Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Zywienie tapajosow

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Mar 2010 22:02 
Ziemiojady sa "wszystkozerne". Tak sobie dumam i wychodzi mi na to, ze to nie znaczy, ze mozna je karmic czymkolwiek, tylko trzeba ja karmic wszystkim... To moze oznaczac podwyzszenie poprzeczki zroznicowania pokarmow w moim zbiorniku, mam racje?

Czy ktos moglby mi polecic jakas diete dla tych ryb? Znalazlem jakies informacje w internecie, ale wolalbym miec jakas minimalna konsultacje z osobami ktore darze zaufaniem.

Autor arsik
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Mar 2010 00:45 
Witam!
Oczywiście, ze jeśli ryba jest wszystkożerna to nie należy jej karmić "resztkami z pańskiego stołu"! Ja posiadam Satanoperca daemon i ryby ani razu mi nie chorowały. Poza tym wody hodowlanej też nie mają idealnej! IMO cały mój "sukces" to dieta. Podaję głównie mysis i kryl. Ponadto daphnia, artemia, czarny komar i wodzień. Ochotka bardzo, bardzo sporadycznie (1-2x w ciągu 2 tygodni)!!! Podstawa to jak napisałem mysis i kryl. Ponadto nie należy też ulegać ciągle stojącym przy kramiku rybom i "krzyczą": daj, daj, daj, daj, daj ;-)

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Mar 2010 01:21 
Wow, spore rybki :-)
Udalo Ci sie je rozmnozyc? Podchodza mi z opisu jako ryby dla srednio-bardziej zaawansowanych akwarystow :-)

Musze cos wymyslic, zeby moc chowac latwo jedzenie w piasek - masz jakies patenty? Aktualnie moje geophagusy spokojnie konkuruja z innymi rybami w toni, ale z checia bym poobserwowal kopanie w ziemi w celu dokopania sie do smakolyku o ktorym pisal Sander. BTW - przyznam, ze moje meeki na razie zawstydzaja ziemiojady iloscia przekopywanego dna :)

Autor pkubek
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Mar 2010 01:27 
hej jakiej firmy Mysis kupujecie? nie moge nigdzie dostać w Warszawie, czy ktoś z Was wie gdzie kupić Mysis w Warszawie?

Jest to podobno bardzo zdrowy skorupiak. chciałbym raczyć nim moje altolamprologusy ale jedyna postac to pokarm mrozony "sekstet" gdzie są 3 kostki Mysis...:(

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Mar 2010 07:41 
Z pośród 58 gatunków rodziny Mysiadae tylko dwa są słodkowodne jeden z nich Mysis relicta, można spróbować rozmnażać w domu. Skorupiak ten żywi się zooplanktonem i glonami co powoduje, że w zbiornikach gdzie występuje naturalnie konkuruje z narybkiem. Młode rodzą się z jaj i nie mają stadium naupliusa więc łatwo je karmić.

Mrożonki Mysis są dostępne w większości sklepów zoologicznych w Polsce. Najwięcej sprzedaje ich chyba Katrinex.

Autor arsik
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Mar 2010 22:19 
Musze cos wymyslic, zeby moc chowac latwo jedzenie w piasek - masz jakies patenty?

Bierzesz w palce i zagrzebujesz w piasku i po kłopocie ;-)

hej jakiej firmy Mysis kupujecie?

Ja kupuję pokarmy firmy Ichthyo trophic, IMO zadecydowany nr 1 w Polsce!

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Mar 2010 22:47 
Bierzesz w palce i zagrzebujesz w piasku i po kłopocie ;-)

Nawet sobie nie wyobrazasz jak jestem leniwy :-)

Autor Topielec
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Mar 2010 07:12 
Do kupienia są takie chwytaki do przesadzania roślin w akwarium, o różnej długości. Może dałoby się tym złapać mrożonkę i wsadzić ją pod piasek bez zamaczania rąk. Mam takie, ale nie są super chwytne jeśli chodzi o grubsze przedmioty niż rośliny, więc ciężko mi powiedzieć, czy będzie to wygodne.

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Zywienie tapajosow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®