Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum /

CZYTAJCIE REGULAMIN FORUM !! SĄ ZMIANY.

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 9 Lut 2007 11:56 
ZAPRASZAM.

Autor marekd12
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Lut 2007 16:21 
Bardzo przepraszam, czy regulamin dotyczy rownież Państwa,bo jak wiem powinien działać w dwóch kierunkach!!!

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 9 Lut 2007 16:25 
W tej chwili nie rozumiem!

Marta

Autor Malawi
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Lut 2007 16:29 
Chyba maarekd12 chciał napisać , że jeśli w regulaminie jest napisane że nie wolno przeklinać to czy też ta opcja dotyczy administratorów czli MiR

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Lut 2007 16:37 
;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))

Autor tooold
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Lut 2007 16:40 
W tej chwili nie rozumiem!

a teraz ?????? ;-)))))

każda chwila jest niepowtarzalan, ale ta w której przeczytałem powyższe odpowiedzi będzie pamiętna dla mnie na wieki ;-))))))))))))

ps.lepiej Marto zacytuj zmiany - bo ja nie pamiętam jaki był regulamin

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lut 2007 16:54 
W zmianach chyba chodzi o fakt komercyjności forum i że nie jest ono jakąś giełdą (patrz punkt I).

Autor Malawi
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Lut 2007 17:04 
Może niech marekd12 wytłumaczy?

Autor marekd12
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Lut 2007 17:10 
dokładnie chodzi właśnie o stwierdzenie komercyjności forum....i nie do końca określone zasady.Nie możemy sprzedawać ryb...ale mozemy je reklamować?:)))

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 9 Lut 2007 17:40 
Panie Marku, Pan taki inteligentny młody człowiek i nie rozumie zasad? :-)

Spróbuję w takim razie, specjalnie dla Pana OPOWIEDZIEĆ, co oznacza poniższe zdanie:
GIEŁDA NIE ISTNIEJE NA TYM FORUM W ŻADNEJ POSTACI.

Pokrótce, oznacza to, że nie należy NA FORUM ogłaszać się ze sprzedażą ryb, podawać ich ceny, pytać, gdzie można by taniej, informować o tańszych/droższych sklepach. Ale nikt nie zabrania wymiany informacji na prywatne skrzynki!!

A teraz zacytuję Pana: "Nie możemy sprzedawać ryb...ale mozemy je reklamować?:)))"

Cóż, chciał Pan być dowcipny... Ale nie wyszło. Jest DOKŁADNIE TAK JAK PAN NAPISAŁ- możemy je reklamować. Bo po to jest to forum, by ryby reklamować i opisywać a nie handlować nimi.

Nie miałem świadomości, że to aż takie może być skomplikowane dla niektórych osób...

Robert Mierzeński

P.S. Jeśli uważa Pan, że admini łamią ustalone przez siebie zasady, bardzo proszę o przykład.

RM

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Lut 2007 17:48 
Mysle ze na forum powinnismy tylko i wyłącznie skupić sie na sprawach zwiazanych z akwarystyka. Do tej pory tak było i mysle ze tak będzie.Wedlug mnie forum ma pomagac, doradzac, wzbogacac nasza wiedze i daje mozliwosc do rzeczowych dyskusji na temat akwarystyki, a szegolnie hodowania gatunkow ryb z jeziora Tanganika.

Pytania dotyczace akwarystyki jako zrodla dochodow i wszelkich spraw z tym zwiazanych (finanse, handel, kontkaty itd.), czyli "kupie- sprzedam" powinny byc zadawane i załatwiane tak jak jest napisane w Regulaminie w pkt.I, ppkt.3.

Wydaje mi sie ze nie ma o czym dyskutowac.

