jak Ty sobie wyobrazasz dalsza droge PT? tego nie napisalas, a chyba o to tez Markowi chodzilo. On wyrazil swoja mysl.

przyznam, że jestem ogromnie zdziwiona, zniesmaczona

ja nie jestem zdziwiony, przynajmniej po tym co przeczytalem wczesniej na forum w tym temacie. Mi sie tez przykro zrobilo i bylem zniesmaczony po tym co napisal Robert.

Uwazam ze PT powinien dalej istniec i robic to po co zostal stworzony. Przeciez to jest nasza pasja a "rzucanie klod pod nogi" zabija ta pasje. Trzeba cos tworzyc, a nie niszczyc.


Leszek

Autor sue
Użytkownik
#47 - Posted: 3 Sty 2008 23:58 
po co pisać jak już i tak wszystko ustaliliście telefonicznie...

a innych wyeliminowaliście... hmmm...
ja się czuję wyeliminowana! a może nie zadzwoniliście jeszcze do kogoś???

a jak Ty sobie wyobrazasz dalsza droge PT? tego nie napisalas, a chyba o to Markowi chodzilo
hahaha... to nie było pytanie, ale poinformowanie co WY ustaliliście!!! pytanie dotyczyło jedynie nazwy PT - umiem czytać i to ze zrozumieniem!

Magda

Autor rufus1
Użytkownik
#48 - Posted: 4 Sty 2008 00:08 
po co pisać jak już i tak wszystko ustaliliście telefonicznie...

Madziu a po czym to swierdzilas?
O Boze. Ja tez staram sie czytac ze zrozumiemiem i pokaz mi gdzie sa ustalenia o ktorych mowisz.

A co Ty napisalas w tym temacie? Jak widzisz dalsza dzialanosc PT?

Domyslam sie ze moze masz pretensje, zal ze do Ciebie Marek nie zadzwonil. Nie wiem dlaczego tak sie stalo, nie mja to sprawa. Nie wiem do kogo jeszcze Marek dzwonil.

Marka pytanie jest skierowane do Marty i Roberta o dalsze losy nazwy Projekt Tanganika. Ja tak to rozumiem i nie widze tu zadnych ustalen, jedynie opisal swoje przemyslenia i obecny stan z PT ktory wedlug mnie trzeba uporzadkowac.

Leszek

Autor sue
Użytkownik
#49 - Posted: 4 Sty 2008 00:10 
Życzę powodzenia

Dziękuję za współpracę

Magda

Autor rufus1
Użytkownik
#50 - Posted: 4 Sty 2008 00:12 - Edytowany przez: rufus1 
Rozumiem.

To jest odpowiedz na temat dalszych losow PT.

Pasja? hymm, jak widze kazdy rozumie to na swoj sposob.

Powodzenia!

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#51 - Posted: 4 Sty 2008 01:31 
Muszę powiedzieć, że to co czytam przez ostatni miesiąc, jest dla mnie niezrozumiałe całkowicie.
Nie rozumiem Waszych obrażań, decyzji o odejściu , ale nie jestem emocjonalnie związany z PT, więc mi to wsio-ryba.

Powiem tylko tak jak ja to widzę :
1. Marta i Robert odeszli bo mi się nie podobała sprawa koszulki
2.Przemek odszedł po różnicy zdań z Timusem, jednocześnie mówiąc o ludziach uważających się za bogów , taka jakaś niezrozumiała dla mnie aluzyjka
3. Magda dziękuje teraz - nie wiem czemu, czy może ze względu na Przemka i solidarność z nim ?

Marku myśłę,że PT w tej sytuacji nie ma racji bytu wbrew hucznym zapewnieniom o pasji i współpracy. Wystarczyły drobne spory i wyszliśmy jako PT na idiotów , bo zapraszamy nowych członków do czegoś co nie istnieje. Dobrze że Ci się chce coś zorganizować. Popieram to . Natomiast zauważ że PT wisi na konkretnym serwerze, nie wiem kto za to płaci, Marta i Robert wspomnieli o tym,że sa właścicielami znaku - logo PT ,. To są dalsze sprawy zapalne które musiałbyś jakoś załatwić. Nie wiem jednak jak to zrobić . Zaraz po tem wypłynie sprawa praw autorskich - bo nie sądze że każdy się zgodzi na dalszą publikację , etc, etc, etc

nie oceniam PT źle, bardzo mi est miło że jestem w tym gronie. Ale to chyba już tylko wirtualne grono.

