Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Proszę o pomoc

Autor cdpkaktus
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Gru 2006 21:35 
Witam
Mam dwa pytania :
1) Czy wystarczy filtr zewnętrzny Tetratec EX1200 do akwa 240 litrów ,czy dokupić jescze filtr wewnętrzny (jesli tak to jaki )
2) W tym zbiorniku jest 6 szt. Bemba i 6 szt. Dubois ( mają od 2 do 5 cm). I teraz nie wiem czy moge jeszcze dokupić po pare sztuk ?

Pozdrawiam
Rafał

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Gru 2006 21:38 
Proponuje dokupic jeszcze jeden filtr. moze byc zewnwtrzny lub wewnetrzny.
Co i jak bylo o tym pisane wiele razy na forum. zapraszam do wyszukiwarki i archiwum.

Trofeusy sa rybami stadnymi dlatego mozesz dokupic jeszcze kilka sztuk. Ile co i jak to rowniez bylo omaiwane na forum. Tu naprawde jest sporo informacji tylko trzeba poszukac.
Staraj sie ryby dokupowac zblizone wiekoscia do tych ktore masz.

Autor cdpkaktus
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Gru 2006 22:37 
no wlasnie nie wiem ile jeszcze moge dokupic

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Gru 2006 22:46 
Ja mysle ze np. Bemby do lacznej ilosci 15 sztuk. Duboisi moga zyc w mniejszym stadzie. Wazny jest uklad plci w stadzie. ale na tym etapie to ciezka sprawa.

Autor cdpkaktus
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Gru 2006 22:49 
a z tym filtrm to jakiej firmy i mocy kupic?

Autor cdpkaktus
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Gru 2006 22:50 
czyli zostac przy tych 6 Dubois ?

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Gru 2006 22:53 
O filtrach ostsnio duzo sie pisze na forum to moze cos znajdziesz dla siebie.
Moc moze byc nieco mniesza w stosunku do tego ktory masz.
Ja zawsze polecam filtry firmy Eheim, ale one sa drogie.
Zostaj ci z zewnetrznych Tetra lub JBL (np. symbol 250).
Wewntrzne dobrze zeby mialy duza mase filtrujaca oraz regulowana moc oraz napowietrzanie.

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Gru 2006 22:55 
Jezeli w przypadku duboisi ukad bylby w miare korzystny np. 2+4 to ja bym je zostawil ale tego niestey nie wiemy. Ew. dokup 2 sztuki podobnej wielkosci. Po pewnym czasie jak juz bedzie wiadomo jaki jest uklad plci to mozna cos dobierac, zabierac.

Autor cdpkaktus
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Gru 2006 23:02 
oki wielkie dzieki za odpowiedz. jeszcze jedno moze ktos zna jakiegos hodowce tych ryb z Łodzi ?? Jesli tak to bardzo bym prosil o podanie namiarow.

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Gru 2006 23:32 
Hym!
Powiem tak : na forum ja i zapewne inni uczestnicy tego forum NIE odpowiadamy na takie posty. Bez urazy!

Nalezy mieć jedno na uwadze: źródlo pochodzenia ryb powinno byc sprawdzone, odpowiedzialne oraz rzetelne pod wzgledem informacji dotycz. pochodzenia ryb jezeli zalezy ci na ladnej, zdrowej i prawidlowo wtbarwionej rybie. Jezeli dobrze poszukasz na pewno znajdziesz odpowiednie źródlo pochodzienia ryb. moge dodac ze w przypadku Bemby i duboisi nie bedzie latwo.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Proszę o pomoc Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®