Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum /

Xenotilapia ochrogenys mzuri

Autor artkras12379
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Mar 2006 22:01 
WITAM
Mam malutyki problemik. Otóż, jestem posiadaczem (od niedawna) xenotilapi ochrogenys mzuri. Ryby są F1, przyjechały z Niemiec. Problem mam z ich karmieniem.
Troche wprowadzenia.
Akwarium 200 l, filtr zewnętrzny kubełkowy - EHEIM (z grysem dolomitowym) oraz wewnętrzny fluval 4 plus, dno wysypane piaskiem kwarcowym o granulacji 0,2 - 0,8 mm, wystrój stanowi kilka wapieni, temperatura 25,5 stopnia, pH pomiędzy 8,2 - 8,5, oświetlenie 2xT5 (39W AQUASTAR i 24W GROLUX).
No i właśnie to karmienie - ryby są zdrowe (wniosek z ich zachowania), "czeszą" piasek w poszukiwaniu jedzenia, jednak z pobieraniem pokarmu jest tak sobie. Próbowałem podawać: spirulinę forte tropicala, spirulinę OSI (płatki i granulat), serę florę, hikari (granulat), z mrożonek: dafnię, cyklopa, artemię. Przyznam, że najchętniej pobierają artemię i w największych ilościach. Pozostały wymieniony pokarm pobierają bardzo ale to bardzo wybiurczo.
W związku z powyższym miałbym prośbę do forumowiczów, może ktoś z was podpowie lub doradzi z czym jeszcze ewentualnie można by spróbować, może ktoś z was ma pewne doświadczenia z hodowlą tych ryb.
Za wszelkie porady i podpowiedzi z góry wszystkim bardzo dziękuję.
Przy okazji pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Artur.

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Mar 2006 22:04 
Oczywiście, że wybiórczo pisze się przez "ó".

Autor marekdr
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Mar 2006 14:20 
Witaj Arturze!!!

sprobuj z wodzieniem, czarną larwą komara,........tym pokarmom nie oprze sie rzadna rybka........
....nie martw sie..rybki po prostu muszą sie przyzwyczaic! sporadycznie syp zieleninke.......to dobre dla tropheuska, ale dla xeno z pewnoscią nie!!!

serdecznie pozdrawiam
p.s. jaki masz uklad w tych czterech??? masz moze jakies fotki......

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Mar 2006 17:02 
Marku, serdeczne dzięki za podpowiedź. Spróbuję tak jak radzisz.
Jeśli chodzi o twoje pytanie - prawdopodobnie będzie to 2/1. Jedna niestety nie wytrzymała podróży - szkoda bo rybki są rewelacyjne.
Już nie mogę się doczekać uzupełnienia stada.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Artur

Autor marekdr
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Mar 2006 21:15 
hihi widzisz.....mowilem ze pomoze!!!

szkoda:((( ze zostaly tylko 3.............

.............sam powiedz rybeczki są cudne!!!

napisz mi na maila albo sms jak byly pakowane i ile bylo w worku......
...........troszke dziwne ze padla!

serdecznie pozdrawiam
marek

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Mar 2006 23:03 
Witam!!!
Arturo nawiązując do tego co napisał Marek moje xeny i bento za samym komarem nie przepadają. Mam wrażenie że przeszkadzaja im te twarde "główki", ale po zmieszaniu z innym pokarmem mrożonym jedzą je. Dziwne ale tak jest. Napisz jak będa jadły jaja krabów.
Pozdrawiam Leszek
ps. Marku młode xeny mpimbwe rosna bardzo szybko, aby nie zapeszyc. Od wczoraj moge juz obserwować larwy w pyszczku u samicy xeny ochrogenys ndole. Wykluły sie po 5-6 dniach. Wykluwały sie stopniowo. Z czasem przybywało par oczu. O petro na oddzielnym temacie.

Autor marekdr
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Mar 2006 23:22 
super leszku.........
no u mnie kasangi wreszcie zaczely.......no i lupoty....
......hmmm petro tez...to kwestia kilku dni!!!!
pozdrowionka
p.s. dzieki za mpimbwe....juz szykije im baniaczek.....beda plywaly z enantiopusami sp.kilesa i cyprichromisami jumbo kitumba.......

