Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Wszystko mi sie rozmnaza :-)

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Mar 2010 12:34 - Edytowany przez: nechor 
Jak w temacie :-)

Aktualnie druga para czerwieniakow zlozyla ikre. Meeki tez zalepily jedna ze skal. Nie wiem co ja zrobie z takimi ilosciami ryb :D

Co do agresji - nadal jest szczatkowa. Jedynie w bezposrednich okolicach gniazd rodzice strasza/skubia co bardziej natarczywych turystow. Moze i pomieszalem ryby biotopami, ale jestem bardzo zadowolony z obecnego zestawienia gatunkow. Jedynie ziemiojady wydaja sie byc nieco sploszone - klade to poki co na karb trwajacej aklimatyzacji. Totalna sielanka :-)

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Mar 2010 13:28 
Gniazda czerwieniakow i meek sa oddalone o okolo 40 cm od siebie. Te odleglosc oba gatunki znosza bez zadnego problemu. Przy mniejszej meeki zaczynaja sie denerwowac.

Skubanie u meek wystepuje dopiero gdzies z 10 cm od ikry, ale zadna z ryb tak nie podplywa, wiec jest spokoj. Nie sa to jakies zdecydowane ataki, raczej delikatne odganianie natreta.

Czerwieniaki sa generalnie spokojniejsze niz meeki. Pozwalaja podplywac bardzo bez zadnej reakcji. Po przekroczeniu minimalnego dystansu samica zachowuje sie jak czerwony pocisk broniac ikry.

Tylko raz widzialem wieksza utarczke miedzy obecnymi tarlakami, poza tym az sie wierzyc nie chce, ze te ryby maja tarlo :-)

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Wszystko mi sie rozmnaza :-) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®