Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Potrzebuje Waszej pomocy - potrzebuje tropheusów...

Autor KS1
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Lis 2006 15:37 
Witam! Jest młodym akwarystą mam 17 lat od kiedy zaczełem interesować się akwarystyką zakochałem się w tropheusach niestety nigdy nie było mnie na nie stać ani zbiornik nie spełniał ich wymogów. W chwili obecnej posiadam akwarium 240L 120x50x40h i totalnie się spłukałem przy jego zakupie i wyposażeniu... Jest akwarium ale puste!!! Pomóżcie! Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zechciał mi odstąpić chociaż kilka tropheusów, gatunek nie gra roli - wszystkie są śliczne!!! Woj. Zachodniopomorskie. bliższe informacje: e-mail 89ks@wp.pl GG#6344644
Z góry dziękuje Wam!!!

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Lis 2006 20:13 
Akwarystyka podobno uczy cierpliwości. Myślę, że obrałeś dobry kierunek -najpierw sprzęt a potem ryby. Bardzo mądrze.:-)

Akwarium wymaga dość długiego tzw. "dojrzewania". Jestem pewiem, że jak zagłębisz sie w to forum, to znajdziesz mnóstwo wiedzy na temat przygotowania zbiornika dla ryb z Tanganiki. A potem wdrożenie tej wiedzy w życie zajmie Ci też nieco czasu. Będzie to czas, kiedy uzbierasz kasę na ryby - te najtańsze - na giełdach internetowych choćby. W końcu pasja z jaką piszesz o trofeusach daje wiarę, że przegrzebałeś cały net w tej sprawie.
To jest właśnie ta nauka cierpliwości.
Robert Mierzeński

Autor robertk40
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Lis 2006 20:30 
witam zgadzam się całkowicie z Panem Robertem ja czytałem około 2 miesiące że by przejżeć jak najwięcej o trofciach a i tak najwięcej dowiedziałem się z tego własnie forum Przedewszystkim nie spiesz sie bo to się odwróci przeciw tobie a przedewszystkim rybciom

Autor ad7
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Lis 2006 09:18 - Edytowany przez: ad7 
witam
ja już zgłębiam wiedzę dotycząca Trofci od dwóch miesięcy, chociaż parę lat temu trzymałem Tropheus sp black bemba i tropheus moorii chimba, a jeszcze baniak stoi pusty. Teraz spokojnie załatwiam wszystkie sprawy techniczne. Niedługo próba wody. Ale jeszcze dużo czasu minie zanim rybki będą pływać. KS1 jestem ze Szczecin, więc pomogę bardzo chętnie. mój adres adamlyszcz@yahoo.com
pozdrawiam i życzę sukcesów

Autor KS1
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Lis 2006 22:12 
Właśnie uświadomiłem sobie, że chyba nigdy nie będzie mnie stać na te ryby... Szkoda, że temat umarł i nikt niechce pomóc :( Cóż... takie czasy i taka sytuacja.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 30 Lis 2006 22:47 
Najfajniej jest tak właśnie powiedzieć - niech widzą wszyscy jak cierpisz...
Robert

Autor JGr
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Lis 2006 23:54 
Właśnie uświadomiłem sobie, że chyba nigdy nie będzie mnie stać na te ryby

Jeśli takie masz podejście do życia i tak mało wiary we własne możliwości, to pewnie nie tylko na ryby nigdy nie będzie Cię stać.

Szkoda, że temat umarł i nikt niechce pomóc

A co zrobiłeś, żeby temat nie umarł? Żeby można było kiedyś do niego wrócić? Czy dałeś sie tu poznać jako osoba z pasją, z charakterem, z cierpliwością, z elementarną choćby wiedzą, jako ktoś, komu można powierzyć ryby (czy cokolwiek innego)? Czy myślisz, że nie ma tu nikogo, kto odda za darmo rybę? Że chodzi o znieczulicę, czy pazerność?? Pomyśl.

Kolego, wkraczasz w dorosłe życie, przez użalanie się nad swoim losem niczego nie zyskasz, co więcej - dużo stracisz. W moich oczach przez te 3 dni straciłeś - pierwszy Twój post był nieco zaskakujący, drugi mnie zniesmaczył, innych - nie zauważyłem.

takie czasy

Jakie czasy?? Każdy czas jest na swój sposób trudny. Chyba każdy z nas przeżył (przeżywa/przeżyje) okres, w którym brak możliwości rozwoju hobby był najmniejszym zmartwieniem... Jakie czasy Ci się marzą??

