Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Plecostomus i tropheusy.

Autor Malawi
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Sty 2007 08:05 
Czy w akwarium z trophusami może żyć plecostomus.

Autor rafi201
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Sty 2007 14:12 
Witam!

Według mnie - nie powinien.
Pochodzi z innego biotopu. Żyje w innym typie wód - o odmiennych parametrach. Nie chce mi się w tej chwili sprawdzać (możesz to sprawdzić sam) ale chyba potrzebuje tez - oprócz roślinnego - pokarmu mięsnego. Dla prawidłowego działania przewodu pokarmowego prawdopodobnie potrzebuje też - jak wiekszość zbrojników - drewna.
Argumentów "za" jakoś nie mogę znaleźć (poza gustem, który w tym przypadku jest najmniej ważny).
Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam - Rafał:)

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Sty 2007 15:15 
nie powinien-ale niestety bywa w każdym akwarium jako rybka :dodatkowa"-higieniczna-
Entuzjaści zbrojników-są przeciw-i pewnie niedługo bedzie tak że zbrojnikom najlepiej jest w akwariach biotopowych.Jeśli jest tak że mamy te ryby jednak w naszych akwariach-wcale nie znaczy że jest to dobrze.
Ja mam plecostomusa i niebieskiego w mojej Trofciarni.Nie wiem co one na to -bo nic nie powiedziały-jeszcze.

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Sty 2007 16:20 
Plecostomus prawidłowo chowany dorasta do 30 cm , nie jest więc czymś chyba chcianym w takim akwarium , choć widziałem je nieraz.

zbrojniki trzyma się w takich akwariach raczej ze względów higienicznych i estetycznych - ale plecostomus nie spełni tego zadania, gdyż słabo będzie czyścił np. szyby

Autor thod
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Sty 2007 16:56 
i mysle ze bedzie bardzo zanieczyszczal wode, mam 2 peckoltie sp i jestem pod wrazeniem ilosci "tego" co znajduje kazdego ranka na piasku

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Plecostomus i tropheusy. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®