Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Mój jeden z wielu T. Mboko

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor luki17
Użytkownik
#61 - Posted: 23 Lis 2006 23:15 
U mnie jedzą raz w tygodniu

Autor drwie
Użytkownik
#62 - Posted: 23 Lis 2006 23:19 
Jednak frontosom to nie szkodzi (produkty podane przezmnie wyzje zastepuaj mu naturlana djete, oczywiscie u mnie nie konczy sie ona tylko na ochotce wodzeniu...) Jednak trofciom szkodzi.
Ale po co mamy sie tu klucic, jest to Twoja sprawa jak je karmisz!

Autor rufus1
Użytkownik
#63 - Posted: 23 Lis 2006 23:23 
Ja tylko w kwestii uzupełnienia jezeli chodzi o roslinnosć w Tanganice:

glebokosc od 6 do 8 m - wystepowanie 6 - 8 m : Najas marina spp armata, Potamogeton schweinfurthii, Myriophphyllum spicatum.

Od 8 metrow wystepuje fitoplankton.

Na jakiej głebokosci zyje C. frontosa?

Autor Kris22
Użytkownik
#64 - Posted: 23 Lis 2006 23:25 
W glonach znajduja sie drobne skorupiaki i plankton,pokarmy nie roslinne im nie zaszkodza,a co do miesozercow w swoich zbiornikach zauwazzlem wielka ruznice w ubarwieniu po podawaniu pokarmu roslinnego.Rufus cztales moze ostatni numer naszego akwarium jest opis jak zrobic fruti di mare ze szpinakiem.Ja karmie tym juz odawna,przepis mnialem jeszcze z pierwszych numerow naszego akwrium tych malych ogulnie pokarm polecam bardzo

Autor luki17
Użytkownik
#65 - Posted: 23 Lis 2006 23:26 
drwie nie chce się z nikim kłócić. Dokładnie każdy karmi na swój sposób. Raz w tygodniu ochotka im nie zaszkodzi. Dwa lata tak karmię moje rybki i wszystko jest ok. Obecnie mam 15 malutkich trofci w sobotę opuściły matczyny pyszczek:)

Autor drwie
Użytkownik
#66 - Posted: 23 Lis 2006 23:28 
"troszeczke" glebiej;)
Srednia glebokosc to 20m, ale to raczej jak wspomnial Konings: "mozna natkac sie"

Autor rufus1
Użytkownik
#67 - Posted: 23 Lis 2006 23:39 
Kris22 napisał:
"....W glonach znajduja sie drobne skorupiaki i plankton".

Bardzo wazna informacja dla milosnikow trofeusów.
Jak ja lubie takie tematy o bezkregowcach. Skorupiaki i to jest bardzo wazne ktore zreszta wchodza w sklad zooplanktonu.

Co do tego pokarmu fruti di mare. Artykułu nie czytałem. Ale powiem w ciemno. Zapewne jest tam szpinak i krewetki.
Jak myslisz dlaczego sa tam krewetki, a nie jak piszecie wyzej ochotka, wodzień?

Autor drwie
Użytkownik
#68 - Posted: 23 Lis 2006 23:41 
o wlasnie....
Leszku swietne pytanie:)

Autor drwie
Użytkownik
#69 - Posted: 23 Lis 2006 23:43 
na jelita jakie ma tropheus, taka ochotka to granat a nawet bomba

Autor rufus1
Użytkownik
#70 - Posted: 23 Lis 2006 23:44 
drwie ale o czym piszesz "troszeczke glebiej"?
bo ja nie o C. frontosie, ona na pewno zyje duzo glebiej. Ja napisalem o roslinnosci. Zwiazak oczywisty miedzy pokarmem a glebokoscia wystepowania gatunku (C. frontosa). Tam gdzie zyje C. frontosa nie ma roślin, czyli min. glonów. To ze czasami dostaje w akwarium cos zielonego to jej nie zaszkodzi, ale na pewno sa to inne proporcje w podawaniu tej zieleniny niz np. u trofeusa. Ta zielenina u frontosy spelnia inna role niz np. u trofeusa

Autor rufus1
Użytkownik
#71 - Posted: 23 Lis 2006 23:47 
Nadrobie zaleglosci i artykul przeczytam jutro :-).

Z tego co pamietam jest tam tez artykul Marcina o ciekawm spojrzeniu na Tanganikę, tak mi wspomniano.

