Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Kilka zdjec

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Maj 2010 20:14 - Edytowany przez: nechor 
Kilka zdjec (dwa pierwsze starsze, dla pokazania roznicy):

























Do tapajosow trzeba miec chyba niezly sprzet i anielska cierpliwosc. Moje zdjecia totalnie nie oddaja tego co sie dzieje aktualnie w zbiorniku. Dwie z ryb pletwy maja czarno-czerwone (doslownie). Na zdjeciach widac kolor rozowo - szary... :(

Jak dostane w rece aparat zony, sprobuje zrobic wiecej zdjec. Moim moglem robic tylo w jednej czesci nowej aranzacji otoczakowo-korzennej.

Po zmianie aranzacji woda stala sie jak herbatka, a tapajosy mowia do mnie przez szybe: "Welcome to my world!...".

Autor pkubek
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Maj 2010 22:12 
ups, przepraszam, teraz widzę, że zamieściłeś :)

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Maj 2010 09:56 
Zrób zdjęcie całości bo nie widać jak położyłeś korzeń.

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Maj 2010 10:01 
No chcialbym, ale ni cholery mi nie wychodzi. Bede probowal.

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Maj 2010 12:14 
Zdjęcie musisz robić pod kątem obojętnie z której strony ale nie na wprost szyby.

Autor Topielec
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Maj 2010 12:38 
Nechor, piękne rybcie. Pozazdrościć :)

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Maj 2010 22:09 
Zrobilem kilka zdjec, ale juz wiem jedno: w przypadku tapajosow zdjecia nie maja sensu. Cale piekno tych ryb lezy w zmieniajacych sie kolorach podczas ruchu. Musze wziac od tescia porzadna kamere i wtedy dopiero moze cos bedzie widac.

Zdjęcie musisz robić pod kątem obojętnie z której strony ale nie na wprost szyby.

Tak, wlasnie probowalem, niestety aparat ma problemy z przedostaniem sie przez brunatna wode. Robi zdjecia akwarium z zewnatrz a w srodku wstawia czern :-)

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Maj 2010 22:21 
Nechor, piękne rybcie. Pozazdrościć :)

Dzieki :-) Nadal nie jestem zadowolony z tego co za moment wkleje na forum. To co widze w akwarium to bajka. To co jest na zdjeciach zupelnie tego nie oddaje.

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 25 Maj 2010 22:29 
No coz: zenujaco mi to wyszlo. Widac tylko schematycznie rozmieszczenie dekoracji, ale o szczegolach mozna zapomniec. Brunatna woda zabija moj aparat, kompletnie sobie z nia nie radzi. Ponizej te zdjecia na ktorych cokolwiek widac:







Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 25 Maj 2010 23:05 
U podnóża tego otoczaka musisz umieścić jeszcze kilka mniejszych żeby nie wygladał jak jajo dinozaura na którym usiadł słoń ;-). Jest jeszcze jedna metoda, którą sam stosuję - otoczaka traktujesz z góry 15kg młotem i robisz zdjęcie, potem wkładasz to co z niego zostało do akwarium tak samo jak leżało zaraz po muśnięciu (odczyt zdjęcia). Zdjęcia łatwiej będzie zrobić jak nad baniakiem zabłyśnie światłość.

Autor nechor
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Maj 2010 01:26 
Tak, male kamienie przywiozlem tez, ale po umyciu okazalo sie ze sa czyms przybrudzone, wiec nie wkladalem. Jak bedzie okazja, to cos przyniose.

A tak przy okazji - nie chce ktos troche skal? mam na balkonie do oddania z 50 kg jak sadze, moze wiecej :-)

Autor pkubek
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Maj 2010 01:43 
No tak ale nie jestes w Warszawie?

Autor nechor
Użytkownik
#13 - Posted: 26 Maj 2010 08:53 
No tak ale nie jestes w Warszawie?

Olsztyn sie klania :-) Bierz urlop, jedz na mazury i problem z glowy :-)

Autor Topielec
Użytkownik
#14 - Posted: 26 Maj 2010 11:16 
Nechor zdjęcia całego baniaka lepiej wychodzą, jak w pokoju jest całkowicie ciemno i tylko w baniaku światło się pali.

Autor nechor
Użytkownik
#15 - Posted: 26 Maj 2010 14:04 
Nechor zdjęcia całego baniaka lepiej wychodzą, jak w pokoju jest całkowicie ciemno i tylko w baniaku światło się pali.

Tak, ale jak woda jest jasna, albo swiatlo w baniaku jest mocne. W moim przypadku oba przypadki nie zachodza. Zdjecia robilem dokladnie jak mowiles. Mysle, ze lepszy aparat albo zmiana oswietlenia zalatwia sprawe.

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Kilka zdjec Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®