Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Porównajcie T. Mboko i T. Bemba tu widać różnice....

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor luki17
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Lis 2006 21:42 

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 24 Lis 2006 06:21 
To co pokazujesz to nie Mboko, tylko????

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Lis 2006 07:15 
Powiedział bym że te pierwsze zdjęcie to bemba rodem ze sklepików ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Lis 2006 08:04 
Ja tak samo twierdzę.
Ciekawe skad na tej pierwszej fotce widać ze to samiec?
Dla mnie sa to Bemby. Zwróćcie uwage na głowe tej ryby na drugiej fotce.

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Lis 2006 08:44 
Witam,
Moze, zeby nie ciagnac w nieskonczonosc dwoch "jalowych" (przynajmniej w zasadniczej kwestii) watkow, umowmy sie, ze luki17 ma Mboko ;;)
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 24 Lis 2006 09:07 
Chyba masz racje Fazi - nie jesteśmy w stanie przekonać niedowiarków.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Lis 2006 10:41 
Dopiero po przeczytaniu tego co pisaliście wczoraj zastanawiam sie po co to pytanie? Przecież nie jestesmy kompetentni wedłóg zadających pytanie!
Oni wiedza lepiej ;)

Marcin.T <')))><

Ps. Swoja drogą czy jak ktoś powie że sprzedaje nam taka a nie inna odmiane to jest świętość? Choć wygląda zupełnie inaczej!

Autor Kris22
Użytkownik
#8 - Posted: 24 Lis 2006 13:25 - Edytowany przez: Kris22 
http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php? id=1845

http://tooold.superhost.pl/galeria/dolny_galeria.h tml

http://www.tropheus.info/bilder_grupp.asp?BILD=Tro pheus+spec.+black%2C+Mboko


http://www.geocities.com/petsburgh/5296/s070.html

Witam wszystkie przedstawione zdjecia to Mboko a każde jest inne....i od czego zależy zmianianie się odmiany w akwarium z f1 na f2 na f3 i tak dalej,widziałem ikole z odłowu pas żułto zielony z końcami płetw laciutko czerwonymi,zaś ryby po tych rodzicach nie miały już tych czrwonych zabarwień,a w trzecim pokoleniu znikal klor zielony na pasie czym to jest zpowodowane???Myśle że dużo zależy od karmienia....

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Lis 2006 14:00 
Fotki to tylko fotki i na ich podstawie nie radze stwierdzac pewników. tu zacytuje słowa Marty

Najlepiej przyjechac do nas i zobaczyć stada z odłowu i nie w ilosci 4-5 sztuk, ale conajmniej 30-60 osobników. Wtedy możemy dyskutować o barwach stałych będących cechami odmiany i o zmienności w obrębej takiej. Pokazać mogę nawet naturalne mutacje u trofeusów, bo takie osobniki też mam

Tylko obserwacje na żywo pokazuja cechy danych ryb.

Witam wszystkie przedstawione zdjecia to Mboko a każde jest inne....i od czego zależy zmianianie się odmiany w akwarium z f1 na f2 na f3 i tak dalej,widziałem ikole z odłowu pas żułto zielony z końcami płetw laciutko czerwonymi,zaś ryby po tych rodzicach nie miały już tych czrwonych zabarwień,a w trzecim pokoleniu znikal klor zielony na pasie czym to jest zpowodowane???Myśle że dużo zależy od karmienia....

W tym pytaniu jest odpowiedź. Zła dieta chów wsobny i mamy to co mamy!
Oprucz zanikania cech naturalnych pojawiaja sie również wynatużenia.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 24 Lis 2006 20:58 - Edytowany przez: tooold 
http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php? id=1845


moim zdanie Mboko - tu opierałem się na zdjęciu z Back to Nature Koningsa, ale Herrmann raczej nakierowuje moje mysli na Kifumbe



http://tooold.superhost.pl/galeria/dolny_galeria.h tml



moim zdaniem Bemba

http://www.tropheus.info/bilder_grupp.asp?BILD=Tro pheus+spec.+black%2C+Mboko



moim zdaniem nie wiem ;-)

http://www.geocities.com/petsburgh/5296/s070.html



moim zdaniem Mboko

ale oczywiście mogę się mylić.....

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Lis 2006 22:00 
Ja tylko do ostaniej fotki powiem tak, to jest Mboko.