Marku jesli uda Ci się coś z tego jeszcze sklecić to mogę w tym dalej uczestniczyć z wielką chęcią , bo inaczej w ciszy własnego zadowolenia będę hodował swoje ryby ;-)))))

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 4 Sty 2008 07:37 
Może zacznę od cytatu zdania, które napisałem w innym wątku:
Jako pomysłowawcy idei PT i właściciele znaku graficznego Projektu Tanganika zostawiamy Wam więc wolną rękę w sprawie PT. Jesli tylko macie ochotę i czujecie się na siłach kontynuować prace sami, trzymamy kciuki. Propagujcie PT w każdy mozliwy sposób. Możliwości na prawdę są ogromne. Tych, którzy nie chcieliby zrywać z nami kontaktu, zapraszamy do pisania i spotkań w realu.
Ani jednym zdaniem NIGDZIE nie napisałem, że PT ma szukać sobie innego hostingu, czy innego forum. To Wy macie ochotę na samodzielną działalność – i nie szukajcie ( zwłaszcza Ty, Marku) pseudo argumentów i na siłę pokazywanych „dowodów”, że Marta i ja blokujemy działanie PT, bo to jest ŚMIESZNE.

To, co pisze Marek Winiarski to manipulacja słowna, nic więcej. Mijanie się z prawdą. Cytuję:Sympatycy a także niektórzy uczestnicy PT chcą dalej propagować nasza pasję. Ta pasja i business nie mogą iść razem w parze, o czym świadczą ostatnie wydarzenia na forum. Dlatego uważam, że PT nie powinien dalej funkcjonować pod egidą, ani na stronie "Tropheus Tanganika".

Ostatnie wydarzenia na forum świadczą o czymś innym – zapomnieliście, jak wyglądał początek. Jakieś koszulki, czy sprawa przyjęcia nowych członków do PT to tylko wierzchołek góry lodowej. Raz jeszcze spytam – gdy zostawaliście członkami PT czy ktoś Was oceniał, co zrobiliście albo jak bardzo się staracie?

Jeszcze jeden cytat z Marka Winiarskiego: Przez szacunek do Was chciałbym zapytać czy wyrażacie zgodę by nowa organizacja/stowarzyszenie mogła używać nazwy Projekt Tanganika czy też nie.
Szacunek objawia się tym, że w sytuacji, gdy ma się inne plany lub zdanie, to informuję się najpierw zainteresowanych patrząc im w oczy a nie załatwia spraw poza ich plecami.
Jak zwykle Marek Winiarski ładnie pisze, używając dużych słów – szkoda tylko, że pisząc ćwierćprawdy bardziej miesza, niż stara się konsolidować.

RAZ JESZCZE PROSZĘ – ZASTANÓWCIE SIĘ POWAŻNIE NAD REZYGNACJĄ Z TEGO, CO JUŻ MACIE I OSIĄGNĘLIŚCIE. A MACIE JAKO GRUPA BARDZO DUŻO.
Forum wewnętrzne jest po to, by w sposób nie zawsze miły mówić o pewnych sprawach – by na zewnątrz mówić jednym głosem. Dorośli ludzie, jeśli mają podobne cele ( a cel dla wszystkich jest taki sam) nie zwracają uwagi na rzeczy błahe, tylko szukają porozumienia.

Robert

Autor tasma
Użytkownik
#53 - Posted: 4 Sty 2008 08:31 
Jako byly czlonek pozwole sobie na refleksje.

Jurku
Ja nie jestem juz czlonkiem, wcale nie dlatego, ze poklocilem sie z Marcinem. Raczej dlatego ze przestala mi sie podobac atmosfera. Patrzac na kontynuacje powyzszego topica mialem racje. Poziom obludy i zaklamania przerosl niektore wystapienia poslanki Kempy.
Zeby nie bylo watpliwosci. Do Ciebie osobiscie (i do kilku innych osob) nic nie mam. Zawsze pisales to co myslisz, bez owijania w bawelne. Nawet jesli bolalo bylo szczere. Szanuje to.


Sympatycy a także niektórzy uczestnicy PT chcą dalej propagować nasza pasję. Ta pasja i business nie mogą iść razem w parze, o czym świadczą ostatnie wydarzenia na forum. Dlatego uważam, że PT nie powinien dalej funkcjonować pod egidą, ani na stronie "Tropheus Tanganika".

