Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Powiększenie obsady Bemb

Autor wrobel5
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Gru 2006 15:54 
Witam
Jestem od niedawna nowym użytkownikem tego forum, a wysnosłem już z niego mnustwo ciekawych inforamcji.
Chciałbym sie jednak dowiedzieć czy do mojej dotychczasowej obsady Bemby mógłbym dorzucić także Bembe ale z hodowli przyjeziorowej. Informuje że moja Bemba ma rozmiary od 6 do 9 cm i pływa sobie jej 7 szt.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Gru 2006 15:59 
Witam.NIe napisałe4ś nic o swoim zbiorniku,a w takim przypadku trudno cokolwiek Ci doradzić.7 bemb to mało,tropheus to ryba stadna.Napisz najpierw jakiej wielkości masz zbiornik?Pozdrawiam-Andrzej.

Autor wrobel5
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Gru 2006 17:20 
Wielkość mojego zbiornika to 240l, wymiary standardowe 120*40*50.

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Gru 2006 17:26 
To nie ma najmniejszego problemu,żeby powiekszyć stado.W takim baniaczku powinno być minimum 12-16 sztuk i wtedy stado bedzie odpowiedniej wielkości(osobiście decydowałbym sie na 16 sztuk).Pytasz czy mozesz dopuscic ryby tzw SNZ.Nie widzę najmniejszego problemu.Oczywiście zachowujemy ostrożnośc,zasady kwarantanny itd przy wprowadzaniu nowych ryb.Sam wielokrotnie łączyłem ryby z odłowu lub SNZ z tzw.Fx i nie było najmniejszych problemów.Owszem słyszałem różne opinie na ten temat,ale moim zdaniem i z mojego doświadczenia czasmi bywały mocno przesadzone.Pozdrawiam-Andrzej.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Powiększenie obsady Bemb Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®