Autor luki17
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Lis 2006 22:18 
Rufus1 druga fotka to Mboko, a kolega toold pisze, że to Bemba. O czym to świadczy? moim zdaniem jest to tak. Większość z Was ma ryby z odłowu (od Państwa Mierzeńskich z całym szacunkiem dla nich) za które płaciliście po kikanaście stówek za stadko. W każdym bądź razie trochę gotówki. Do czego zmierzam. Mając ryby za większe pieniądze nie powiecie, że ktoś tak jak my tzn. Ja i Kriss mamy T. Mboko bo bylibyście zadrośni że ktoś taki jak my dostaliśmy te ryby od kogoś za darmo, a Wy mósieliście płacić duże pieniądze. Krissa wujek hoduje ryby od ponad 20 lat ma dojścia np. do Eurozoo w Warszawie rozmnażał i sprzedawał tam ryby w ilościach rzędu 1000 szt. Tyle co litrów on ma w swoich akwariach musiało by się z Was kilku na to złożyć żeby tyle osiągnąć bo 10m3 to trochę sporo.:)Kriss w Tanganice siedzi od ponad 6 lat. Ja swoje Trofcie mam od niego, on zaś z kolei ma je od faceta który kupił dorosłe Mboko w Łodzi na giełdzie jakieś 6 lat temu. Jedno jest pewne żadne zdjęcie nie odwzoruje dokładnie danej odmiany. Zeby rozwiać wszelkie wątpliwości trzebna by było porównać w dwóch akwariach stado np. 20 Mboko ze stadem 20 Bemb i wtedy wyciągać wnioski. Ja nie szczyce się tym że mam 100% mboko. Nie mam na nie żadnego papieru stwierdzającego ich pochodzenie, ale na pewno to nie są też Bemby. Jeśli będziemy mogli oczywiście to w niedługim czasie tzn. ok 1 miesiąca pojawimy się w Krakowie u państwa Mierzeńskich i pogadamy w cztery oczy. Z ciekawości popatrzymy na rybki z odłowu itp. to chyba tyle. pozdrawiam Łukasz Pułtusk

Autor fazi64
Użytkownik
#13 - Posted: 24 Lis 2006 22:48 
...bo bylibyście zadrośni że ktoś taki jak my.....
Witam,
Zacytowany fragment tekstu tylko dla wskazania jako podsumowanie - d z i e c i n a d a.
Jesli myslisz, ze tu ktos komus czegos zawistnie zazdrosci, to chyba troche niedowidzisz, niedoslyszysz, i nie rozumiesz tresci postow w wiekszosci watkow na tym Forum.

...Kriss w Tanganice siedzi od ponad 6 lat...
Szkoda, ze tylko siedzi, a nie probuje isc do przodu.
Pzdr.
Fazi64

Autor JGr
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Lis 2006 23:00 
bo bylibyście zadrośni że ktoś taki jak my dostaliśmy te ryby od kogoś za darmo, a Wy mósieliście płacić duże pieniądze

Za to masz u mnie "Złote Usta" :-)
Łukasz, uwierz - po tym co zaprezentowałeś - niczego Ci nie zazdroszczę.

hoduje ryby od ponad 20 lat ma dojścia np. do Eurozoo w Warszawie rozmnażał i sprzedawał tam ryby w ilościach rzędu 1000 szt.

Gdybyś czytał inne posty, a nie tylko swoje, wiedziałbyś że takie informacje nie robią tu wrażenia. Przynajmniej na mnie. Powiem więcej - takie informacje stawiają mnie w stan czujności, zwłaszcza wspomnienie trofeusów z łódzkiej giełdy - widziałem na własne oczy "hodowle" paru osób dostarczających trofeusy na wspomniną giełdę i więcej widzieć nie chcę... trudno mi się nawet o tym mówi, nie ma to nic wspólnego z akwarystyką... delikatnie mówiąc.

Ja swoje Trofcie mam od niego

Teraz rozumiem wczorajszą rozmowę i postawę Krissa.

Zeby rozwiać wszelkie wątpliwości trzebna by było porównać w dwóch akwariach stado np. 20 Mboko ze stadem 20 Bemb i wtedy wyciągać wnioski.

