Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Czy to normalne Bemby ?

Autor kasia1968
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Gru 2006 21:21 
Kupiłam tydzień temu 9 szt. tropheusów Bemba w układzie 3-6 wiek + - rok poprzedni właściciel twierdzi ze stadko miało już młode i że sa to F!. Niepokoi mnie to ze u trzech rybek chyba samce widać pomarańczowy pas, chociaż nie za bardzo natomiast pozostałe 6 ma bardzo małą namiastkę pasa są raczej czarne Poprzednik twierdzi ze to jest przejściowe ze sa zestresowane, chociaż ja nie wiedze u nich strachu pływają normalnie żadna nie chowa się po katach, podchodzą nawet do tarła. Proszę mi powiedzieć czy to jest normalne? Ja, co prawda nigdy nie widziałam w "realu" innych Bemb, tylko na zdjęciach i wydawały mi się bardzo piękne, no, ale może to tylko do zdjęcia maja takie piękne pasy. No i jeszcze jedno sa, co prawda bardzo zabiedzone poprzednik twierdzi ze często przebywa za granicą a brat nie ma serca do akwarystki i karmi je jak sobie przypomni

Autor robertk40
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Gru 2006 21:30 
Bemby stosunkowo wolno się wybarwiają i może to nic takiego ale podaj wszystkie parametry wody i zbiornika

Autor kasia1968
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Gru 2006 21:46 
Parametry wody sa normalne to znaczy dobre , natomiast zbiornik 300 l

Autor mrowas
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Gru 2006 18:58 
Oczywiście że to normalne właśnie wybarwiają się więcej samce i te 3 są to samce a pozostałe samice.Samice nie będą się tak wybarwiać.Oczywiście zauwąz, żę rybki te przy słabym świetle wybarwiają sie lepiej jak przy większej ilości światła.Samce zajmą sobie terytorium w akwarium i tylko czekać jak bedą młode.Rybki te nawet jak się przechodzi przy akwarium lub jest większy ruch ich barwy robią się ciemniejsze to jest naturalne.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 20 Gru 2006 19:03 
Oczywiście że to normalne właśnie wybarwiają się więcej samce i te 3 są to samce a pozostałe samice.Samice nie będą się tak wybarwiać.


Wiesz - mam Bembę - stado 40 sztuk z odłowu i w ubarwieniu nie widać specjalnych różnić. Ryby maja od 8-12 cm.

Jak jest wielkosć Twoich Bemb Kasiu?


Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Gru 2006 19:03 
Parametry wody sa normalne to znaczy dobre

Na tym forum nie przyjmuje się takiego sformułowania... Jeżeli ktoś prosi o podanie parametrów, to pisze się wartości liczbowe, jakie wyniknęły z testów.

Autor kasia1968
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Gru 2006 17:04 
Ph 7,6-8;temp 25st C, no2 <0,3mg/l, no3 40mg/l. Filtr flual 40 zew, oraz wew. Aqua przepływ 750l/h, resztę nie mierze, podmiana wody 1-2 tydzień średnio 15 % wielkość rybek te wybarwione bardziej trzy ok. 8 cm pozostałe ok.7 cm. Musze stwierdzić jednak ze po tym czasie jak ryby są u mnie jakby zaczęły troszeczkę nabierać swoistej barwy a może mi się zdaje. W każdym razie bez wątpienia mogę stwierdzić ze rybki były słabo karmione i podejrzewam ze warunki akwariowe tez nie miały najlepsze. Sa bardzo żarłoczne, zachowują się jakby pierwszy raz jadły ( jedzenie oczywiście stopniuje), nie są zestresowanie nie chowają się za skałki, podchodzą do tarła, jedna chyba nosi już ikr., jak zobaczą mnie szybę chcą wybić ( oczywiście w przenośni?) No i jeszcze jedna może to być istotna sprawa otrzymałam certyfikat na nie ze były one sprowadzone z Jeziora Tanganika w układzie 8/4 , trzy ponoć sprzedał. Dostawa pochodzi z lutego 2006 i ze zostały sprowadzone jako SNZ – nie wiem co to jest ? czy to jest odłów ?

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Gru 2006 18:12 
to nie jest odłów. odłow ma oznaczenie WF. SNZ to oznaczenie hodowli przyjeziornej.
Przy tej wielkosci ryby powinny byc juz wybarwione. Przynajmniej powinny byc widoczne cechy dla danej odmiany (w tym przypadku uklad pasa i jego kolor).
U Bemb nie takiej "równosci" w ubarwieniu co jest np. w przypadku Ikoli, ale ten pas powinnien byc moim zdaniem widoczny. Mazliwe ze jak ryby nabiora lepszej kondycji (napisalas ze wygladajadza na zabiedzone) to wszystko sie unormuje.
Rozmumiem ze ostatnie żrodlo pozyskania tych jest wiarygodne. Ze nie sa to jakies mieszance.

Moim zadniem mozesz miec w niedalekiej przyszlosci problem z biologia w zbiorniku patrzac na Twoje dane dotyczace wody. Proponuje wode podmieniac co tydzień, ok. 15- 20 % wody, kontrolowac stan zanieczyszczenia filtrow. Silnie napowietrzaj wode.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Czy to normalne Bemby ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®