Państwo Mierzeńscy maja firme ktora sprowadza ryby z Zambii, poźniej je sprzedają i takie ich prawo.
Forum jest oddzielna sprawą niz firma, przynajmniej ja tak to odbieram, a jestem na tym forum prawie od poczatku. Forum powstalo na stronie firmy nie dlatego zeby byla wieksza sprzedaz ryb, tylko po to zeby popularyzowac hodowle ryb z Tanganiki w czystej "postaci", czyli zgodnie z warunkami, wymaganiami i preferencjami.

Oddzielajmy sprawy zwiazane ze sprzedaza ryb od spraw czysto zwiazanych z hobby jakim jest akwarystyka.

Nawiazujac do ostaniego zdania w poscie marekd12: wydaje mi sie ze tu nikt na forum ryb nie reklamuje w celach komercyjnych.
No chyba ze pewne gatunki sa zachwalane (reklamowane ;-)) przez swoich opiekunów ze sa cudowne, przepiekne, ciekawe. To chyba dobrze że tak jest i ja akurat nie widze w tym nic zlego ze jakis akwarysta podchodzi do tego tematu tak emocjanalnie. Poprostu sie cieszy ze ma piekne ryby!!!!

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 9 Lut 2007 18:47 
Nie lubię takiego jątrzenia ;(

To forum ma służyć pogłębianiu pasji a nie ma być targowiskiem. Są od tego giełdy akwarystyczne i tam należy szukać odpowiedzi na takie pytania. Tu jesteśmy gościnnie u Adminów i powinniśmy uszanować ich zasady i tyle!

Marcin.T <')))><

Autor marekd12
Użytkownik
#13 - Posted: 9 Lut 2007 23:04 
2. Zabronione jest: przeklinanie, obrażanie innych, szeroko rozumiane chamstwo i brak kultury w wypowiedziach a także zwykła i popularna bezczelność.....Tak pokrótce brzmi punkt drugi regulaminu...

a tak wyglada Pana wypowiedz...min.: Nie miałem świadomości, że to aż takie może być skomplikowane dla niektórych osób...--- czy to nie jest obrażanie innych...ja czuję się urażony!!!:(


"Bo po to jest to forum, by ryby reklamować i opisywać a nie handlować nimi."......pragnę nie zgodzić się z tym zdaniem....sam Pan wie,żeby sprzedać towar najpierw trzeba go zareklamować....opisać w jak najlepszy sposób...zachęcić potencjalnych klientów.......tak zdobywa się rynek...no i forum służy do tego idealnie!!!!

Cel forum :)
1.reklama
2.klient
3.pieniądze
4.............
5. rybki :(( na końcu niestety!!!

pozdrawiam

Autor marekd12
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Lut 2007 23:10 
.....cele oczywiście.....w ujęciu czysto ekonomicznym....no i oczywiście komercyjnym!!!!...jak mówi nam pkt.1 Regulaminu

Autor krzychu
Użytkownik
#15 - Posted: 9 Lut 2007 23:17 
Daj spokój chłopie . Jesteś gościem chyba wiesz co to znaczy ?

Autor bernard
Użytkownik
#16 - Posted: 10 Lut 2007 00:05 
Nie rozumiem wypowiedzi Markad 12 - Przecież kazde forum jest przez kogoś zorganizowane i ten ktoś (w tym wypadku P. Marta i P. Robert) ustalają zasady korzystania z forum. Opcje są dwie - stosujesz się do reguł, albo szukasz innego forum.
Bernard

Autor Promil
Użytkownik
#17 - Posted: 10 Lut 2007 04:15 
Mam nieodparte wrazenie, ze zmiany regulaminu sa zwiazane z moim watkiem:) Szczerze mnie to cieszy.

Delikatnie nawiazujac do mojego watku (ten zostal przez administratora - Pana Roberta - zamkniety) chcialbym wyjasnic, ze logika i dobre zachowanie od poczatku mowilo mi, ze pytanie o ryby moze byc kontrowersyjne. Jednak dla tych co nie doczytali pierwszego postu - rozmawialem telefonicznie z Pania Marta, ktora powiedziala, ze jej firma nie ma mozliwosci (zbyt mala ilosc akwa) rozmnazania i sprzedawania F1. To byl powod dlaczego pozwolilem sobie na takie pytanie.

