Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Nowy aranz

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Sier 2010 17:02 
Nowy aranz tutaj:



...sorry za odbicia w szybie - w dzien zawsze cos widac, nie umiem sie tego pozbyc. Generalnie jednak widac co i jak.

Sinice usunalem recznie, a skoro juz postresowalem ryby to i obrocilem korzen, ktory teraz chyba prezentuje sie ciekawiej. Spora powierzchnia ulozona pionowo pozwoli mi moze zrobic ladne zdjecia ziemiojadom.

Autor Polit
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Sier 2010 17:57 
Jakie wymiary ma to akwarium?
Wygląda fajnie ;)

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Sier 2010 18:13 
To leciutko powiekszona 300 litrowka (328l) - wymiary dopasowane do szafki. Wymiary to okolo 150x50x45 (ostatni to wysokosc - nigdy nie moge zapamietac w jakiej kolejnosci sie to podaje :) ).

No i dzieki za pozytywna opinie :-)

Autor carman
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Sier 2010 11:36 
typowe czarne wody tylko nie wrzucaj szyszek olchy ani żadnych liści jak ziemki wymieszają z piachem nie wyciągniesz tego i będzie zbierał się straszny syf na dnie pozatym akwarium fajne i widać ze zrobione specjalnie pod te ryby życzę powodzenia

Autor nechor
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Sier 2010 23:04 
Dzisiaj nastepne tarlo ziemiojadow - tym razem pokladelko samicy ma chyba z pol centymetra :P

Nowy aranz stworzyl groty w korzeniu zasklepione u gory - co ryby tam wyprawialy... Caly dzien plywaly prostopadle do powierzchi korzenia, czyli odwrocone do gory nogami, badz tez poziomo do podloza. W pewnym momencie wydawalo mi sie, ze widze ziarenko ikry, ale nie chcialem ich stresowac latarka. Teraz juz nic nie widze.

Autor carman
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Sier 2010 23:42 
widzę że jesteś bardzo niecierpliwy jeżeli samica złożyła ikrę nie będzie wypływać nawet na posiłki a samiec będzie patrolował teren przyległy do korzenia

Autor nechor
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Sier 2010 00:26 
Niecierpliwosc to moje drugie imie (o ile nie pierwsze) :-)

Szkoda nieco samicy - jest wyraznie wyczerpana za kazdym razem po takiej akcji :/

Autor carman
Użytkownik
#8 - Posted: 24 Sier 2010 12:29 
ja u moich ziemiojadów obserwuje takie zachowania i samica za każdym razem mało je samiec zawsze coś uszczknie odpływając od terytorium Szkoda nieco samicy - jest wyraznie wyczerpana za kazdym razem po takiej akcji :/ to jest tarło i wymaga od ryb wysiłku pozatym moim zdaniem twoje ryby dopiero się uczą to robić dlatego może się zdarzyć że ikra zostanie zjedzona przez nie same lub np kiryski ba a nawet narybek zniknie w nocy powiem tak ja po stopniu agresywności pary oceniam czy w gnieździe jest ikra,larwy czy już narybek i wtedy odławiam małe rybki teraz mam około 150 szt i już nie przenoszę bo brakuję mi akwariów
http://www.youtube.com/watch?v=lGDynTwM8eU

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Sier 2010 15:12 
Niezly widok na tym filmiku - gratuluje :-)

Autor carman
Użytkownik
#10 - Posted: 24 Sier 2010 19:37 
dziękuję przy karmieniu śmieszny dźwięk mlasknia wydają

http://www.youtube.com/watch?v=Cmvqk2lg_Qo

tu masz moje akwarium ogólne kiedyś była cherbatka ale teraz powyjmowałem torf i szyszki i leję wodę z filtra ro tak naprawdę to wszystkich szyszek i liści do tej pory nie powyciągałem są pozakopywane akwarium proste 140x60x60 500l 10x guianacara geayi 4x satanoperka 2 pilęgniczki boliwijskie 2 skalary i skośnopręga z którą muszę coś zrobić

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Nowy aranz Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®