Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum /

budowa duzych zbiornikow

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#31 - Posted: 10 Paź 2006 11:12 
Waldek frankiewicz TheWald 506254201
powodzenia w baniaczku i podawaj szczegóły jak Ci budowa idzie
JAcek

Autor slawny1
Anonimowy
#32 - Posted: 10 Paź 2006 11:38 
DZIEKI ZA SZYBKI KONTAKT wieczorem bede dzwonil.slawek

Autor Anonim
Anonimowy
#33 - Posted: 11 Paź 2006 12:50 
Czekamy za szyba -dno boki i wzmocnienia robimy z dwudziestki.SLAWEK

Autor Vepsik
Użytkownik
#34 - Posted: 11 Paź 2006 16:58 
A może dość droga ale chyba wytrzymała antywłamaniówka P4 ? Tylko wtedy to już jest wszystko na wymiar robione.

Autor tasma
Użytkownik
#35 - Posted: 11 Paź 2006 18:03 
P4 podobnie jak P2 sie nie nadaje. Ma mniejsza wytrzymalosc niz szyba 6mm !

Autor tasma
Użytkownik
#36 - Posted: 12 Paź 2006 13:44 
Apropos szkla bialego. Oczywiscie jest cos takiego. Glowne zastosowanie to butiki w centrach handlowych, gdzie szklo ma ponad 20 cm grubosci i widac zielona poswiate. Pytalem o 12-tke, tutaj doplata wynosi okolo 50 zl do m2 wiec nie tak duzo.
Jeszcze ciekawostka. Z glupia zapytalem czy nie mozna by bylo bocznych scianek sciac po katem 45 stopni. Zmienia sie wtedy powierzchnia klejenia (wzrasta razy pierwiastek z dwoch). O dziwo nie jest to zaden problem. Takie sciecie kosztuje okolo 20 zl/mb. Nie wiem co na to TheWald, ktory bedzie mi kleil moja tysiaczke, ale mi sie pomysk bardzo podoba.

Autor Anonim
Anonimowy
#37 - Posted: 12 Paź 2006 21:52 
Calkiem fajny pomysl ze scieciem bocznych scianek.Jak spytalismy sie o 19 hartowana cena powalila-470 zl za metr i do tego trzeba czekac,robimy wiec z19 niehartowanej.SLAWEK[nie moge sie zalogowac]

Autor danlack
Użytkownik
#38 - Posted: 13 Paź 2006 00:38 
Przemku,
Czy to +50 pln/metro dotyczy szkla o nazwie OptiWhite ? Czy jakiegos innego szkla bialego ?

Bogdan

ps. na zbiornach z 8-10 mm tez widac roznice i nie jest ona trudna do zauwzenia.

Autor tasma
Użytkownik
#39 - Posted: 13 Paź 2006 07:31 
Cena dotyczy szkla Planilux Diamond produkowanego przez hute Saint-Gobain.

Co do powyzszej opinii, nie jest moja, a pochodzi od handlowca, ktory obsluguje moja firme. Poprosilem o probki 12 mm. Jak dotrze opisze (tym razem) wlasna opinie.

Pozdrawiam
Przemek

Autor sroczka
Użytkownik
#40 - Posted: 19 Mar 2008 07:33 
mam pytani jakiego skła użyć do zrobienia 300L akwarium i czym je skleić pozdrawiam wszystkich i prosze o pomoc sroczka-dan@tlen.pl

Autor duch
Użytkownik
#41 - Posted: 19 Mar 2008 09:06 
mam pytani jakiego skła użyć do zrobienia 300L akwarium i czym je skleić pozdrawiam wszystkich i prosze o pomoc sroczka-dan@tlen.pl
Witaj na forum.Szkło float 8mm będzie oki:).Odnoszę wrażenie,żę w planach masz samodzielne wykonanie zbiornika???Dobrze to odebrałem?
Jeżeli tak to czy masz w tym temacie odpowiednią wiedzę?Proponuję oddać sprawę w ręce fachowca:).300 litrów to nie taka mała kałuża:)
Pozdrawiam,Andrzej

Autor rambowskixx
Użytkownik
#42 - Posted: 19 Mar 2008 09:46 
Jeżeli tak to czy masz w tym temacie odpowiednią wiedzę?Proponuję oddać sprawę w ręce fachowca:).300 litrów to nie taka mała kałuża:)

Sklejenie zbiornika to nie jest aż taka filozofia i wystarczy nieco pojęcia oraz dokładności żeby baniaczek stanął. U mnie kilka dni temu rozkleiło się szkiełko i to niestety jedno z nielicznych, które kiedyś kupiłem. Klejąc sami zrobimy to dokładnie ale fakt jest taki że pierwsze próby mogą wyglądać nie do końca tak jak byśmy to sobie wymarzyli.

czym je skleić

Na allegro masz silikon w różnych kolorach w dużych tubach.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor duch
Użytkownik
#43 - Posted: 19 Mar 2008 09:57 
Sklejenie zbiornika to nie jest aż taka filozofia -masz rację Łukasz,ale jeżeli ktoś się pyta czym się klei zbiorniki:) to nie proponuję aby sam się podejmował klejenia:):):)
Andrzej

Autor rambowskixx
Użytkownik
#44 - Posted: 19 Mar 2008 10:02 
Najlepiej jak sroczka napisze jakie ma pojęcie w tym temacie bo jak zerowe to faktycznie może mieć małe problemy;-) ale do odważnych świat należy.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor w
Anonimowy
#45 - Posted: 3 Sier 2012 15:54 
Szkło klejone i hartowane wykonuje się dla dużych akwari.Czym więcej warstw tym lepiej.Szkło hartowane jak pęknie to rozsypuje sie na małe kawałki i cała woda wypływa.Kleiłem szyby do akwari 6x12 mm.Jak jedna się stłucze to 5/6 grubości szkła przenosi obciążenie/83 procent/.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum Forum Tropheus Tanganika / Uwagi Dotyczące Funkcjonowania Forum / budowa duzych zbiornikow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®