Jarek

Autor luki17
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Gru 2006 00:12 
Witam! Jest młodym akwarystą mam 17 lat od kiedy zaczełem interesować się akwarystyką zakochałem się w tropheusach niestety nigdy nie było mnie na nie stać ani zbiornik nie spełniał ich wymogów. W chwili obecnej posiadam akwarium 240L 120x50x40h i totalnie się spłukałem przy jego zakupie i wyposażeniu... Jest akwarium ale puste!!! Pomóżcie! Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zechciał mi odstąpić chociaż kilka tropheusów, gatunek nie gra roli - wszystkie są śliczne!!! Woj. Zachodniopomorskie. bliższe informacje: e-mail 89ks@wp.pl GG#6344644
Z góry dziękuje Wam!!!

Chlopie, nie rozczulaj się nad sobą tylko weź się w garść. To, że ktoś podaruje Ci ryby nie rozwiąże problemu. Piszesz tak jakbyś nie miał pieniędzy itp. Akwarium to nie tylo ryby, to filtry, grzałka oświetlenie dekoracje etc,etc. Utrzymanie takiego akwarium trochę kosztuje policz sobie ile prądu zużyjesz więcej, ile wydasz na pokarmy itp. Nie chce Cię tu zniechęcać do zakładania akwarium, ale taka jest prawda. P.S. Ryby już kupisz chociażby po 15zł. szt.

Autor tooold
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Gru 2006 05:58 
Właśnie uświadomiłem sobie, że chyba nigdy nie będzie mnie stać na te ryby... Szkoda, że temat umarł i nikt niechce pomóc :( Cóż... takie czasy i taka sytuacja.

masz 17 lat i takie teksty - na Twoim miejscu już bym ze sobą skończył, (żartuję)

oczywiście są inne rozwiązania typu praca latem , tworzenie stron intenetowych etc. ale to zbyt skomplikowane sposoby zdobycia funduszy

swoim komentarzem spowodowałeś to,że teraz na prawdę temat umarł i jego autor także , ale powiem Ci tak wszystko można Ci wybaczyć bo masz tylko 17 lat i całe życie przed sobą , więc weź się do roboty....... dzieciaku

Autor Luna
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Gru 2006 16:05 
Żebyś tak jeszcze odpowiadał na wiadomości. Po co podałeś nr GG?

Chłopcy mają rację, dzieciak jesteś. Nie dość, że wyciągnąć do Ciebie rękę, to odpowiedzieć już się nie chce. Rybcie mnożą mi się jak szalone, kupiec jest, nie jeden, pamiętam jednak jak mi było ciężko na początku, więc chciałam Ci pomóc. Cóż, baba jestem, ale skoro ja mogłam zrezygnować ( jak to mi wtedy Timus powiedział z nowej pomatki i 15 torebki) z przyjemności i wziąść się w garść, to Ty jako facet tym bardziej chyba.

Autor robertk40
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Gru 2006 17:48 
witam masz 17 lat niedługo święta i prezenty poinformuj rodzine może zamiast skarpetek dostaniesz kase na rybki , jeśli chodzi o znieczulice nikt nie wie ile wiesz na temat trofci , przekonaj wszystkich że jesteś gotowy na trofeusy , chyba nie powinieneś się dziwić że nikt nieodpowiada bo nikt nieodda rybek komuś kto nic nie wie na temat tego gatunku a rybki za tydzień zdechnom

Autor KS1
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Gru 2006 19:28 - Edytowany przez: KS1 
Nie, że nie raczę odpowiedziedź ale nie każdy ma ciągle dostęp do internetu, owszem mam internet w domu ale nie zawsze mogę z niego skorzystać. A co do mojego podejścia z tym, że się niby poddaje. Zbyt wiele mnie spotkało... (a na co jeszcze czekam?...) Patrze w to realnie. 5 lat mam akwaria, niektóre artykuły o trofeusach na serwisie Tanganikańskim czytałem po kilkanaście razy, więc wiedzę teoretyczną w zakresie trofeusów posiadam. Mimo, że "przejechaliście" się po mnie, nie zniechęca mnie to i niemam do Was żalu. Kto się poddaje ten przegrywa. Wam łatwo mówić bo już macie akwaria z trofeusami, pozatym pracujecie macie źródła dochodów. Ja akurat mieszkam w takim mieście gdzie ciężko o jakąkolwiek prace nawet jeśli jesteś pełnoletni i odpowiednio wykfalifikowany. Pozdrawiam Was.

Autor Luna
Użytkownik
#13 - Posted: 14 Gru 2006 20:06 
No cóż, po rozmowie z Tobą mogę śmiało powiedzieć że nie jesteś osobą, która łatwo się poddaje. Zrozum jednak o czym mówi Robertk40, bo ma rację. Przemyśl wszystko co Ci powiedziałam i odezwij się jak będziesz pewien i pozałatwiasz wszystko.

Luna

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Potrzebuje Waszej pomocy - potrzebuje tropheusów... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®