Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

brak tarła

Autor darecki84
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Lis 2006 18:23 
Witam mam pytanko od jakiś 2 miesiecy trofcie przestały nosić a wycierał się i to bardzo często są zaloty ale nic z tego ?? temp wody to 26-28 czemu tak jest :(

Autor drwie
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Lis 2006 19:40 
Witam,
sprawdy i podaj wszystkie parametry wody. Znajomosc paramtrow wody moze rozwiazac twoje wszystkie problemy.
Pozdrawiam
przemek

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Lis 2006 09:28 
Czasami ryby "pałzują" żeby sie zregenerować ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 20 Lis 2006 09:33 
Przerwa wynikać moze również z "zaniedbania" zbiornika. Przecież w innych postach jest napisane, że woda jest brzydka, żółta itp. Wg mnie filtracja chyba nie jest najlepsza, chodzi mi o gabki i w tym problem. Ponadto jedzenie jest mało urozmaicone. To wszystko razem może się nakładać i....brak tarła gotowy.

Marta

Autor darecki84
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Lis 2006 13:36 
badałem parametry testami sery i ph 7-7.5 a no3 było żółte wynikło ze 0 niewiem morze żle coś zrobiłem ale tak wyszło pokarm kupiłem hikari i tetre phyl a witaminy mam na próbe aquabiowit czytałem o karmieniu 3 razy dziennie ale moje trofcie maje takie troche wklęsłe brzuszki i myśle że są bardzo głodne jak podchodze to wszystkie zaraz są a jak daje jedzenie to aż wyskoczyć chcą chciałbym jak najlepiej dla nich ale boje sie że im zaszkodze :(

Autor darecki84
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Lis 2006 13:43 
a wracajac do filtracji to mam 375l filtr zew.fluval 405 w nim gąbki i te rorki co były orginalnie i żwirek amonowy a w wewn aqua szut i tam są gabki i też te rurki porowate mam jeszcze zwirek koralowy ale nie jest włozony morze coś musze dołożyc albo zmienic ?

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Lis 2006 13:47 
Proponuje ponownie zmierzyc parametry wody.
No3= 0 ?
pH = 7 lub 7,5? ten odczymn nie jest korzystny dla Tanganiki

Na pewno cos jest z woda jezeli takie cuda wychodza.

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Lis 2006 13:50 
Poza tym te zapadnięte brzuchy to zły znak!

Albo ryby są niedokarmione albo zarobaczone??? No3 na pozomie 0 to niemozliwe. Chyba że nie ma tam żadnej biologii. A woda tylko z osmozy ;)

Marcin.T <')))><

Autor darecki84
Użytkownik
#9 - Posted: 21 Lis 2006 23:11 
badałem tak jak było w instrukcji 20ml wody potem 6 kropel odczynnika 1 potem 1 łyżeczka togo proszku mieszać 15 sekund potem 6 kropel doczynnika nr 3 i po chwili test no3 gotowy kolor żółty a ph taksamo jasny kolor zielony był prawie taki jak 7 może ktoś ma inny sposób żeby to zmierzyć ?

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Lis 2006 23:20 
Witam,
Jakiej firmy masz te testy? Jaki jest ich termin waznosci?
Kolor nalezy porownywac po ok. 20 minutach (ZOOLEK), a nie po chwili.
I lejesz do probki 5 ml, a nie 20 ml badanej wody (ZOOLEK).
Pzdr.
Fazi64

Autor darecki84
Użytkownik
#11 - Posted: 21 Lis 2006 23:56 
sery a termin jest dobry bo dziś specjalnie kupiłem

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 22 Lis 2006 05:37 
po chwili test no3 gotowy kolor żółty

No to masz chyba niezły problem - No3=0 jest nierealne!

Marta

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Lis 2006 07:28 
Wartość pH nie powinna spadac poniżej 7,5 to tez moze mieć wpływ na twoje ryby. Powiedz jakie masz kamienie w akwarium. To dziwne że masz takie niskie pH ????? Zazwyczaj w kranie jest ponad 7,5. Napisz nam więcej o Twoim akwarium.

Jakie podłoże; jakie kamienie; jak przygotowujesz wode do podmian; jakiem masz No2 ? Czy filtry pracujacałą dobe?

Marcin.T <')))><

Autor darecki84
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Lis 2006 12:01 
mam piasek filtry chodzą cały czas po podmianie wody dodaje aquasafe a kamienie takie żółte moge wysłąć fotki mojego baniaczka

Autor darecki84
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Lis 2006 12:07 
a co do no3 to moze być 1,2,3na tescie kolary sa 0 zółty 5 pomarańczowy 10jasno czerwony 20 czerwony tak ze na moje oko to napewno nie było 5 a niema takich pośrednich albo 0 albo 5

Autor timus
Użytkownik
#16 - Posted: 22 Lis 2006 12:08 
Najprawdopodobniej masz piaskowce które sa obojętne. Postaraj sie o jakies wapienie. Poza tym podaj nam jeszcze No2 i jesli możesz kup test na No3 firmy JBL sa dobre. Bądż pożycz od jakiegoś kolegi inny dla porównania wyników. Mierzyłeś parametry wody w kranie? Czy zawsze miałeś takie parametry u siebie?