Autor drwie
Użytkownik
#72 - Posted: 23 Lis 2006 23:50 
Moze rozbierznosc postow troche zamotala to wszystko.
Tak jak napisalem wyzej tez podaje dla frontos zieleninke ale bardzo zadko (traktuje to raczej jako przeczyszczenie przewodu pokarmowego)
Wlasnie chodzilo mi o to ze glebokosc bardzo rozni te oba gatunki i nie mozna mowic ze Tropheusy i frontosy zyja w jedny jeziorze. Mysle ze one nawet sie nigdy nie widzialy w naturze.
I

Autor drwie
Użytkownik
#73 - Posted: 23 Lis 2006 23:52 
Oj i znowu zamotalem.
One zyja w jednym jeziorze, ale nie na tych samych glebokosciach.

Autor rufus1
Użytkownik
#74 - Posted: 23 Lis 2006 23:53 
Patrzac na fronose i trofeusa to wydaje mi sie ze ta pierwsza zle by sie czula wsrod licznej grupy smigajacych trofeusow wokol skal porosnietych glonami i innych ryb. Przeciez tak do tych 10 metrow to wystepuje wiekszosc gatunkow.

Autor drwie
Użytkownik
#75 - Posted: 23 Lis 2006 23:56 
I mowienie o tym ze jak zyja w jednym jeziorze to mozna je trzymac razem w jednym zbioniku. Njawazniejsze sa warunki i potrzeby tych ryb. A tak zroznicowane gatunki poprostu sie nie nadaja do trzymania w jednym zbiorniku. Mam nadzieje ze teraz nic nie poplatalem

Autor rufus1
Użytkownik
#76 - Posted: 24 Lis 2006 00:01 
w porzadku, :-).

Niestety moim zdaniem "kombinowanie " z roznymi gatunkami, z roznych biotopów i o roznych preferencjach nie pozwoli na wlaciwe obserwacje zachowania ryb w akwarium.

No "24" wybila na zegarze, pora spać gospodarze :-).

Dobrej nocy zycze wszystkim!

Autor drwie
Użytkownik
#77 - Posted: 24 Lis 2006 00:02 
Wlasnie!, nie wyobrazam sobie speszonych frontek:) plywajacych z np stadem trofci

Autor trzcinka
Użytkownik
#78 - Posted: 24 Lis 2006 01:30 
Chciałabym zwrócić uwagę w tej dyskusji na jedno-że za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.Jeśli utwierdziłeśsię w przekonaniu na podstawie tej rozmowy że Twoje trofeusy to Mboko-ciesz się -ale jeśli rybki się rozmnożą i będziesz je dalej sprzedawał -to co powiesz kupującemu-?

Właśnie z takich niepewnych historii bierze się potem bałagan w akwarystyce.
W stosunku do siebie -możesz myśleć co sobie chcesz-ale jeśli te ryby chcesz puścić w Polskę jako odmianę Mboko-to na Twoim miejscu lepiej prześledziłabym ich pochodzenie-bo pewnie byłoby to łatwiejsze -poznaj rodziców-dziadków.Dowiedz się i przedstaw konkretne dowody na to że masz co chcesz mieć.

W jeziorze Tanganika raz złowione ryby nigdy nie są wypuszczane z powrotem .Właśnie po to by nie pomieszły się odmiany i by nie zaburzać natury.
A w akwariach-w dodatku wielopokoleniowe hodowle i trzymanie róznych odmian razem spowodowało wymieszanie się cech-i tak dość sztucznej systematyki trofeusów(zauważ jak zmieniają się podziały -praktycznie przy wielu odmianach -wydawałobysię że to są takie same ryby -a człowiek je jednak inaczej nazwał -bo uchwycił jakąś niewielką różnicę)

Zauważyłeś również sam-że nie karmisz ryb drogimi karmami-więc w/g Ciebie są nie tak wybarwione-nie takie duże -czy co?

Jeśli jesteś całkowicie pewien że Twój trofeus to
Tropheus spec.aff.moorii Mboko -rozgłoś to całemu Swiatu-tylko weż za to odpowiedzialność

Autor JGr
Użytkownik
#79 - Posted: 24 Lis 2006 01:31 
Leszek, ja zaraz po Twoim poście i kapitulacji Faziego też odszedłem od komputera. Z ciekawie zapowiadającego się tematu wyszedł chaos i brednia (podziwiam świętą cierpliwość Drwie). Teraz tknięty przeczuciem włączyłem jeszcze na chwilę kompa i bardzo mi miło, że ze względu na mnie odpisałeś, dzięki.