Tu przyznam Ci rację. Jednak cały czas trudno mi uwierzyć, że nagle pojawiły się w Polsce 2 osoby posiadające rzadką odmianę znikąd. Poza tym Twoje fotografie (choć to zawsze słaba podstawa do identyfikacji ryb) dały jakiś obraz sprawy.

Jeśli będziemy mogli oczywiście to w niedługim czasie tzn. ok 1 miesiąca pojawimy się w Krakowie u państwa Mierzeńskich i pogadamy w cztery oczy.

Czego z całego serca Ci życzę! Tej wizyty na pewno nie będziesz żałował.

Łukasz, nie będę już więcej pisał w tym temacie.
Na koniec powiem tak - myślę, że ktoś Tobą steruje, wpływa na Twoje poglądy i wykorzystuje Twoją niewiedzę, używając swojego "autorytetu". Ty niestety się dajesz. Szkoda.

Powodzenia.
Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 24 Lis 2006 23:06 
Bardzo spodobala mi sie ostsnia wypowiedz Faziego.
"....Szkoda, ze tylko siedzi, a nie probuje isc do przodu."

Proponuje jednak zapozanac sie nie tylko z fotkami w internecie ktore znieksztalcaja obraz i trzeba umiec odroznic ziarno od plew.

Polecam do przeczytanie ,nie ogladanie kilka pozycji ksiazkowych z zakresu biologii ryb, ichtiologii, rozrodu ryb itd. Tam sie dowiesz co wplywa na wybarwienie sie ryb, ksztalt ich pyska i calego ukladu kostnego. Tam sie dowiesz rowniez jak czynniki zewnetrzne wplywaja na funkcjonowanie ryb itp.
Jezeli wujek oddawal 1000 rybek do handlu to gratuluje. Ja odchowam 10 sztuk narybku rocznie i jestem z tego bardzo szczesliwy.

co do pieniazkow i ryb. Te sprawy w moim przekonaiu lacza zawsze handlarze rybami i "akwarysci" z dopalaczem ;-).
Majac takt to o pieniazkach nie bedziemy chyba rozmawiac, prawda?

Autor drwie
Użytkownik
#16 - Posted: 24 Lis 2006 23:13 
Witam,
Takie posty sa bardzo meczace...
Czasem mozna powiedziec o kilka zdan za duzo.

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 24 Lis 2006 23:18 
Takie posty sa bardzo meczace...
Witam,
Meczacy sa raczej autorzy postow.
Pzdr.
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Lis 2006 05:01 
Jeśli będziemy mogli oczywiście to w niedługim czasie tzn. ok 1 miesiąca pojawimy się w Krakowie u państwa Mierzeńskich i pogadamy w cztery oczy.

na tym poziomie dyskusji to brzmi conajmniej jak pogróżka ;-)), ale też dlatego ograniczyłem w ostatnich latach ilość kontaktów i nie zapraszam nikogo już do siebie, aby uniknąć dziwnych gości

wracając do meritum - piszę ,że drugie zdjęcie to Bemba ,bo tak sądzę
co do giełdy w Łodzi - mam swoje zdanie jako kiedyś stały bywalec, cotygodniowy. Ale nie mam tak kategorycznych poglądów - znam hodowcę który rzadko ale jednak coś podrzucał na tę giełdę a miał bardzo fajne ryby i gatunki, prosto z Niemiec, co w tamtych latach i tak było osiągnięciem (5 lat temu) .

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Lis 2006 05:16 
do luki17

Ja i Kriss mamy T. Mboko bo bylibyście zadrośni że ktoś taki jak my dostaliśmy te ryby od kogoś za darmo,

Dzięki fazik64 podchodziłem do tych ryb z pewną dozą nieufności

podsumowując te dwie Twoje wypowiedzi - stan niezrównoważenia emocjonalnego z lekkimi objawami paranoji wsobnej, ale oczywiście moja diagnoza może być niepełna ;-))))))))))))) , równie dobrze może to być lekki kac i jednoczesne zaburzenia pamięci

i jeszcze tu ,bo tamten temat zamknięty - pisałeś o ochotce i tropheusach. Jak widzę masz nawyki wzięte od starych polskich hodowców, nawyki nie zawsze w pełni zgone z tym co aktualnie się propaguje. Akwarystyka ma to do siebie,że się rozwija, poglądy się zmieniają i wiedza rośnie. Jesli ktoś zatrzymał się na poziomie lat osiemdziesiątych to jest to godne współczucia - zaś jego ryby idące do handlu nie sa moim zdaniem wartościowe, nawet jeśli sa duże (często za duże) i się rozmnażają .