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Lis 2006 13:03 
Ja jednak skupilbym sie na No3. Uwazam za akwarium nie jest stabilne pod wzgledem bilogicznym.
Od kiedy masz wlozony zwirek amonowy? On jest skuteczny lae przez okreslony czas. Im akwarium berdziej zapuszczone to jego czas sie skraca. Wyciagnij ten zwirek amonowy i wloz na jego miejsce koral o odpowiedniej granulacji (od 1 do 3 cm).
Jakie masz podloze i jak o ie dbasz?

Autor darecki84
Użytkownik
#18 - Posted: 22 Lis 2006 23:45 
zwirek amonowy mam od 1,5 miesiąca a podłoze to piasek czyszcze go przy karzdej podmianie wody a co do testów to niemam nikogo kto posiadał by wogóle jakieś karzdy ma mieczyki i inne drobne rybki a

Autor rufus1
Użytkownik
#19 - Posted: 22 Lis 2006 23:52 
Jezeli masz piasek to odchody powinny byc zbierane przez filtry. Mysle ze robisz swoim rybom niepotrzebny stres z czyszczeniem dna.
Inaczej przedstawia sie sytuacja jezeli chodzi o zwirek.
Ten żwirek amonowy ja bym wymienil na koral.

Majac mieczyki i inne drobne rybki uwazam ze rownioez powinno sie posiadac testy.

Autor darecki84
Użytkownik
#20 - Posted: 23 Lis 2006 00:02 
hmm takiej siły to moje filtry nie majż zeby sciagły odchody ze piasku

Autor drwie
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Lis 2006 00:07 
Witam,
a jaka masz moc filtra?
Bo jesli jest to pompa to bez problemu.
Pozdrawiam
przemek

Autor darecki84
Użytkownik
#22 - Posted: 23 Lis 2006 00:10 
zewn fluval 405 a wewn aquaszut ten największy

Autor drwie
Użytkownik
#23 - Posted: 23 Lis 2006 00:17 
nie znam sie na aquaszutach. a jaka ma moc i jaka przeplywowosc?
Ja w swoim zbiorniku z tropheusami mam dwa kubelki i pompe o wydajnosci 1400l/h z duzym wkladem gabkowym i jest elegancko.
pzdr przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#24 - Posted: 23 Lis 2006 00:24 
Kwestia jest tez jak sa te filtry umieszczone w akwarium. Gdzie sa wlaty i wylot. Ile jest kamieni na dnie, to wszytsko moze zaburzyc normalny obieg w akwarium.

Autor drwie
Użytkownik
#25 - Posted: 23 Lis 2006 00:31 
Witam,
zgadzam sie w 100% , ja zmienilem sterte wapieni na otoczaki i to dosyc spore. obieg w zbiorniku jest o wiele lepszy. Rozlozenie wlotow od kubelkow wyglada nastepujaco:
po jednej stornie jeden wlot po drugiej tam gdzie o mniejszej mocy kubelek jest pompa. Jak dla mnie to jest ok. Wyloty proporcjonalnie do mocy tak samo. Co o tym myslisz Leszku?
pzdr
przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#26 - Posted: 23 Lis 2006 00:42 
Wiadomo wszystko nalezy ustawic doswiadczalnie. Jezeli odchody nie zalegaja dluzej na dnie to wszystko gra :-) i o to chodzi. Wazne jest rowniez zrownowazenie sily wody wylatujacej z filtra. wydaje mi sie ze u ciebuie jest w porzadku. Zbyt silny wylot wody z jednej strony moze spowodować ustawianie sie ryb "pod prąd" w akwarium i jednoczesnie zaburzy obieg wody w akwarium.
Dobrze jest ustawiac wlot i wylot filtra na przeciwleglych sciankach po przekatnej. Ew. tak kombinować moca i ustawieniem filtra aby odchody i inne zanieczyszczenia powoli byly sciagane do filtra.
Leszek

Autor darecki84
Użytkownik
#27 - Posted: 23 Lis 2006 13:12 
wewn ma 1000 l/h a zewn ma 1300l/h zewnętrzny ma wciag w rogu na bocznej sciance a odplyw jest na tylnej sciance skierowany w prawo jest to puszczone przez deszczownice ze starogo fluvala nastempnie wewnętrzny jest w prawym rogu na bocznej sciance i skiepewany strumień jest na przednią sciane tak uwazałem ze jest dobrze i woda ma obieg tzn opływa cały baniaczek płynie tylną scianą z zewnetrznego dochodzi do wewnetrznego i od niego leci spowrotem do zewnętrznego jak naucze sie wkleić zdjęcie to zobaczycie co i jak

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / brak tarła Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®