Możliwe, że to właśnie długotrwałe utrudnienia w pozyskiwaniu ryb z Kongo powodują lakoniczność i niejasności w fachowych opisach. Słaby dostęp do "wzorca", różnorakie efekty wielopokoleniowej hodowli w warunkach sztucznych, niefrasobliwe podejście ludzi i... mamy, co mamy.
Strach pomyśleć co by było, gdybym tu wrzucił do identyfikacji parę fotek tanganickich sumokształtnych... ;-)

Myślę, że jest to temat, do którego warto kiedyś wrócić, może uda się poprowadzić dyskusję w bardziej rozumny i uporządkowany sposób. Oby.

Dobranoc wszystkim
Jarek

Autor JGr
Użytkownik
#80 - Posted: 24 Lis 2006 01:35 
Dobranoc wszystkim

A Trzcince w szczególności :-) Sypiasz czasami?

No, już mnie nie ma.
Jarek

Autor trzcinka
Użytkownik
#81 - Posted: 24 Lis 2006 01:41 
mmmhhhuuu si czasiami ;)

Autor luki17
Użytkownik
#82 - Posted: 24 Lis 2006 08:34 
Te ryby ja nabyłem 2 lata temu. A ktoś jescze wcześniej. Może wtedy nie było takich utrudnień w sprowadzaniu ryb z Konga jak teraz.

Autor admin
Admin
#83 - Posted: 24 Lis 2006 09:02 - Edytowany przez: admin 
Wtedy to nie było nic u nas - zapytaj innych....

Nasza firma sprowadza ryby od 4 lat nigdy nie mieliśmy Mboko, po 2,5 roku udało nam sie sprowadzić Bembe z odłowu. Zapytaj znawców jak długo to trwało i jakim jest rarytasem i w jakiej cenie.

Mboko nie występuje w ofertach firm odławiajacych.

Marta

Autor admin
Admin
#84 - Posted: 24 Lis 2006 09:27 - Edytowany przez: admin 
Marto jak to mozliwe ze taki profesjonalny akwarysta jak ty opisywal linie genetyczne a niezna tego gatunku???

Wiecie co nie miałąm czasu czytać tego wątku całego - niestety jest dla mnie zbyt rozwlekły..


Po pierwsze Trofeus sp. Mboko to nie gatunek tylko odmiana!


Znam Mboko, ale tylko z opisów, nie rozumiem co miałam opisywać w artykule jak czegoś nigdy na oczy nie wiedziałam. Bembę mam i znam - mam oczywiscie odłowy, a nie x-te pokolenie. Jak chcesz ze mną podyskutować zapraszam. Najlepiej przyjechac do nas i zobaczyć stada z odłowu i nie w ilosci 4-5 sztuk, ale conajmniej 30-60 osobników. Wtedy możemy dyskutować o barwach stałych będących cechami odmiany i o zmienności w obrębej takiej. Pokazać mogę nawet naturalne mutacje u trofeusów, bo takie osobniki też mam.


I jeszcze jedno - wszystkie opisy odmian, ktore zamieściłam na stronie - a ostatnio niestety z braku czasu nieco odpuściłam, to opisy ryb, które widziałam i zawsze były to osobniki z odłowu!!!

Chyba wyczerpałam temat..

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#85 - Posted: 24 Lis 2006 09:31 
Chyba wyczerpałam temat..
Witam,
Az nadto.
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#86 - Posted: 24 Lis 2006 11:43 
W takim razie zamykam temat, dodajac jedną uwagę:
Ta konkretna wymiana myśli miała na celu (tak to widzę) UZMYSŁOWIĆ co jedzą ryby w naturze i od czego to jest uzależnione. O tych faktach mówił rufus.
Natomiast pisanie pt. "a u mnie jedzą na odwrót i jeszcze się mnożą " jest niepoważne. Gdyby ten kto tak karmi, oddał ryby na badania i owe badania nie stwierdziłyby żadnych zaburzeń przewodu pokarmowego ani choroby innych narządów to byłoby ok. A gdyby jeszcze dla kontrastu oddał do badań rybę karmioną pokarmem roślinnym z niewielkim dodatkiem skorupiaków... To byłoby PROFESJONALNE PODEJŚCIE do tematu. Opis takich badań to byłby ARGUMENT.
Nie mamy się wzajemnie licytować, kto dał więcej mięcha czy spiruliny, doprowadzając powoli do nieuniknionej kłótni. Absolutnie się na to nie zgadzamy.
My, Robert :-)

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Mój jeden z wielu T. Mboko Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®