Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

trofeus lufubu

Autor Radek
Anonimowy
#1 - Posted: 17 Lis 2006 21:27 
Witam! Od tygodnia mam 11 trofeusow lufubu ale one strasznie sie chowaja i ich wcale nie widac kiedy sie zaaklimatyzuja?Z innym akwarium nie mialem takich problemow.

Autor Alex
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Lis 2006 22:00 
Witam
Przede wszystkim daj rybkom troche czasu.Całe otoczenie jest dla nich nowe i dlatego ryby wykazuja takie zachowanie.Moje trofcie rowniez potrzebowały troche czasu aby sie zaaklimatyzowac.Nie wykonuj zadnych wiekszych prac w akwarium na razie,ogranicz sie jedynie do podmian wody.Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lis 2006 22:02 
Napisz cos wiecej o tych Lufubu i Twoim akwarium. Za malo informacji. Przyczyn nadmiernej plochliwosci ryb moze byc kilka.

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lis 2006 22:41 
Zwróć uwage na takie rzeczy czy akwarium nie jest ustawione w miejscu gdzie czesto przechodza domownicy,czy ryby chetnie jedza,jakiej wielkosci jest akwa.Napisz cos wiecej

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lis 2006 22:44 
Pamietaj rowniez o tym ze nadmierna plochliwosc to stres dla ryb. Jezeli taki stan bedzie trwal dluzej moze to doprowadzic do pogorszenia sie kondycji ryb, a w konsekwencji zwiekszy sie ryzyko zachorowania ryb na niektore choroby.
Za malo podajesz informacji.

Autor worton
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Lis 2006 23:21 
temat jest w nieodpowiednim dziale.

Pozdrawiam.

Autor Radek
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Lis 2006 18:30 
witam wszystkich akwarium 240 L 11 trofeusow lufubu F1 PH 8,5 temperatura 27" filtr wewnetrzny fluval 4 i kubelek 204 wystroj same otoczaki na dnie zwirek kwarcowy,oswietlenia jeszcze nie zapalilem bo nie chce ich stresowac pali sie tylko zarowka energooszczedna 25 W(100W).Trofeusy mam od 3 lat i nie mialem takiego czegos zeby az tak sie chowaly.

Autor Radek
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Lis 2006 18:32 
Przy akwarium nie ma zadnego nadmiernego ruchu stoi w malo uczeszczanym pokoju.

Autor JGr
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Lis 2006 20:42 
Ze 2 lata temu miałem taki przypadek - młode trofeusy dubois bez żadnego widocznego powodu stały się płochliwe jakby zobaczyły diabła. Przyczyną okazał się nagły skok azotu w przygotowanym dla nich akwarium. Sprawdzałeś dokładnie wodę?

Jarek

Autor Radek
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Lis 2006 21:55 
Witam! parametrow wody nie sprawdzalem ale podmienilem na swieza ok 20% i juz jest lepiej zaczely plywac chowaja sie tylko jak ktos podchodzi dodalem aqautanu.Akwarium bylo dopiero niedawno zalozone wiec wszystko bylo swieze a wode wlalem pol na pol swieza i z innego akwarium z trofciami.Dziekuje za pomoc w koncu patrze jakie sa piekne choc jeszcze nie do konca maja swoje kolory ale to kwestia czasu.

Autor JGr
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Lis 2006 22:10 
a wode wlalem pol na pol swieza i z innego akwarium z trofciami.

Ja też tak wtedy zrobiłem (to normalne postępowanie), a jednak... świeże zbiorniki bywają zaskakujące i przy nich naprawdę przydają się testy wody. Nie zawsze wszystko udaje się opanować na czuja.

No, ale skoro wszystko dobrze... powodzenia!!

Jarek

Autor Radek
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Lis 2006 22:37 
PH wody podnioslem troche dodaniem sody a w akwarium i filtrze nie mam zadnych wapieni tylko otoczaki zeby podtrzymac tePH to chyba musze wlozyc cos do filtra?moze grys koralowy ale ile na 240 L?Bo do akwarium nie chce zadnych wapieni chce zeby wygladalo troche inaczej niz te drugie (375 L z wapieniem i piaskowcami).

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Lis 2006 08:13 
Przy akwarium nie ma zadnego nadmiernego ruchu stoi w malo uczeszczanym pokoju.

no cóż ryby mogą byc przyzwyczajone do nieobecności człowieka i dlatego tak reagują , np. hodowane w piwnicy

Autor Radek
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Lis 2006 10:47 
nie rybki byly wrecz przeciwnie hodowane w bordzo ruchliwym miejscu w glownym pokoju przy samych drzwiach,dziekuje za pomoc juz sie przyzwyczajaja i coraz czesciej wyplywaja.

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Lis 2006 11:55 
Uzyles formy preszlej "hodowane byly w bardzo ruchliwym miejscu.....", kilka postow wyzej napiales "....Przy akwarium nie ma zadnego nadmiernego ruchu stoi w malo uczeszczanym pokoju".

Moim zdaniem tooold napisal sluszna uwage, to moze byc przyczyma nadmiernej plochliwosci ryb.

Dobrze ze teraz ryby staja sie juz spokojniejsze.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / trofeus lufubu Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®