Panie Robercie,
Jesli jest w chwili obecnej inaczej i macie Panstwo mlode Tropheus sp. Bemba (to chyba te pomaranczowe - moge jeszcze troche nazwy mylic:)) i Tropheus Dubois to ja z rana w samochod wsiadam i lece do Krakowa.

Pozdrawiam

Autor duch
Użytkownik
#18 - Posted: 10 Lut 2007 07:49 
"Opcje są dwie - stosujesz się do reguł, albo szukasz innego forum."-nic dodać nic ując kolego MAREKD12-nie pasuje Ci ustrój:) to zbieraj zabawki i idź na inne podwórko:)
Andrzej.

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 10 Lut 2007 08:12 
Mili forumowicze,
Kolega marekd12 ma w stu procentach rację - to forum ma na celu nabicie nam kabzy.
Piszemy o tym w regulaminie, mówiąc, że forum jest komercyjne.

Chciałbym tylko aby marekd12 wszystkim nam pokazał, że istnieje gdzieś forum, na którym można zobaczyć zdjęcia, przeczytać artykuły, które nie są żywcem ściągnięte ze stron zachodnich - gdzie tak często jak tu pojawiają sie nowe gatunki i odmiany ryb, opisywane i hodowane potem przez samych forumowiczów, którzy opisuję swoje spostrzeżenia na stronach www.tropheus.com.pl albo w gazetach akwarystycznych.

Tak jak napisał Rufus - "Wedlug mnie forum ma pomagac, doradzac, wzbogacac nasza wiedze i daje mozliwosc do rzeczowych dyskusji na temat akwarystyki, a szegolnie hodowania gatunkow ryb z jeziora Tanganika."

Marekd12 od dawna hoduje ryby ale nie przypominam sobie, by dzielił się swoim doświadczeniem publicznie gdziekolwiek i z kimkolwiek.
Ot, taka specyficzna skromność.

Jestem rozczarowany.

Robert

Autor krasa
Użytkownik
#20 - Posted: 10 Lut 2007 08:34 
Andrzej a ty jak zwykle swoje ;)))

Autor winiar
Użytkownik
#21 - Posted: 10 Lut 2007 08:44 - Edytowany przez: winiar 
marekd12, nie bardzo wiem do czego dążysz i co chcesz osiągnąć? Wg mnie Twoje wypowiedzi to tylko "para w gwizdek" i jątrzenie - przepraszam ale muszę to napisać -> To takie narodowo Polskie - zamiast zrobić coś bobrego to się sprzeczasz. Dzielenie włosa na czworo.

Umowy na całym świecie są tak skonstruowane aby chronić interesy strony, która napisała umowę [przynajmniej ja nie spotkałem się z innym przypadkiem]. Albo je akceptujesz albo nie. To tak samo jak z knajpką w której ludzie palą papierosy - albo dym Ci odpowiada i zostajesz, albo Ci nie odpowieda i wówczas wychodzisz. Nia ma innej opcji. To tak samo jak stwierdzenie "nie można być trochę dziewicą".

Forum jest własnością firmy Tropheus i to Marta i Robert udostępniają nam miejsce do dzielenia się informacjami o naszej pasji. Spostrzeżeniach, radościach, problemach i smutkach tak by inni mogli czerpać wiedzę z zamieszczonych tu informacji, które są naszymi spostrzeżeniami, a nie tylko przeczytamymi gdzieś indziej i powielonymi tu. W ten sposób poszerzamy swoją wiedzę i unikamy problemów naszych i innych.

To co piszesz

Cel forum :)
1.reklama
2.klient
3.pieniądze
4.............
5. rybki :(( na końcu niestety!!!


To chyba jakaś totalna pomyłka. Mylisz forum, gdzie nikt nie dyskutuje o cenach ryb, z działalnościa Tropheus. Czy Marta, bądz Robert piszą w wątkach "Kupujcie nasze ryby"? Nie, bo forum to nie giełda.