Marku

A znasz ten tekst:
Pomysł zgromadzenia pasjonatów ryb z jeziora Tanganika powstał za sprawą Marty i Roberta Mierzeńskich (właścicieli firmy Tropheus Tanganika) i znalazł kilkunastu chętnych hodowców i miłośników, którzy postanowili podzielić się swoim doświadczeniem oraz obserwacjami z szeroką rzeszą akwarystycznego świata.

"Projekt" zawsze bedzie organizacja za ktora bedzie sie ciagnal (jak uwazacie) "smrod" firmy Tropheus, a takze ich wlascicieli. Nie wiem co zrobili Ci Marta i Robert. Chodzi Ci o zwalczanie konkurencji, czy tez cos innego. Nie moja sprawa. Wiem jedno. Byly sytuacje kiedy nie zgadzalem sie z Marta i Robertem. Nigdy jednak nie odnioslem wrazenia, ze soba wobec mnie nieszczerzy czy ze cos ustalaja poza moimi plecami. Wszyscy wiedza ze handluja rybami. Przy tym popieprzeni maja firme i placa podatki. Tobie nie pasuje ze oni sprzedaja ryby, a czy Ty aby tego nie robisz? Kto pierwszy jest bez grzechu niech rzuci kamieniem.
Jedyna mozliwosc zeby rzeczony "smrod" sobie poszedl to zalozenie nowej organizacji, ktora odetnie sie od tych zlych (wedlug Ciebie) powiazan PT. Bedzie tez nowa nazwa i nowe logo.

Ja jestem za tym, zeby PT zakonczylo dzialalnosc. Nie chcial bym zeby moja praca byla kontynuowana w taki sposob.
Nie wiem czy strona PT ma zniknac, czy tez bedzie wisiec w takim wymiarze jak jest w tej chwili. Jesli ktos sobie nie zyczy zeby bylo tam jego nazwisko, badz artykuly, prosze o informacje, usune.

W calej tej sytuacji najbardziej szkoda mi Michala. Jest jak Shrek, zielony i w samym srodku wielkiego bagna. Ciekawe Michale czy Twoi nowi koledzy opowiedza Ci kiedys jak przyjmowali Cie do PT ;).

Przemek

Autor winiar
Użytkownik
#54 - Posted: 4 Sty 2008 09:00 
Postaram ustosunkować się do każdej z wypowiedzi:

czyli niektórzy wystąpili z PT sami (Marta, Robert, Przemek, Grzesiek), a innych wyeliminowaliście... hmmm...
Magdo - nie mam zamiaru nikogo eliminować. To chyba ostatnie co chciałbym zrobić. To że Marta, Robert, Przemek i Grzesiek zrezygnowali to była ich przemyślana decyzja. Nie mam żadnych uprawnień, ani chęci by powiedzieć komuś żegnaj i podziękować mu za współprace w PT. Jak wspominałem znajomym, którzy nie mają ryb i nie interesują się tym tematem, to ich podejście było takie samo jakie napisałem wcześniej.

Moze rzeczywiscie Marek powienien napisac maile do kazdego z nas, ale jak widze chcial tez poinformowac o zaistnialek sytuacji Marte i Roberta powiedzmy to publicznei, bez tajemnic
Nie chciałem pisać do każdego z osobna, bo byłoby to całkowicie źle odebrane - że kręcę i coś tam - po co? Po 15 minutach i tak wszyscy by o tym wiedzieli pocztą pantoflową. Wolałem napisać do Was wszystkich na wewnętrznym forum PT. Do tego zostało stworzone.

po co pisać jak już i tak wszystko ustaliliście telefonicznie...
Mylisz się. Nie ustaliliśmy wszystkiego. Wręcz przeciwnie. Póki co chcę się spotkać z osobami, które mają zamiar działać w PT i określić ramy działania i dalszego rozwoju PT.

Dziękuję za współpracę
Bardzo smutno mi to czytać...

Marku myśłę,że PT w tej sytuacji nie ma racji bytu wbrew hucznym zapewnieniom o pasji i współpracy. Wystarczyły drobne spory i wyszliśmy jako PT na idiotów , bo zapraszamy nowych członków do czegoś co nie istnieje. Dobrze że Ci się chce coś zorganizować. Popieram to . Natomiast zauważ że PT wisi na konkretnym serwerze, nie wiem kto za to płaci, Marta i Robert wspomnieli o tym,że sa właścicielami znaku - logo PT ,. To są dalsze sprawy zapalne które musiałbyś jakoś załatwić. Nie wiem jednak jak to zrobić . Zaraz po tem wypłynie sprawa praw autorskich - bo nie sądze że każdy się zgodzi na dalszą publikację , etc, etc, etc
Masz całkowitą racje i głupio mi z powodu Michała. Co do chęci zorganizowania - tak, chcę rozwijać moje zainteresowanie i dzielić się spostrzeżeniami by inni akwaryści mieli łatwiej i cieszyli się zdrowymi rybami.
Co się tyczy praw autorskich. To bardzo ważne. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie na forum w różnych wątkach. Dlatego zapytałem o wyrażenie zgody lub nie na używanie nazwy Projekt Tanganika.


