Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Rozmyslania odnosnie przyszlego wystroju i towarzystwa - ameryka poludniowa

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Kwi 2010 17:26 
Hej,

Gdzies pod koniec wiosny chcialbym podjac probe zrobienia akwarium biotopowego. Powiedzmy, ze jako podstawe przyjalbym srodowisko tapajosow. No i rodza sie nastepne pytania. Znalazlem taki album zdjec z ziemiojadami:
http://s253.photobucket.com/albums/hh61/scatzzz/?s tart=40
Jak oceniacie "biotopowosc"? Czy korzenie/piasek/otoczaki to jest to na czym mam sie skupic? Czy to wyglada jak dorzecze amazonki? Czy woda powinna byc jakos specjalnie wzbogacana o garbniki, zmiekczana?

No i druga sprawa - towarzystwo. Mozna by cos dorzucic do mojego stadka - moze jakies pielegniczki? Nie chce rozroby w akwarium. Fajnie by bylo miec albo jakies pojedyncze kolorowe rybki, albo moze jakies stadko do toni. Moze jakies nie-pielegnice? Moze pielegniczki borelli? Podobno sa dosc latwe - polecane dla poczatkujacych (a do takich sie zaliczam poki co).

Popusccie nieco wodze fantazji - ja mam trudnosci z odnalezieniem chocby spisu gatunkow mieszkajacych wspolnie z tapajosami... Pewnie niektorzy z Was wiedza sporo wiecej. Jakies ciekawe ryby/stworzenia? Moze jakies rosliny? (kupie mocne oswietlenie przed wymiana wystroju).

P.S. Czytajac sobie rozne artykuly dochodze do wniosku, ze tanganika powoli staje sie najbardziej popularnym biotopem akwariowym :-) Informacji jest moze sporo niespojnych, ale jednak sporo.

Autor salmo70
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Kwi 2010 23:54 
Znasz tę stronkę?
http://www.mojaamazonia.com/
Warto poszperać.

Pozdrawiam.Robert.

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Maj 2010 19:10 
salmo70
Warto poszperać.

Super link. Bedzie moja baza do zbierania informacji. Jak skompletuje pomysly na obsade , podam je do weryfikacji :-)

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Maj 2010 12:09 - Edytowany przez: nechor 
No wiec tak:

- 5 Tapajosow
- stado kiryskow (sa male, chcialbym ich mozliwie duzo) - 10 sztuk?

teraz pytania:
- w toni chcialbym cos szybkiego, nieduzego, trzymajacego sie w grupie - myslalem o tetrach, albo drobnoustkach). Pytanie brzmi czy drobnoustki sa stadnymi rybami? No i czy tapajosy nie opchna mi isch na sniadanie?
- na dole moglbym gdzies wcisnac jakas pare/harem pielegniczek. Bardzo ladna jest p. agassiza albo np. zolta. Pytanie tylko brzmi czy nie bedzie bijatyk - nie wiem na ile mozna ufac internetowym opisom.
- no i otoski - przypuszczam ze spore stadko otoskow rozwiazaloby moje problemy z cyjanobakteriami (znowu rosna na kamieniach). Czy nie ostana pozarte przez tapajosy?

Zbrojnik niebieski - zastanawiam sie - zbrojniki po prostu fajnie wygladaja :-)

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Rozmyslania odnosnie przyszlego wystroju i towarzystwa - ameryka poludniowa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®