Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

tropheus kalambo

Autor dobry 1
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Lis 2006 22:45 
czy ktos ma fotki tego trofcia ?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Lis 2006 23:42 
Wystarczy wpisać w wyszukiwarke : tropheus moorii kalambo" i juz masz.

Ja je kiedys hodowałem. malo popularna w naszych akwariach odmiana trofeusa moorii. A szkoda bo bardzo ładna!!

Poszukaj opisu w dziale "Artykuły i Recenzje" opisu tej odmiany autorstwa Marty Mierzeńskiej (Admin tej strony) oraz sa tam linki do zdjec.

Autor JGr
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Lis 2006 23:50 
Wystarczy wpisać w wyszukiwarke

Wtedy znajdziesz również formy ksantoryczną i OB. Ciekawe ryby.

PS. Nie wiedziałem Leszek, że miałeś Kalambo! Ciągle mnie zaskakujesz. Pamiętam, że były u Marty i Roberta.

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Lis 2006 00:29 
Jarku trofusy ktore mialem to:
-kalambo
-katoto
-ilangi
-"stara" bemba, ale ladna byla (rowny kolor i pas, dlugo nad nia pracowałem (pare lat) - selekcja, potomstwo tez takie bylo :-))
- golden chisanze
- chimba
- chipimbi
- ikola
- trofeus duboisi
- trofeus brichardi kipili
- trofeus ujiji

trofusy ktore obecnie mam:
- kasanga
- bulu point
- trofeus annectens - kongole kavalla (pojawil, no powiedzmy prawie, nareście sie narybek, po paru latach. samica inkubuje juz z 3 tydzień, chyba troche ich jest bo samica ma spory worek).

Czyli jak widzisz przez te kilkanaście lat moja przygoda z trofeusami przechodziła male zamiany i ewolucje ;-).
Wszystkie odmiany hodowane jak dotad ze skutkiem pozytywnym, czyli min. 3-4 udane tarła, no oprócz tr. anectennsa, ktory dopiero zaczał powoli donaszać.
Leszek

Autor JGr
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Lis 2006 00:42 
anectennsa, ktory dopiero zaczał powoli donaszać.

Dlaczego tak późno? Masz pomysł?
Pamiętam, że rozmawialiśmy o Twoich Kongole Kavalla, chyba z rok temu?

samica inkubuje juz z 3 tydzień

Trzymam kciuki!!!

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Lis 2006 10:28 
Jarku nie mam zadnego pomyslu dlaczego te Kongole Kavalla tak poźno zaczęły inkubowć ikrę dluzej niz kilka dni. Wcześniej były tarła,ale ikra była nie donoszona. trwalo to max. 4 dni i po ikrze. Teraz juz widze ze samiczka pobiera delkatnie drobny pokarm, coś tam zawsze sobie skubinie z kamienia. Trwa to juz 3 tydzień.
Jak narazie z moich obserwacji wynika ze hodując ryby od maluchów takich odmian jak Kasanga, Ilangi no i teraz dołączyły Kongole Kavalla trzeba dlugo czekac zeby ikra bylo donoszaona przez samice. Wedlug mnie u Kasang i Ilang to okres ok. 3 lat, podobnie jest chyba z Kongole Kavalla (ktore kupiłem w Lublinie ok. 2,5 roku ).

Leszek

Autor dobry 1
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Lis 2006 18:32 
RUFUS 1 moze posiadasz prywatne fotki .Widzialem Kalambo 6-8 cm tylko raz w LODZI i jestem zachwycony nimi.Fakt malo popularna ,a naprawde bardzo ladna.Zdjecia internetowe nie zawsze niestety odzwierciedlaja rzeczywistosc nasycenie barw itd.Takze szukam ludzi hodujacych ta odmiane.A co zatym idzie duza ciekawosc zmian ubarwienia wraz ze wzrostem .

Autor kasanga
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Lis 2006 18:45 
Leszku

Lista trofeusow IMPONUJACA!!!
Takze chetnie bym zobaczyl kalambo
A przede wszystkim interesuje mnie kto przejal od Ciebie bembe bo Taka BEMBA BY NIKT NIE POGARDZIL(niestety odkrywam w sobie wyrazne ciagoty do czarnych odmian i mysle ze kiedys beda i u mnie:)

Robert

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Lis 2006 20:31 
Bembe kiedys przejal po mnie brat. Robercie ta "moja" bemba to okres lat 92- 97, 98. Brat przez jakis czas hodowal ja dalej pozniej zrezygnowal, ale nie wytrzymal i ponownie do niej wrocil (oczywiscie juz innej ;-)). Teraz nic nie ma, ale z tego co wiem to szykuje sie na piaskowki (Xeny).
Niestety fotek kalambo nie posiadam, bo byla to poźna era Zenitów i tym podobnych (aparaty cyfrowe to byl wtedy prawie Matrix ;-)). Jedyne co mi sie udalo z tego okresu zrobic i zostalo w archiwum to jedna fotka samca chipimbi + maluszki, kipili tradycyjnie na blonie. Moje ryby pochodziły za zachodniej granicy.
Jezeli chodzi o fotke do porownania do bardzo zblizone były do tego osobnika na fotce jak u H. J. Herrmanna na str. 30, w ksiazce "Tropheus".

Leszek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / tropheus kalambo Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®