Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Ubarwienie tapajosow podczas tarla - filmik.

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Wrz 2010 00:05 - Edytowany przez: nechor 
Oczywiscie aparat rozladowany, musialem nakrecic komorka. Dalem krotki opis tego co sie dzieje na filmiku juz w samym serwisie youtube. Tak czy siak, tropheusy i ich kolory ida wlasnie grzecznie spac :D

...bez urazy, jak zwykle :-)

Para zlozyla ikre po podmianie wody - czyli standard. Byc moze i tak sie na to zanosilo, jak robilem porzadki, samica atakowala moja reke (co w przypadku tapajosow wydaje sie doslownie nie do pomyslenia :) ).

P.S. Jak napisalem w youtube - ciekawe jest to, ze para zlozyla ikre w dwoch miejscach. Sa to dwa sasiadujace ze soba zaglebienia w korzeniu, jedno zostalo po prostu dzis przejete na potrzeby tarla.


No i link:
http://www.youtube.com/watch?v=d_0QDzbCKi0

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Wrz 2010 00:14 - Edytowany przez: nechor 
Przegladajac inne filmy/zdjecia widze, ze u niektorych tapajosy sie tak podczas tarla nie wybarwiaja. Nie maja pasow i posiadaja wyrazna kropke z boku ciala, ktora moja stracily jak podrosly (w kazdym razie rozmyla sie mocno i czesto zamienia sie w ciemny pas). Roznica ta jest bardzo wyrazna.

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Wrz 2010 08:22 - Edytowany przez: sander 
Starsze rodzeństwo twoich rybek. Ja na twoim filmie widze i paski i kropki.


















Autor maniek240676
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Wrz 2010 10:45 
Bardzo fajne akwarium i ryby. Pozdrawiam.

Autor nechor
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Wrz 2010 12:53 
Starsze rodzeństwo twoich rybek. Ja na twoim filmie widze i paski i kropki.

Tak, to znane zdjecia... :-)
Co do kropek - czysta rybia zlosliwosc :-) Generalnie kropek nie ma, jest poziomy czarny pasek :-)

Ikra przetrwala cala noc (zostawilem jedno ze swiatel w salonie wlaczone). Ryby podzielily sie rolami - pilnuja obu miejsc zlozenia ikry. Dzisiaj wybywam, wracam jutro, wiec nie bede mogl popatrzec na to, co sie bedzie dzialo. Na razie widze, ze miejsce jest taktycznie dobrane bardzo dobrze - proste do obrony. Jest wiec szansa, ze ikra nie zniknie.

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Wrz 2010 10:02 
Ikra nie zniknela - ryby "wsiorbaly" na spolke jaja do pyskow. Teraz co jakis czas wymieniaja sie. Jednego dnia cala ikre przejela samica - samiec mogl normalnie przyjmowac pokarm. Dzisiaj rano bylo odwrotnie. Samego faktu przekazywania ikry nie zaobserwowalem, ze cos takiego musi w ktoryms momencie zachodzic :-)

Ciekawe jak sytuacja sie rozwinie. Kiedy tapajosy wypuszzcaja male? Kiedy mniej wiecej mozna sie tego spodziewac?

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Wrz 2010 09:44 
To zależy od temperatury wody im cieplejsza tym szybciej jednakowoż jakoś na dniach powinieneś obserwować "spacerki".

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Wrz 2010 21:16 
Ryby nosily male kilka dni. Wypuszczaly na piasek wzajemnie zmieniajac sie w sprawowaniu opieki. Wygladalo jakby pomagaly sobie wzajemnie, w koncu ryba z narybkiem w pysku nie mogla w danym momencie jesc. Z dnia na dzien malych bylo coraz mniej. W koncu widzialem tylko trzy male rybki podczas przekazywania sobie potomstwa przez rodzicow. A dzisiaj - nie ma juz ani jednej malej rybki :/

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Wrz 2010 13:21 
To jest wbrew pozorom dobra wiadomość, że doszło do wylęgu i ryby "poczuły" ruszający się narybek. Teraz powinno być już coraz ciekawiej. Twoje ryby wyjątkowo szybko zaczęły się trzeć i taka sytuacja wynika z ich młodego wieku. Skoro widziałeś już żywe rybki to wszystko jest OK.

Autor nechor
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Wrz 2010 15:39 
To jest wbrew pozorom dobra wiadomość, że doszło do wylęgu i ryby "poczuły" ruszający się narybek. Teraz powinno być już coraz ciekawiej. Twoje ryby wyjątkowo szybko zaczęły się trzeć i taka sytuacja wynika z ich młodego wieku. Skoro widziałeś już żywe rybki to wszystko jest OK.

Mam dwie dobrane pary - jedna samica nie ma partnera. Oddac ja? Ziemiojady nie sa szczegolnie agresywne, ale wydaje mi sie, ze nie jest to naturalna sytuacja.

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Wrz 2010 14:12 
Ja bym nie oddawał bo nie wiadomo czy kiedyś się nie pokłócą te dobrane "parki".

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Ubarwienie tapajosow podczas tarla - filmik. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®