Autor tooold
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Lis 2006 05:33 
Ja tylko do ostaniej fotki powiem tak, to jest Mboko

poprawiłem podpis pod pierwszą

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 25 Lis 2006 07:12 - Edytowany przez: admin 
1 zdjecie masz racje TooOld - T. sp. Kifumbwe

2-3 nie mam pojęcia w internecie jest wszystko...


4. T. Mboko. - pas u Mboko powinien być o połowę węższy niż u Bemba i tak tutaj jest.

Posty LUKI 17 - pozostawiam bez komentarza, czekam na przyjazd - bo gadanie takie juz wielokrotnie słyszałam.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Lis 2006 10:15 
Zdjecie nr 1 to T. sp. aff. moorii Kifumbe,

Hans - Joachim Herrmann, "Tropheus", 1999 r., str. 80 - 81 (górne zdjecie po prawej stronie).

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#23 - Posted: 25 Lis 2006 10:34 
Zdjecie nr 1 to T. sp. aff. moorii Kifumbe,

Hans - Joachim Herrmann, "Tropheus", 1999 r., str. 80 - 81


toż właśnie o tym pisałem powyżej , choć czyto jest sp. aff. moorii to już sprawa do dalszej dyskusji - chyba w publikacji Schupke jest całkiem inaczej

http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=5

Autor rufus1
Użytkownik
#24 - Posted: 25 Lis 2006 10:47 
Publikacji Schupke nie mam, czego bardzo zaluję, ale zapewne jest tak jak napisales.
Ja czuje jakis sentyment do ksiazki H.J. Herrmanna i moze dlatego tak czesto podpieram sie ta publkacja. :-)

Autor Kris22
Użytkownik
#25 - Posted: 25 Lis 2006 13:30 
Ładna konfrontacja zostawie to bez komentarza......
A co do faziego kto tu idzie do przodu to idzie,nie pisz takich postów jeśli mnie nie znasz.

Autor luki17
Użytkownik
#26 - Posted: 25 Lis 2006 13:44 
Jgr nikt mnie nie steruje itp. Mam swoje zdanie i jego nie zmienie. A zresztą szkoda gadać. Kupiliście ryby u jednego importera i przyjmujecie zasadę jeden za wszystkich wszycsy za jednego.

Autor tooold
Użytkownik
#27 - Posted: 25 Lis 2006 13:46 
Kupiliście ryby u jednego importera i przyjmujecie zasadę jeden za wszystkich wszycsy za jednego.
ależ mylisz się ja nie kupuję ryb u Państwa Mierzeńskich - mam tylko sporo literatury i staram się z niej korzystać.

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 25 Lis 2006 14:00 
Widzisz Luki 17

Nikt Ci u nas nie każe nic u nas kupować, ale wiedzę to mogłbyś poszerzyć. Bo to czym w tej chwili "chwalisz się " na naszym forum to wybacz - wiedza sprzed "100 lat'.

Jeżeli masz dalej ochotę pisać o nas w taki sposób, to wybacz dziekujemy, ale do forum służy do wymiany wiedzy i to prawdziwej, a nie zgryźliwości.

Chyba jasno sie wyraziłam!!!

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#29 - Posted: 25 Lis 2006 14:11 
Marto tu nawet nie ma mowy o zadnej konkretnej wiedzy tej sprzed "100" lat.
Konkretnej argumentacji, podpartej salidna wiedza teoretyczna (to o czym napisal tooold) oraz rzeczowa wiedza praktyczna jest calkowity brak, a tylko slowne przepychanki i lapanie za slowka, tzw. plywanie.

Autor drwie
Użytkownik
#30 - Posted: 25 Lis 2006 14:30 
Witam,
Jak mozecie LUki 17 i Kris22 to skoncze te swoje wypowiedzi, sa nudne i jak wczesniej napisalem meczace. W taki sposob jakim Wy sie poslugujecie jest delikatnie nazywajac beszczelny. Jesli nie wierzycie tym radom dodatkowo obrazacie forumowiców to dajcie spokoj i nie piszcie tu!
To jest az nie smaczne!!!
drwie

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Porównajcie T. Mboko i T. Bemba tu widać różnice.... Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®