Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Kiryski Sterby, odchody, pokarm - ciekawostka :-)

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Cze 2010 00:27 - Edytowany przez: nechor 
Watek z glonojadem i odchodami jeszcze chcialbym rozwinac, ale mam material na nowy topic :-)

Wpuscilem dzis 20 Kiryskow Sterby :-) Sa na tyle male, ze przez pierwsze piec minut czatowalem z siatka przy akwarium, bo balem sie, ze ziemiojady potraktuja je jako pokarm. Olbrzymy byly nieco zdziwione, ale po chwili zorientowaly sie, ze toto zupelnie im nie zagraza i zajely sie dalsza przepychanka o najlepsze miejsce przy korzeniu. A teraz do rzeczy:

Nadal widze czarne odchody na podlozu. Oprocz podejrzen co do zbrojnika, doszlo mi jeszcze jedno: co powiecie na taki sklad graunlowanego pokarmu (firma "chico" - moze ktos zna):
- wielkosc granulek : 4 (calkiem spore - ziemiojady biora po jednej)
- twardosc 10/10 (wydaja sie bardzo twarde)
- sposob podawania: wrzucam, bez namaczania
- kolor: prawie czarny

Sklad:
- maczka rybna (27%)
- pszenica (16%)
- olej rybi (12%)
- olej rzepakowy (3%)
- soja (22%)
- maczka z krwi (5%)
- bialko grochowe (5%)

Ostatnio sporo tego pokarmu podawalem rybom, czy te zalegajace odchody moga byc tego wynikiem?

No i ciekawostka. Widzialem na wlasne oczy, jak jeden z malych kiryskow pozarl jeden z takich zalegajacych odchodow (stosunkowo spory kawalek, nie ma mowy o pomylce). Minelo pare godzin od momentu wpuszczenia maluchow i ilosc zalegajacych odchodow sie zmniejszyla. Widze dwie opcje:
- kiryski zjadaja te odchody, bo sa tylko na wpol przetrawione
- kiryski machaniem ogona wspomagaja prad wodny i odchodzy przemiescily sie w okolice filtra wewnetrznego.

Tak czy siak - kiryski sa, zyja i wygladaja na zadowolone. O moim zadowoloeniu chyba wspominac nie musze :-)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Cze 2010 06:01 
Nie znam i nie używam pokarmów takich firm. Czy to pokarm dla ryb stawowych?

Pokarmy mają różną strawność, tak więc ryby mogą nie trawić ich i wtedy masz full odchodów.

Pokarmy dla ryb zimnowodnych nie powinny być podawane rybom tropikalnym.

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Cze 2010 10:12 
To pokarm dla ryb tropikalnych wg producenta. Ja wychodze z zalozenia ze w pokarmach nie ma chemikaliow, a poniewaz nie stac mnie na najdrozsze produkty, kupuje jak najwiecej roznorodnych pokarmow. W koncu moje ryby to "wszystkojady" - powinny sobie chwalic wiekszosc produktow z polek sklepowych, jesli zapewnie im roznorodnosc. Niemniej z checia poczytalbym opinie na temat skladu tego pokarmu i przyswajalnosci przez ryby.

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Cze 2010 10:31 - Edytowany przez: nechor 
Zeby troche sie obronic, mam rozne pokarmy - takze bardziej uznanych marek (chociaz w sumie to obrona prewencyjna).

Autor worton
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Cze 2010 11:54 
Dziwny ten sklad powiem Ci. Sporo sie rozni od wiekszosci pokarmow jakie uzywalem do tej pory. Nie karm nim ze dwa tygodnie i zobacz czy baniak bedzie mniej zasrany - sprawa sie sama wyjasni.

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Cze 2010 12:04 
Tak, wczesniej o tym nie pomyslalem - wrzucalem go, bo szybko opadal na dno i wydaje mi sie, ze ryby go lubia. Ale faktycznie to on moze byc problemem - od wczoraj szlaban - tylko platki, zobaczymy co bedzie.

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Kiryski Sterby, odchody, pokarm - ciekawostka :-) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®