Jako pomysłowawcy idei PT i właściciele znaku graficznego Projektu Tanganika zostawiamy Wam więc wolną rękę w sprawie PT. ...
Czytałem ten fragment wypowiedzi wielokrotnie. Stąd też moje pytanie o wyrażenie zgody na posługiwania się nazwą Projekt Tanganika.

To Wy macie ochotę na samodzielną działalność – i nie szukajcie ( zwłaszcza Ty, Marku) pseudo argumentów i na siłę okazywanych „dowodów”, że Marta i ja blokujemy działanie PT, bo to jest ŚMIESZNE.
Chyba masz racje Robert, mamy ne to ochotę. Nie używam pseudo argumentów, że bokujecie działanie PT. Napisałem, że pasja i business nie mogą iść razem w parze.

Jeszcze jeden cytat z Marka Winiarskiego: Przez szacunek do Was chciałbym zapytać czy wyrażacie zgodę by nowa organizacja/stowarzyszenie mogła używać nazwy Projekt Tanganika czy też nie.
Szacunek objawia się tym, że w sytuacji, gdy ma się inne plany lub zdanie, to informuję się najpierw zainteresowanych patrząc im w oczy a nie załatwia spraw poza ich plecami.
Jak zwykle Marek Winiarski ładnie pisze, używając dużych słów – szkoda tylko, że pisząc ćwierćprawdy bardziej miesza, niż stara się konsolidować.

Skoro zacząłes się do mnie zwracać po i mieniu i nazwisku nie pozostaje mi nic innego jak zwracać sie do Ciebie w ten sam sposób.
Robercie Mierzeński, mogłem zadzwonić do Was, czy też przyjechać i porozmawiać, ale wówczas inni uczestnicy PT nic by o tym nie wiedzieli. Wspominasz jeszcze o szacunku, że powinienem stanąć twarzą w twarz. Ale z kim? Przecież jakiś czas temu zdecydowaliście się na opuszczenie PT.
Poza tym Jako pomysłowawcy idei PT i właściciele znaku graficznego Projektu Tanganika zostawiamy Wam więc wolną rękę w sprawie PT. to stwierdzenie jest jednoznaczne.

Marku
A znasz ten tekst:
Pomysł zgromadzenia pasjonatów ryb z jeziora Tanganika powstał za sprawą Marty i Roberta Mierzeńskich (właścicieli firmy Tropheus Tanganika) i znalazł kilkunastu chętnych hodowców i miłośników, którzy postanowili podzielić się swoim doświadczeniem oraz obserwacjami z szeroką rzeszą akwarystycznego świata

Znam go bardzo dobrze.

Tobie nie pasuje ze oni sprzedaja ryby, a czy Ty aby tego nie robisz? Kto pierwszy jest bez grzechu niech rzuci kamieniem.
Proszę, nie licytujmy się na znajomość wyszukanych cytatów z Biblii. Nie mam nic przeciwko temu, że sprzedają ryby, wręcz przeciwnie, są jedyna firma na rynku, która ma tak dużą ofertę ryb z odłowu, które można pojechać i obejrzeć. Czemu tego nie robie? Z kilku powodów - nie mam na to czasu, nie mam zaplecza, nie mam znajomości. Ktoś kiedyś powiedział, niech murarz muruje a piekarz piecze a nie na odwrót.

Marek

Autor sue
Użytkownik
#55 - Posted: 4 Sty 2008 09:16 - Edytowany przez: sue 
3. Magda dziękuje teraz - nie wiem czemu, czy może ze względu na Przemka i solidarność z nim ?

