Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Thalassophryne amazonica (monster fish)

Autor maniutek15
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Mar 2010 15:19 - Edytowany przez: maniutek15 
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie, fajnie że pojawił się taki dział rewelacyjny pomysł.

Tak jak w temacie posiadam te rybcie w liczbie 2 sztuk.


Ryby są dość spokojne (jeśli nie liczyć ich preferencji pokarmowych)
U nasady płetwy grzbietowej posiadają kolec jadowy (widać go na zdjęciu), już miałem okazję posmakować jak boli ukłucie :-(



Może ktoś już hodował te rybcie? W necie nie ma wiele informacji na ich temat.
pozdrawiam Maciek

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Mar 2010 18:19 
Nigdy ich nie miałem. Podobno samica jest znacznie większa od samca. Mam nieco podobne ryby mianowicie śpioszki marmurkowe tylko one docelowo są większe.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 7 Mar 2010 18:20 
Jak duże masz te ryby? Napisz o ich zachowaniach w zbiorniku. Czy masz je same i w jakim zbiorniku?

Marta

Autor maniutek15
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Mar 2010 18:50 
Ryby mają 6-7cm, co do zachowań to wiele się nie dzieje a mianowicie siedzą całe zakopane w piasku tylko im oczy wystają (są specjalnie przekształcone na takich słupkach). Jeżeli chcą zmieni miejsce pobytu to "pływają" sunąc po ziemi a później się błyskawicznie zakopują. Mieszkają w akwa 84l (60x40x35 dłxszerxwys) myślę że takie im na razie powinno wystarczyć, mieszkają tam same nie licząc pokarmu(kardynałki, danio, krewetki karmowe i inne odrzuty nie nadające się do sprzedaży oczywiście nie wszystkie na raz). Najciekawsze jest u tych ryb właśnie zdobywanie pokarmu a raczej ich błyskawiczny atak spod ziemi;P po prostu zasysają ją do wnętrza paszczy, potrafią zjeść rybę nawet 4-5cm...
pozdrawiam maciek

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Mar 2010 07:50 
Ze względu na mała aktywność posiadacze polecają dla pary akwarium już od 60L. Maksymalny rozmiar ryb nie powinien przekraczać 15cm. Wyglądają rewelacyjnie.

Autor maniutek15
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Mar 2010 09:21 
Najfajniej jest jak pobierają pokarm a nie wiadomo gdzie siedzą, chwila i np. kardynałek znika....
pozdrawiam maciek

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Thalassophryne amazonica (monster fish) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®