Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów /

Prosba o pomoc techniczna - ruch wody

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Sty 2011 13:40 - Edytowany przez: nechor 
Bardzo przepraszam za mylny tytul - opera miala cos w cache'u i podmienila autologowanie na forum... Jesli to mozliwe prosze o zmiane na "Krotki opis nowej obsady"


Obecny sklad:

1x pielegnica zebra (samiec, ktorego mam od malego - zbyt ladny, zeby go oddac, okolo 11cm i rosnie)
17x kirysek sterby (mila dla oka sluzba sanitarna, na razie polowa wielkosci doroslych osobnikow)
1x zbrojnik niebieski (niewidoczny smieciarz objadajacy korzenie)
6x akara pomaranczowopletwa (nowy nabytek - 4cm dlugosci)

Jak widac, zabraklo w akwarium tapajosow, pojawily sie akary :-) Juz na starcie widac, ze obsada bedzie musiala ulec zmianom. Male akary (nawet w porownaniu z doroslymi tapajosami w okresie tarla) sa po prostu agresywne. Caly dzien spedzaja na przepychankach. Tak male ryby jak na razie nie robia sobie zadnej krzywdy - maja sporo miejsc do ukrycia (dopakowalem akwarium korzeniami). Tak czy siak, niedlugo beda wieksze i docelowo zostanie jedna para. Do tej pary dostawie prawdopodobnie pare zebr. Zebry beda nieco niebiotopowe, ale jesli uda sie zmniejszyc eskalacje agresji, beda pasowaly temperamentem do wiekszych kuzynow.

Jesli sie uda, chcialbym zostawic kiryski. Jak do tej pory wszystkie ryby, niezaleznie od rozmiaru traktowaly kiryski neutralnie. Kiryski byly pozostawione w spokoju nawet gdy duze ryby odzywialy sie zwinnikami... :P Kiryski nie plywaja szybko, ale plywaja bez obaw tuz przed nosem innych ryb (delikatnie tylko schodzac im z linii samego pyska). Byc moze ich ubarwienie, ksztalt, badz sposob poruszania sie udpokaja inne ryby.

Ide zrobic kilka fotek :-)

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Sty 2011 14:18 
Generalnie promieniopłetwe z rzędu sumokształtnych nie są mile widziane w menu rybożerców (pomijam stałocieplne bo tu jest akurat odwrotnie). Szczególnie dotyczy to giętkozębów, których nie ruszają ani piranie ani nawet sumy czerwonopłetwe.

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Sty 2011 14:18 
Jak zwykle nie potrafie ustawic aparatu: ...





Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Sty 2011 14:32 
Przed zrobieniem zdjęcia obejmującego front akwarium należy palcem wskazującym przeciągnąć wzdłóż pasa wyznaczonego przez styk szkła i podłoża. Zabieg ten pozwala wyrównać kolorystycznie to miejsce przez co zdjęcie zyskuje na estetyce. Miło dla odmiany popatrzeć na twoją herbaciarnię :-)

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 2 Sty 2011 15:30 
Nechor

Dlaczego pozbyłeś się tapajosów?

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Sty 2011 19:55 
Marta
Nechor

Dlaczego pozbyłeś się tapajosów?


Coz, szukam swojego miejsca w akwarystyce. Szukam ryb (i biotopu), ktore utrafia w moj gust. Jak do tej pory oczarowaly mnie:
- ksiezniczki - dzikim pieknem i niedostepnoscia (do tych ryb kiedys chcialbym powrocic)
- zebry - pieknym ubarwieniem i bezkompromisowa bunczucznoscia, Mam nadzieje, ze do obecnego samca znajde ladna samice i beda mialy swoje miejsce w moim zbiorniku.

Co do tapajosow - coz, niezaprzeczalnie kolorystycznie sa niesamowite. Czegos mi jednak w nich brakuje. Jakies takie ciapkowate sa. Brak w nich zdecydowania. Brak dynamiki w akwarium. Byly tez spora konkurencja pokarmowa dla kiryskow... Co by nie pisac - mam tylko jedno akwarium, a tapajosy nie spelnily moich oczekiwan. Zrobilem wiec wymiane, byc moze nie ostatnia :-)

Tak naprawde to zastanawialem sie nad wprowadzeniem do akwarium pary niebieskoluskich (wydaja mi sie charakterologicznie bardzo dopasowane do mojego idealu ryby), ale przez dluzszy czas byly niedostepne, wiec zakupilem pomaranczowopletwe zostajac nadal w Ameryce Poludniowej. Podobno akary sa bardzo "interaktywne". Na filmach to najzywiej reagujace na otoczenie ryby jakie ogladalem. Mam sporo czasu zanim dorosna - poczekamy - zobaczymy :-)

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 3 Sty 2011 06:49 
Czyli cały czas poszukujesz. Ciekawa jestem jednak na czym ostatecznie zakończysz?

A może jednak Tanganika zagości u Ciebie ponownie?

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Sty 2011 12:51 
A może jednak Tanganika zagości u Ciebie ponownie?

Tak, mysle, ze to kwestia czasu. Jakas spektakularnie kolorowa odmiana ksiezniczek to jest to, co chcialbym miec oprocz zbiornika poludniowo badz srodkowoamerykanskiego.

Inne biotopy traktuje jako ciekawostke, badz po prostu podobaja mi sie o wiele mniej.

Ksiezniczki dla mnie to esencja miesozernej tanganiki (wiem, ze gatunkow i zachowan jest o wiele wiecej, ale mimo wszystko), mam tez do nich jakas slabosc :-)

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Sty 2011 12:56 
Sander
Przed zrobieniem zdjęcia obejmującego front akwarium należy palcem wskazującym przeciągnąć wzdłóż pasa wyznaczonego przez styk szkła i podłoża.

Chodzi Ci o przeciagniecie wewnatrz akwarium? Ten zabieg robie standardowo przy kazdej zmianie wody. Gromadzi sie tam takie czarne "cos" co dosc latwo daje sie wyjac z wody (bo jako calosc po przeciagnieciu trzyma sie kupy) :P

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Sty 2011 14:19 
Chodzi Ci o przeciagniecie wewnatrz akwarium?

Tak właśnie o to mi chodzi :-)

Autor nechor
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Sty 2011 17:05 
Chodzi Ci o przeciagniecie wewnatrz akwarium?

Tak właśnie o to mi chodzi :-)


Na poczatku myslalem, ze mowisz o zewnetrzu. Przyszlo mi do glowy ze brudnym palcem chcialbys zamazac kontury styku piasku z woda czy cos takiego :DDD Problem polegal na tym, ze jakos nie kojarzylem Cie z brudnymi rekami, wiec mi impuls przeskoczyl na inna synapse :)

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 3 Sty 2011 20:44 
Jak mi zatoki (nosowe - w razie innych podejrzeń) przejdą stawiam piwo pośmiejemy się :-)

Ryby z innych biotopów Forum Tropheus Tanganika / Ryby z innych biotopów / Prosba o pomoc techniczna - ruch wody Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®