Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheus Dubois

Autor mk5michal
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Lis 2006 08:25 
Od 2 tygodni mam stado doroslych Dubois. Mieszkaja w 240 litrowym akwarium. Pobieraja pokarm, sa ruchliwe. Jest ich 14 sztuk.
Tylko mam jeden problem caly czas sie miedzu soba przepychaja, keden nawet na boku nie ma usek - wynik walk.
To jest uklad 5 samcow reszta samic.
Czy to normalne ze te ryby caly czas tak walcza, jesli to jest nienormalne zachowanie to prosze o rady zeby to zmienic.
Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Lis 2006 08:44 
Jak duze są Twoje dorosłe duboisi, co to za pokolenie i ...jak duzo masz kryjówek?

Marta

Autor mk5michal
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lis 2006 08:54 
Maja od 8 cm do 12 - 13 cm. Pokolenie mieszane, napewno zadna ryba nie jest z odlowu. 4 sztuki to f1. Jesli chodzi o kryjowki to 3 skupiska skal, tak poukladane zeby mogly wplywac ryby. Skaly te tworza groty.
Ryby zadko wplywaja do grot, raczej plywaja w toni po srodku akwarium i czekaja tylko na pokarm.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 17 Lis 2006 08:58 
Po pierwsze wg mnie masz dla nich zbyt mały zbiornik - duboisi to ryby o sporej agresji - nie zapomnijmy, ze są spokrewnione bezpośrednio z Simochromisami i Petrochromisami polyodon.

Po drugie masz zbyt duzo grot. Tworzone są w ten sposób terytoria i walki o nie.

Marta

Autor mk5michal
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lis 2006 09:07 
Czyli zeby zmniejszyc agresie nalezy usunac czesc grot, zostawic np tylko jedna.
Jakie odmiany trzymac najlepiej w 240 litrach.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 17 Lis 2006 09:18 
Mozesz spróbowac usunać wszsytkie groty, zostawić ewentualnie płaski jeden kamień.

Jakie odmiany? Ciagle mówimy, że 240l jest ekstremalnym minimum dla trofeusów, ale nikt albo niewielu bardziej doświadczonych w hodowli tych ryb, nam wierzy. Dla mnie duboisi zupełnie nie nadają się do takiego zbiornika. Moze gdyby byłyby wychowywane w nicm od małego - tworzyłyby zgrane stado. W takim wypadku jak Twój jesteś, wg mnie, skazany na problemy z ich agresją.

Inne odmiany - może być podobnie. Ale możesz popróbować inne z grupy kolorowych.

Marta

Autor mk5michal
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Lis 2006 15:05 
Czy te ryby moga sobie zrobic powazna krzywde jak beda tak walczyc ?

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Lis 2006 15:10 
Witam,
Czy to jest Twoje pierwsze doswiadczenia z Tanganika?
Czy przed zarybieniem trofeusami 240l przeszukales informacje (net, literatura, doswiadczeni hodowcy) na temat biotopu, zachowania ryb, ich preferencji pokarmowych, wymagan dotyczacych parametrow wody, niezbednych tym rybom itd.?
Jesli nie - musisz to szybko nadrobic, bo mozesz szybko stracic (odpukac) nawet cala obsade.
Pzdr.
Fazi64

Autor mk5michal
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Lis 2006 15:45 
W tematyce Tanganiki obcuje juz pol roku. czytam na bierzaco posty ba tym forum. Wiem ze 240 to minimum. z zasady wole dmuchac na zimne i jak widze cos niepokojacego wsrod moich rybek to staram zaczerpnac rad osob ktore maja wieksze doswiadczenie niz ja.
Dziekuje wszystkim za pomoc i zaintersowanie.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheus Dubois Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®