Jurku nie bądź śmieszny...
Choć w sumie to co napisałeś jest tylko potwierdzeniem tego co przeczytałam powyżej - nie szanujecie mnie i nie akceptujecie tego, że mogę mieć swoje zdanie. Kiedy byłam potrzebna to było ok, a kiedy stałam się niewygodna to... Pasja powiadasz Leszku... hmmm... Mi się wydaje, że chodzi o coś innego. Znam Mierzeńskich, jestem korektorem TM i pozwalam sobię na krytykę niektórych artykułów, moje zdjęcia sa publikowane i jeszcze coś co Wam bardzo nie pasuje mam swoje zdanie (swoje nie Przemka!!!).

rozmawiałem z kilkoma osobami związanymi PT i nie tylko
sprawy PT to sa sprawy PT i rozmawiac o nich powinniśmy w swoim gronie! ze wszystkimi zainteresowanymi, a nie wybranymi według klucza kolesiostwa! nigdy za plecami!!!

czy wyrażacie zgodę by nowa organizacja/stowarzyszenie mogła używać nazwy Projekt Tanganika czy też nie
ja uważam, że jeżeli ma to być NOWA ORGANIZACJA/ STOWARZYSZENIE to niech będzie nowa! z nową nazwą itd.

Magda

Autor tasma
Użytkownik
#56 - Posted: 4 Sty 2008 09:30 
Marto i Robercie
Bardzo prosze o wykreslenie mnie z uzytkownikow majacych dostep do forum PT. Moje user id to 12.
To co chcialem napisac to napisalem i moje przebywanie tutaj jest conajmniej nieprzyzwoite.
Z gory dziekuje.
P.

Autor sue
Użytkownik
#57 - Posted: 4 Sty 2008 09:33 
mój wcześniejszy post był pisany przed Twoją odpowiedzią Marku, tylko później wysłany

Magdo - nie mam zamiaru nikogo eliminować.
to dlaczego najpierw ustaliliście telefonicznie (z wybranymi) co chcecie zrobić, a dopiero potem "pragniecie poinformować" innych?

Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#58 - Posted: 4 Sty 2008 09:42 
Witam,
Jakby mi ktos powiedzial miesiac, poltora temu, ze to wszystko sie tak skonczy, to bym pomyslal, ze na glowe upadl, a konczy sie jeszcze gorzej niz myslalem. Stojacy obok pewnie dalej nazywaja nas "kolkiem wzajemnej adoracji", a tu przeciez mamy cos zupelnie innego. Mnie sie to w glowie nie miesci, ale mamy tu znowu "klasyke" naszej narodowej mentalnosci.
Ja (mimo wszystko) optuje za spotkaniem wszystkich zainteresowanych "w realu", bo tak na odleglosc i wybiorczo, to w ogole nie ma sensu.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#59 - Posted: 4 Sty 2008 10:14 - Edytowany przez: rufus1 
Uffff, ale sie porobilo, czyli wszystko po staremu.

Czytajac powyzsze posty rozbolala mnie glowa. Najtrafniej moim zdaniem ocenil sytuacje tooold.

Dalej widze ze jest jakies jatrzenia itd, czyli po staremu.

Madziu, dalej nie rozumiem jak to jest z ta pasja wedlug Ciebie.
Zaczne od mojego roku urodzenia, czyli 1967. Ja tez mam wyzsze wyksztalcenie (nawet 2), mam dom, prace, obowiazki zwiazne z tym, robie zdjecia, rysunki, pisze artykuly, szukam informacji w necie o akwarystyce, spotykam sie z akwarystami i nie mam dzieci. Mam psa i kilkazbiornikow z rybami. To tez wymaga czasu. Do tego jestem na tym forum od poczatku, jestem chyba najbardziej aktywnym uczestnikiem forum (jakim, ocene pozstawiam innym, krytyki sie nie boje i przyjme jak sie nalezy). Anlizujac to, dochodze do wniosku ze to forum bez kilku zapalencow na poczatku nie mialo by takiego charakteru, bylo budowane przez nas wspolnie. Naleza sie w tym miejscu slowa WIELKIEGO uznania i podziekowania dla Marty i Roberta, ze udostepnili nam mozliwosc wypowiadania sie i dyskusji o naszej pasji. Opieram tez to na opiniach i rozmowach z innymi akwarystami, z ktorymi mam dosc mile kontakty i je utrzymuje. To jest wlasnie min. pasja.
Od pewnego czasu na forum zle sie dzieje, oczywiscie to jest moje zdanie. Jak myslisz Madziu od kiedy tak jest i dlaczego tak sie dzieje?
Konczac ten watek, nie rozumiem takich "wyliczanek". co ma wspolnego jedno z drugim. Kazdy z nas ma swoje inne obowiazki itd. To tez jest moim zdaniem przyczyna dlaczego tak oslabla wspolpraca z innyi gazetami niz TM. To tak na marginesie do tego co kiedys powiedzial na ten temat Robert. Nie jest tak jak to on przedstawil. Pamietam rozmowy o tworzeniu bazy zdjec i artykulow wlasnie min. w tym celu i co sie z tym stalo? Bylem chyba pierwszy ktory cos "wlozyl" do tej bazy i co?