Autor artkras12379
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Mar 2006 13:44 
WITAM
Troche mnie nie było, sorry.
Markowi podziękowałem od ręki SMS-em, dlatego zrobie to również na forum.
Otóż okoazało się, że larwy komarów jedzą bardzo pięknie (dlaczego wcześniej na to nie wpadłem, nie wiem, a larwy w zamrażarce sobie leżały). Jeszcze raz Marku wielkie dzięki:-)))
Odnośnie pakowania - odezwę się.
Leszku, z jajami krabów jest tak sobie, zdecydowanie najchętniej pobierają komara i artemię.
Pozdrawiam serdecznie
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Mar 2006 14:11 
.......no i lupoty....
Witam,
W koncu bratnia dusza!! Moje "czerwonce" tez pieknie inkubuja - az sie poczatkowo martwilem, co im jest, ze nie za bardzo biora sie za jedzenie - a tu piekne "wole" im wyrosly, chowaja sie po katach i tylko czasami lapna przelatujacy kasek.
Jaki masz zestaw lupot? U mnie plywa 6 samic z odlowu i jeden samiec f1 oraz cztery 3 cm maluchy z pierwszego tarla (juz lapia kolorek).
Pzdr.
Fazi64

Autor marekdr
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Mar 2006 19:48 
Witaj!!!
hmmm ja mam ukladzik 3/15 wf- zostały odlowione przez african diving- certyfikat....... moje fotki sa tutaj w galerii.przez pomylke zostaly nazwane lunangwa...ale to nie jest lunangwa. !!!! w dokumentach widnieje nazwa lupota purple collar

maluszki mam czesto!!!! no i z tego co wiem f1 po moich są cudne....zresztą zapytaj leszka łątki....

serdecznie pozdrawiam

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 20 Mar 2006 21:16 
Marku

To nie jest pomyłka, to Diving podał Ci nazwy handlowe. To jest Lunangwa South, najciekawsza ich odmiana. Tylko Daving je odławiał.

Marta

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 20 Mar 2006 21:18 - Edytowany przez: admin 
Zwykłą lupotę ma właśnie Fazi. Wszytkie te odmiany występują bardzo blisko siebie. Najbardziej na północ wysunięta jest Lunangwa South, o takim właśnie charakterystycznym silnym czerwonym zabarwieniu tułowia w postaci nieregularnych plam. Lupota ma tylko mniej lub bardziej zaznaczona plamę tuz za pokrywami skrzelowymi.

Marta

Autor marekdr
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Mar 2006 22:33 
Witaj Marto!

serdeczne dzieki za informacje!!!! ......tylko wiesz w tym stadzie nie wszystkie rybki sa tak samo intensywnie czerwone...jest rowniez kilka podobnych do zwyklej lupoty!!! pochodzą z jednej dostawy...i byly w jedym kartonie!

pozdrawiam
gdzie moge znalezc info na temat lunangwy south...schupke????
marek

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 21 Mar 2006 06:40 - Edytowany przez: admin 
gdzie moge znalezc info na temat lunangwy south...schupke????

Niestety chyba tylko tam sa dokładne opisy wszyskich ( lunangwa south, lunangwa i lupota). Zreszta jest tak równiez zaznaczone, ze tylko AD je odławiał.
Na zdjęciach o ile pamietam na stronie AD też były - niestety już nie działa ta strona

A tutaj mozna zobaczyc je pod nazwą T. Muzumba http://www.russutslersfish.com/tropheus_gallery.ht ml

Mętlik jest ogromny, przez używanie przez różne firmy nazw handlowych, często różnych.


Moze zrób jeszcze nieco zdjęć, wprowadzimy je do galeriii, ryba jest naprawdę piękna.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 21 Mar 2006 11:59 
Witam!!!
Ja również kiedyś dotarłem do podobnego opisu, przedstawienia odmiany co Marta opisala wcześniej.
Jeżeli chodzi o maluszki Lunagwy/Lupoty :-) to przy wielkości ok. 5 cm niektóre już maja kolory rodziców. Są piekne!!! Duża czerwona plama za skrzelami i powoli rozmywajaca sie na ciemnym tułowiu. Podobne do tych na zdjeciu co są w galerii zrobione przez Marka.
Leszek
ps. kurcze Arturo a u mnie Xeny nie chcą jeść samego komara, wypluwają. Dobrze że juz ich dieta wzbogaciła sie o kolejny skladnik

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 21 Mar 2006 12:33 - Edytowany przez: fazi64 
Zwykłą lupotę ma właśnie Fazi
Witam,
Jesli to jest t y l k o zwykla lupota, to rzeczywiscie Lunangwa musi byc prze, prze, przepiekna ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 21 Mar 2006 13:24 
To jst po prostu T. sp. Lupota - bez dodatków

Marek na inny wariant

Marta

Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum / Xenotilapia ochrogenys mzuri Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®