Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Geophagus Red Head Tapajos

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Mar 2010 21:44 
To moj nowy nabytek, jak na razie nie planuje zwiekszania skladu. Poki co 5 sztuk. jak sie uda dobrac pare/pary, to pewnie ciut zmniejsze ilosc. Czyli na razie Meeki, czerwieniaki, ziemiojady. Totalnie nie biotopowo, ale wesolo. Zebry ostatecznie pozegnaly sie ze zbiornikiem.

BTW - to moja pierwsza w zyciu rybia arystokracja :-)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Mar 2010 06:52 
A gdzie fotki?

To piękne ryby.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Mar 2010 07:23 
A ja dla Ciebie takiego pięknego samca Brasiliensis przyniosłem, żebyś parkę miał. Tapajosy późno dojrzewają po 2-3 latach.

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Mar 2010 07:49 - Edytowany przez: sander 
















Te Tapajosy 3 lata temu przyleciały do nas ze Szwecji. Nechor wiesz, że to są gębacze?

Autor Topielec
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Mar 2010 07:50 
Ziemiojady to przepiękne ryby. Aż zazdroszczę. Jednak na taką mieszankę biotopową chyba bym się nie zdecydował ;)

Autor rafi201
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Mar 2010 10:00 
Masz te wszystkie gatunki w jednym zbiorniku?
Jakiej wielkości?
Ziemiojady potrzebują raczej podłoża z piasku...

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Mar 2010 11:07 
Ziemiojady potrzebują raczej podłoża z piasku...

Najlepiej piasku i żwirku wtedy mają dodatkowe zajęcie, rycie jak koparka. Fajne jest karmienie tych ryb, zamrożoną kostkę zakopujemy w podłożu, ryby wpadają w szał żerowania i rozkopują piach z którego wybierają jedzenie. Natomiast Satanoperca jurupari lepiej funkcjonuje z tylko piaszczystym podłożem gdyż lubi zakopywać ikrę na jakiś czas.

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Mar 2010 12:02 
Marta
A gdzie fotki?

Na razie cala piatka plywa asekurujac sie skalami. Musze chwile poczekac :-)

Sander
Tapajosy późno dojrzewają po 2-3 latach.

Ciekawe ile maja te moje, bo sa juz calkiem spore. Najwiekszy ma z 10cm (od dzioba do konca pletwy ogonowej) i widac jego czerwonawa glowe. A tego samca brazylijskiego przyjde obejrzec jak przyniose Ci moje purpurowe glony :-)

Masz te wszystkie gatunki w jednym zbiorniku?
Jakiej wielkości?


Para Meek, dwie pary czerwieniakow i 5 tapajosow. Zbiornik 328l, 150cm dlugosci.

Nechor wiesz, że to są gębacze?
Wiem, doczytalem sie :-) Nie znalazlem tylko zadnego materialu video jak samica trzyma/wypuszcza mlode.

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Mar 2010 12:48 - Edytowany przez: nechor 
Sprobowalem zrobic zdjecia, ale ciezko bylo - jakosc nienajlepsza. Widac niemniej wielkosc ryb i ich "ubarwienie". W cudzyslowiu ubarwienie, bo po pierwsze dopiero sie ubarwiaja, po drugie nie sposob zlapac tych kolorow glupim jasiem z lampa :-)

P.S. Drugi samiec czerwieniaka chyba sie szykuje do zalotow (na pierwszym zdjeciu).








Autor pkubek
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Mar 2010 00:28 
sa piekne mnie jednak calkowicie wkreca Tanganika. Polecam Ci goraco Nechor aquanet tv, tam sa fantastyczne filmy, takze ujawiajace niezwykle siedliska pielegnic Ameryki srodkowej i poludniowej, czesto calkowicie obalaja mity na ten temat. Przyznam jednak, ze te pokazujace Tanganike ostatecznie mnie przekonaly i nie wyobrazam sobie innego akwarium srodowiskowego, jako jedynego.
Super sie oglada wyprawy srodowiskowe, widac tam pielegnice na tle wielu kąsaczowatych, niestety male rozmiary akwarium czesto nie pozwalaja na takie kobinacje.
gratuluje i uciekam w swiat skalistych, podwodnych urwisk...

Autor nechor
Użytkownik
#11 - Posted: 5 Mar 2010 00:47 - Edytowany przez: nechor 
Na razie obserwuje ciekawe zjawisko. "Glebogryzy" Najczesciej po prostu plyna sobie pod prad pompy. Co jakis czas zwiedzaja akwarium. Wyglada to bardzo smiesznie. Zagladaja do kazdej dziury i "przygladaja sie" innym rybom. Np. czerwieniak wyplywa z groty i one przeplywaja od razu cale akwarium, podplywaja do niego i ogladaja. Po chwili odplywaja. O ile czerwieniaki i meeki maja ze soba na pienku (nie bija sie, ale strasza i odpedzaja czasem od swoich terytoriow) o tyle ziemiojady sa calkowicie ignorowane. Moga wplynac wszedzie, nawet miedzy pare czerwieniakow (znowu tarlo...) i nic sie nie dzieje. Samo "zwiedzanie" tez zaczyna sie zupelnie nagle. Cala piatka po prostu przestaje "walczyc z pradem" i wyrusza w podroz. Jakby nagle w akwarium pojawilo sie cos interesujacego.

Acha, nie wiem czy pisalem, ale czerwieniaki wycieraja mi sie przy samej szybie akwarium. A teraz meeki kopia dol pod skalami idealnie widoczny od frontu. Chyba szykuje mi sie kolejny discovery channel :D

Jeden z tapajosow (najwiekszy) niezbyt chetnie pobiera pokarm, troche mnie to martwi. Zachowuje sie zupelnie normalnie i wyglada najladniej. Jak rzucam pokarm, to nawet sie porusza jakby cos chcial zlapac, ale... nie lapie. Widzialem jak cos tam skubal od czasu do czasu, ale chyba powinien byc bardzej glodny. Moze mu nie smakuje?... Poczekamy, zobaczymy.

Autor rafi201
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Mar 2010 09:16 
Obawiam się, że może pojawić się problem z agresją.
Rozmnażające się pielęgnice mogą przestać tolerować to towarzystwo...
Obym nie miał racji...

Autor nechor
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Mar 2010 12:43 - Edytowany przez: nechor 
Co do ziemiojada niejadka - chyba falszywy alarm. Nie dalem jedzenia rano i teraz je normalnie.

Obawiam się, że może pojawić się problem z agresją.
Rozmnażające się pielęgnice mogą przestać tolerować to towarzystwo...
Obym nie miał racji...


No mam nadzieje, ze nie beda tolerowac piatki podrostkow w gniazdach!. Chcialbym uchowac troche mlodych czerwieniakow lub meek :-) Juz widze ze z czerwieniakami problemu nie bedzie. Znowu, jak poprzednio, bronia tylko bardzo malego wycinka akwarium. Bronia tylko przed meekami, ale nawet jak nastapi eskalacja na tapajosy, nie bedzie problermu. Zobaczymy co bedzie jak/jezeli ikre zloza meeki.

Autor pkubek
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Mar 2010 22:11 

Autor nechor
Użytkownik
#15 - Posted: 6 Mar 2010 00:07 
Obejrzalem. Bardzo ladne ryby, nie powiem. Szkoda ze nie znam niemieckiego :(

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Geophagus Red Head Tapajos Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®