Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Bemba,Moliro można więcej?

Autor Alex
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lis 2006 13:12 
Witam
Jak wiecie niedawno stałem się posiadaczem 375 l standard 150x50x50.W tej chwili pływa w nim 11 bemb i 11 moliro.Moje pytanie dotyczy tego czy można wpuścić tam jeszcze około 10-ciu ryb,przykładowo będą to Mpimbwe lub Ujiji.Wiem ze trofeusy czuja się najlepiej w dużych gromadach swojej odmiany ale będzie tam wtedy około 30-tu ryb co wydaje mi się na takie akwarium nie jest przesadą.Co o tym sądzicie?

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lis 2006 14:02 
Lepiej powiększ te dwa stada o 5 ryb niz dokładaj trzecia odmiane.

Marcin.T <')))><

Autor Alex
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Lis 2006 14:29 
Wydaje mi sie ze dołożenie teraz innych Bemb byłoby nie na miejscu.Te ktore posiadam sa juz duże a nowe osobniki mogłyby zmienic ich zachowanie.3 odmiany na 375 litrów to faktycznie duzo ale mysle ze sprobuje.Moliro sa jeszcze bardzo małe i gdy bedzie cos nie w porzadku bede miał czas zeby zareagowac.Osobniki z 3eciej odmiany rowniez bedą bardzo młode.Ewentualnie pokusze sie o jeszcze 10 Moliro,wiem ze to lepsze rozwiazanie ale wszystko jest jeszcze w sferze rozwazan.Pozdrawiam

Autor jacekkudla
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Lis 2006 14:41 
Zrobisz co będziesz uważał, natomiast podpowiedź jest słuszna co do zasady a nie co do Twojej decyzji - bo ta jest Twoja:)

Tropheusom w kupie raźniej jakoś:)

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Lis 2006 14:47 
Dla tego do dorosłych ryb lepiej dopuszczać młode (tej samej odmiany)

Ale co zrobisz to już ...

Marcin.T <')))><

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Lis 2006 21:24 
Wiem ze trofeusy czuja się najlepiej w dużych gromadach swojej odmiany

Sam sobie odpowiedziałeś.

Mnie (i nie tylko mnie) w trofeusach pociąga ich wyląd i - przede wszystkim - bogactwo zachowań stadnych.
Niektóre z tych zachowań, np. związane z rozrodem, aby były prawidłowe, możliwe są w obrębie jednej odmiany, dlatego stadem nazywamy grupę ryb jednej odmiany właśnie. W przypadku rodzaju Tropheus stado liczące 10 osobników... cóż...

Wydaje mi sie ze dołożenie teraz innych Bemb byłoby nie na miejscu.

A to dlaczego?
Wprowadzanie młodych ryb jest dużo bezpieczniejsze niż łączenie dorosłych - jak wspomniał Marcin. Poza tym wprowadzasz - jak to się mówi - "świeżą krew" do stada, co być może nie pozostanie bez wpływu (pozytywnego) na przyszłe pokolenia. Nie widzę tu żadnych przeciwskazań.

Jarek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Bemba,Moliro można więcej? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®