Tu ludzie piszą, również mnóstwo osób czyta a nie ujawnia się, bo chcą dowiedzeć się więcej o swoich rybach -> i niech tak zostanie.

Pozdrawiam

Marek

P.S. marekd12 Albo akceptujesz zmiany w regulaminie albo nie - Twoja wola - Ja akceptuję.

P.S.1 Uważam że nie ma sensu dalej ciagnąć tego wątku i prosze admina o jego zamknięcie.

Autor robertk40
Użytkownik
#22 - Posted: 10 Lut 2007 09:37 
Witam zamknijmy temat szkoda czasu

Autor tasma
Użytkownik
#23 - Posted: 10 Lut 2007 09:57 
Panie i Panowie
Krotka pilka. Podoba sie komus nowy regulamin, zostaje. Nie podoba sie. Coz Pan Prezydent Lech jeszcze bedac na stolku w miescie stolecznym raczyl wypowiedziec takie pamietne slowa (pewnie wszyscy wiedza jakie) ...

Autor Malawi
Użytkownik
#24 - Posted: 10 Lut 2007 10:12 
marekd12 jak ci sie nie podoba to nie musisz tu zaglądać.

PS. JA uważam że to najlepsze forum o Tanganice.

Autor marekd12
Użytkownik
#25 - Posted: 10 Lut 2007 10:44 
ja też uważam Malawi-że to najlepsze forum o Tanganice.I nadal chciałbym żeby tak było!...dlatego takie a nie inne moje słowa!

przecież forum,to wymiana wolnych myśli,poglądów,,,więc dlaczego nie moge i ja podyskutować o regulaminie?

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 10 Lut 2007 10:56 
O regulaminie sie nie dyskutuje. Albo sie do niego podporządkowujesz albo nie ;)

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#27 - Posted: 10 Lut 2007 11:17 
Cel forum :)
1.reklama - oczywiście
2.klient jest skutkiem reklamy - oczywiście
3.pieniądze są skutkiem klienta - oczywiście
4. rybki - nie sa na końcu, i powiem dosadnie : tylko idiota tego nie widzi , rybki były na początku , potem był chaos, a potem wszystko nastepne ;-)

wszystkie 4 punkty są równoległe i to jest podstawa dobrego businessu - aby łączyć pasję z interesm


ps. idiototyzm - nie używany obecnie ze względu na negatywne znaczenie w języku potocznym termin medyczny oznaczający niedorozwój umysłowy znacznego stopnia

Autor tasma
Użytkownik
#28 - Posted: 10 Lut 2007 11:25 
To troche jak z abonamentem w TPSA. Zmieniaja regulamin, Ty sie z nim nie zgadzasz, wiec masz mozliwosc rozwiazania umowy (zrezygnowac z uczestnictwa na forum). Chcesz kontynuowac, nie ma problemu, ale na nowych zasadach.
Nie kojarze forum, gdzie administratorzy dyskutowaliby na temat regulaminu z uzytkownikami. Oni ustalaja bo to ICH forum. Nie musza nikogo pytac o zdanie.

Autor krasa
Użytkownik
#29 - Posted: 10 Lut 2007 11:37 
Admin niech zamknie lepiej ten temat bo zaczyna się wyżywanie na gościu, a to nie ma najmniejszego sensu.
marekd12 jeżeli obserwujesz to forum to wiesz, że nie jest to typowe forum akwarystyczne i takie dyskusje zawsze kończą się w jeden sposób. Daj sobie na wstrzymanie.
Radek
Ps. Tooold nazywanie kogoś idiotą czy bezpośrednio czy też nie również jest pogwałceniem regulaminu.

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 10 Lut 2007 11:59 
No to zamykam
Robert

Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum / CZYTAJCIE REGULAMIN FORUM !! SĄ ZMIANY. Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®