Madziu, kazdy ma prawo do swojego zdania, opinii itd. i nalezy to szanowac. Ale jest zasada, ze to powinno dzialac w obie strony, a jak czytam takie posty to wydaje mi sie ze tak nie jest. Proponuje zapozanc sie dokladnie z postami na forum w kilku watkach i wedlug mojeje oceny obraz tego zdania sam sie pokaze.

Nikt sie z nikim nie spotyka potajemnie i jak na moja wiedze nie ma rozmow za plecami.

Jestem podobnego zdania co Marek, PT zaczal byc kojarzony z firma i to juz nie jest wedlug mnie pasja.

Czytajac powyzsze posty wnioskuje ze nie dokonc udzielane sa konkretne odpowiedzi a ogolniki i wypowiedzi wymijajace.
Jezeli chodzi o wypowiedz Przemka, to zgadzam sie z toooldem w pkt.2 jego wypowiedzi, a zdrugiej strony czytam w innym poscie wypowiedzi o robieniu czegos za plecami (post Madzi). Ja wypowiedz Przemka odebralem min. do mojej osoby, tylko szkoda ze jak Przemek powiedzial "A", nie powiedział "B". Przykre jest ze czyta sie takie posty i dowiaduje sie ze jest taki podzial. Chyba nie o to chodzi. Co ja robie ze tak mnie akwarystyka wciagnela ponad 25 lat temu ;-).

Madziu napisalas:
"Kiedy byłam potrzebna to było ok, a kiedy stałam się niewygodna to...

przykro czyta sie takie slowa i ze tak oceniasz podejscie do Twojej osoby. Ja moge zapewnic ze z mojej strony na pewno nie spotka Cie takie podejscie i bede bronil Twoich zaslug dla PT jak niepodleglosci. Ale........, w sumie kazdy z nas teraz tak sie moze czuc, czyz nie?


Pomysł zgromadzenia pasjonatów ryb z jeziora Tanganika powstał za sprawą Marty i Roberta Mierzeńskich (właścicieli firmy Tropheus Tanganika) i znalazł kilkunastu chętnych hodowców i miłośników, którzy postanowili podzielić się swoim doświadczeniem oraz obserwacjami z szeroką rzeszą akwarystycznego świata.

a kto ten tekst napisal? ;-). Bardzo chetnie kiedys porozmawiam na temat tego tekstu. Jak sam zauwazysz Przemku cos w nim jest, ale ..................... . Ja akurat nie do konca identyfikuje sie ze wszystkim co jest napisane i nikt tego tekstu ze mna nie ustalal, a czy powinnien? jak myslisz? To jest moja opinia i nie koniecznie musi byc zgodna z innymi czlonkami PT. Zreszta juz kiedys o tym wspominalem Robertowi.

Marku jesli uda Ci się coś z tego jeszcze sklecić to mogę w tym dalej uczestniczyć z wielką chęcią , bo inaczej w ciszy własnego zadowolenia będę hodował swoje ryby ;-)))))

ze mna jest podobnie :-).

Leszek

Autor artkras12379
Użytkownik
#60 - Posted: 4 Sty 2008 11:29 
WITAM
Ciśnienie sobie mierzyłem i nie podam wyniku, chyba powinienem nie żyć ;-)
Nie należę od początku do PT i nie znam szczegółów dotyczących początkowych ustaleń dlatego się nie wypowiadam.
Żeby rozwiać wątpliwości, ja też z Markiem rozmawiałem - ale co w tym złego? Rozmowy dotyczyły tylko i wyłącznie tego, co dalej zrobić "ROZSĄDNEGO", żeby PT (lub inna nazwa) mogły dalej istnieć i funkcjonować.
Nie wiem czy dalsza dyskusja ma w ogóle sens.
Zdecydowanie jestem za zorganizowaniem spotkania w sprawie dalszego NASZEGO istnienia.
Pozdrawiam serdecznie
Artur

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Forum Projektu Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Forum Projektu Tanganika / Dalsze losy PT Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®